Případy 1. oddělení

• Česko Oddělení vražd (neoficiální název) (více)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Série(3) / Epizody(35)

Recenze uživatele Cesty timem k tomuto seriálu (7)

Série 1 (2014) (S01)

Pro Jara.Cimrman.jr :-) Policie používá psací stroje a kopíráky protože se bojí virů, trojských koňů a dalších breberek z počítačů, víme? :-)) .... Jinak celý seriál si rád dám ještě jednou. Docela zdařilé zpracování skutečných případů. Když je to dle skutečnosti, tak to má u mne většinou "tajnou" hvězdu navíc :-) Těším se na "Laboranta" - Policie občas potřebuje procvičit jednou pěknou fotkou :-) ()

Rozčtvrcená (2014) (S01E01)

Pro Jara.Cimrman.jr :-) Policie používá psací stroje a kopíráky protože se bojí virů, trojských koňů a dalších breberek z počítačů, víme? :-)) .... Jinak celý seriál si rád dám ještě jednou. Docela zdařilé zpracování skutečných případů. Když je to dle skutečnosti, tak to má u mne většinou "tajnou" hvězdu navíc :-) ()

Laborant (2014) (S01E05)

Jednoznačně nejlepší díl. Ani pan Procházka s půlmiliardou nedošel na top mého žebžíčku Ppo... A to původně prý vypadalo, že tento díl do seriálu nezařadí (asi aby policie neutrpěla). Celkově výborně udělané ... BZZZT ... Polívka tedy zcela jinak, než ho známe (a jak se umí vytočit) ... BZZZT ... tenhle řez vykazuje vitální reakce, byla řezána za živa ... BZZZT ... napínavé do konce ... BZZZT ale je to můj případ, ne? ... BZZZT ... on se tomu směje, psychopat ... BZZZT ... luxusní závěr s pointou. Ale všechno by to bylo vlastně možné jako jeden díl kriminálky na nějaké komerční televizi ... BZZZT ... byť zajímavý a všechno... kdyby se to vážně nestalo ... BZZZT ... Tato skutečnost to právě teprve povyšuje na ten vrchol. Aspoň podle mého, protože co jsem za život už všechno na plátně či v TV viděl, to život píše nejlepší věci ... a bacha sršeň ... BZZZT :-) ()

Slepý svědek (2016) (S02E01)

Na výborné výkony Vetchého a spol. už jsme si tak nějak zvykli. Ale Vladimír Javorský byl naprosto dokonalý (smekám a kvůli němu jsem si díl pustil ještě 2x) to prostě doplnil, že si celek prostě zaslouží 5*... A také ten námět z pera života. A jako zvukař mám rád lidi, kteří mají také v pořádku uši a nespoléhají se jen na oči :-) ()

Podnájemníci (2022) (S03E01)

Úoveň neklesla a už se těším, co bude námětem dalších případů. V dnešním Prostřeno vařili čočku (tedy Čočku), kde v původním případu se ubohý h. jmenoval Knorr. Takže originál vrah vařil polévku Knorr... Musím si jí koupit příště místo Vitany a uvidím. Tedy jak ta televize šetří :-) aby nemuseli platit PP (Product placement), tak ho přejmenovali jen na obecné jméno potraviny - luštěniny. Ale tým to vyluštil pěkně :-) ... Mimochodem, když si dáte do např. https://www.kdejsme.cz příjmení "Čočka" tak vám vyjede, že nikdo s takovým příjmením aktuálně v ČR nežije. Nopak výskyt "Čočková" je 144 kusů. Je to pro mne překvapením. Buď je to náhoda nebo chyba a nebo se páni se jménem Čočka již vyvraždili. ()

Exploze (2022) (S03E04)

Zatím podle mne nejlepší díl 3 série! Prostě bomba, psychologie, Korejs s kalendářem (bomba)... Že se Petr oženil jsem zaznamenal až nyní. To musí bejt šťastnej... No to musí :D ... Kalendář s Korejsem chci taky - už je nás dost ne? Jinak můj kámoš má tiskárnu i na malé náklady, takže klidně jen pro členy klubu "Korejs", kdyby bylo potřeba :-) ... Jinak do vietnamskýho nehtovýho studia bych tu svou nikdy neposlal, něco o tom vím! ()

Taxivrah (2022) (S03E06)

Tak to byla fakt špica. Ještě lepší než o vietnamce v luftu. Na pondělky na ČT se po x letech fakt těším, když ještě potom jako bonus dávají Legendy kriminalistiky III. v kterých jsou také ty největší chuťovky... Ten feťák je hustej, ale že by zvládl tohle v rauši nebo mezi nima? Jsem zvědav komu řeknou "tak si vrah"... Ano pro mne bylo docela překvapením, že vrahem by měl být ten feťák a stále se mi tomu nechce věřit. Co mne zaujalo na předloze (skutečném případu) z webu byl zápis soudního procesu s tím feťákem (taxivrahem). Jako pro člověka mimo tento jeho svět jako pro mne fakt síla https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/432040/taxivrazdy-u-soudu-online-masakr-si-zapsal-do-deniku.html ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD