Starý mlýn

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný / Hudební

USA, 1937, 9 min

Wilfred Jackson

Leigh Harline

Krása! 9 minútový drahokam! Dokonalá myšlienka podporená bezchybnou animáciou. Úplne zaslúžený Oscar.(2.4.2009)

NFR 2015, Oscar 1 : Krátký animovaný film(9.9.2005)

Ukážka harmónie a disharmónie v starom mlyne a jeho okolí. Animačne veľmi pekné a milo spracované, o tom žiadna námietka. Ale obsahovo je to viac-menej plejáda animačných schopností a zručností tvorcov. Neviem si predstaviť, že by tento kraťas zaujal deti. Myšlienka je to pekná, to áno, ale na zaujatie dieťaťa málo akčná či vtipná. To ale nijak neberie na hodnote a kráse filmu. Je to proste klasika.(2.4.2018)

Skvělý jsou žáby. Jinak taková miloučká vsuvka mezi vážné témata. Ačkoliv vichřice je pro trouchnivějící budovu téma více než vážné. Cvrčci, cvrkejte, cikády křičte.(18.2.2017)

Já prostě miluju tuhle klasickou disneyovskou animaci. Má své zvláštní, nevyslovitelné kouzlo, což se rozhodně nedá říct o dnešních 3D animácích, které se tvoří jak na běžícím pásu a jen za vidinou výdělku. Pro mě staré disneyovky budou vždycky jedinečné.(16.7.2011)

• - Během natáčení snímku byly vyzkoušeny pokročilé animační techniky. Poprvné byly použity takzvané multiplane kamery a 3dimenzionální rotace v detailních záběrech objektů. (Terva)