poster

Dýchání pod vodou (TV film)

 • Německo

  Vom Atmen unter Wasser

Drama / Psychologický

Německo, 2008, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kolodej1
  ****

  zajímavé komorní drama na nelehké téma vyrovnávání se se smrtí dítěte. Za hlavní přednost filmu považuji, že chování, reakce postav jsou uvěřitelné, stejně jako dialogy.(12.10.2014)

 • gudaulin
  ****

  Jako táta dvou dětí můžu potvrdit, že myšlenka na to, že bych měl přežít svého potomka, je hrozná. Jde o rodičovskou noční můru, která, pokud k ní skutečně dojde, vede často k odcizení a bolestnému rozchodu partnerů. Německý snímek se sice nemůže pochlubit hvězdným obsazením ani špičkovou režií nebo zajímavým scénářem, ale s tématem ztráty blízké osoby zacházet umí a jako komorní drama funguje bez větších problémů. Snad mi jen nesedla představitelka hlavní role Andrea Sawatzki, její postava mi přišla protivnější než patrně režisér chtěl a očekával. Celkový dojem: 75 %.(15.3.2017)

 • Mylouch
  ****

  Hluboký rodinný příběh, kterému sice chybí větší psychologické rozpracování postav, ale právě civilností, gradací, filmařskou sevřeností a kvalitními hereckými výkony přináší působivý zážitek. Úvod s nádechem pelíškovského retra, hezká vedlejší role v podání P. Kalenberg. Ukázka německé televizní tvorby (SWR), která proti českému schovávání se za za uměleckost vydávanou topornost vychází ze snahy o sdělení. Příliš silná konkurence pro hlavní vysílací čas (v ČT 23.55)(23.4.2013)

 • sator
  ****

  Syrové drsné...(19.10.2014)

 • emma53
  ****

  Německá kinematografie mě nejednou velmi mile překvapila a ani tenhle smutný příběh je toho také dokladem. Vyrovnat se s takovou tragickou událostí je něco, co si ani náhodou nedovedu představit, ale jedno vím určitě, že být empatický tím správným způsobem k takové osobě, která tu ztrátu téměř neunesla, je nesmírně obtížné. A i když celá rodina byla pod silným tlakem, tak nakonec až Simon našel v sobě tu sílu, aby potlačil svoje osobní pocity do pozadí a pomohl své matce tím nejpřijatelnějším způsobem, pro ní v tu chvíli asi jediný možný. Adrian Topol mě také jako herec zaujal asi nejvíc. Jen jsem docela v rozpacích z toho, že moje emoce zůstaly tak trochu netknuté a to by se u takového filmu nemělo stát a ze závěrečného finále jsem měla pocit mírné křečovitosti. Nicméně za zhlédnutí tenhle německý kousek určitě stojí.(2.9.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace