Pyžamo (TV film)

Krátkometrážní / Komedie

Československo, 1979, 19 min

Jaroslav Dudek

Jaroslav Dietl

"To je fajn, to nemůžu." Předvídatelný příběh, na němž je více než viditelné, že nevznikl úplně přesně podle zaslaného námětu a jenž by, bez umělého natahování v podobě různých záběrů s hudebním doprovodem, trval tak pět minut a ve kterém, se před očima diváka odehrává Československá socialistická varianta, pyžamové párty, plná soudruhů a soudružek. Pozornějším jedincům, toužícím po shlédnutí této mikrokomedie, však doporučuji nenechat si ujít scénu s konzumací míchaných vajec, v jejímž závěru je možné na okamžik spatřit, jak se Iva Janžurová, úplně odbourá.(19.9.2015)

• ondrula

Tak na to, že tam hrajou Kopecký, Janžurka a Bláha a napsal to Dietl, je to ubohost ubohá. Zápletka je potřeštěná a nereálná a každýmu musí bejt po pěti minutách jasný, kam se bude děj ubírat, akorát že to nekonečný natahování týhle nepovedený anekdoty je pak už dost otravný. Scénka s rozbitým autem je tam vyloženě navíc jen jako filmařská vata, protože jinak by tahle pitomost skutečně trvala asi tak třetinu času.(7.7.2013)

Krásná povídka ze života.. ale jasný důkaz toho, že opakovaný vtip už není vtipem..(19.4.2016)

Když jsem tento týden četl, že zemřela Luba Skořepová, hned jsem si vzpomněl na tuto kratičkou komedii, kde zahrála jak neupravenou trochu vulgární ženštinu, tak vzápětí elegantní dámu. Jinak ostatní herci v této dvacetiminutovce taky skvělí. když mám málo času na delší film a potřebuju spravit náladu, pustím si Pyžamo.(25.12.2016)

"Měla jsi pravdu !! Ta kostkovaná kravata by nebyla dost nóbl.." ;)(1.10.2015)