Případy 1. oddělení

• Česko Oddělení vražd (neoficiální název) (více)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Série(3) / Epizody(35)

Recenze uživatele Malarkey k tomuto seriálu (2)

Případy 1. oddělení (2014)

Viděl jsem už hromadu sraček, co se považovali za krimošky současnosti. A to jak z Ameriky, Skandinávie, tak dokonce i z tuzemska. Nicméně musím se přiznat, že Případy 1. oddělení mě na první shlédnutí okamžitě sejmuly. Prvním dílem mě sejmul především ten herecký atak, který slibuje jednu hereckou hvězdu vedle druhé. Druhým dílem jsem pak pochopil, že tenhle seriál si prostě nechce na nic hrát...on vypráví příběhy z okolí Prahy tak, jak se pravděpodobně opravdu stali. Bez příkraz, s upřímností a obyčejností, které si v tomto ohledu nesmírně vážím. Žádní nagelovaní a dobře nasvícení šampónci. Prostě chlapi, co po práci jdou na pívo, pak domů za manželkou a ráno se zase probudí s hlavou plnou sraček, které je třeba během dne důkladně eliminovat. Oceňuji, že Česká Televize to takhle zkusila a nesmírně si tohoto seriálu vážím. Zatím jsou to čtyři, ale pokud to celé takhle půjde dál, nebudu se bát dát i pátou hvězdičku. Jo a Ondra Vetchej si tu Spartu mohl trošku odpustit...Hlásím, že po druhé sérii navyšuji na pět hvězd. Ještě se mi nestalo, abych se těšil na pondělní pravidelnou českou kriminálku s Českou televizí. Díky a díky i hercům, kteří byli a jsou naprosto boží. Všichni, do jednoho! ()

Série 3 (2022) (S03)

Ta třetí série tu po těch letech sedla do té aktuální doby jako čerstvě koupený titul před jménem na jedné nejmenované vysoké škole právní. Jinak řečeno, jednoznačně to nejlepší, co jsem za poslední léta na České televizi viděl. Případy jsou tu neuvěřitelné, byť reálné, což je ještě více neuvěřitelné. Hlavní prim tu ale tvoří vztah k jednotlivým postavám, který jsem si za ta léta vybudoval a hodně těžce se mi s nimi loučilo. Výborné! Kéž by se podobných povedených seriálů točilo na České televizi vícero. Hned by ten svět byl takový veselejší a člověk by nemusel paběrkovat nad tím, že zrovna věnoval čas něčemu, co si to ani nezasloužilo. Tady to byla krása nesmírná a já doufám, že kostky jsou vrženy a není všem dnům konec... ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD