poster

Lůžko (TV film)

Krátkometrážní / Komedie

Československo, 1979, 17 min

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jaroslav Dietl
 • Tommassi3
  ***

  "Jó, každé svyho štěstí strojvedócí !!" ;)(1.10.2015)

 • LadyPupu
  ****

  Bláha chce nejdřív celou cestu sedět na chodbičce ve vlaku, jen aby se dostal do Žiliny. Bojí se totiž komplikací, protože v kupé, kam si koupil lístek, jsou dvě dámy... Teda nejdřív jen jedna a pak dorazí druhá... Naďa Urbánková v brejlích á la moucha tse tse v luxusním kombiné a podvazkama nebo co to tam rozepíná...To je tak blbý, až to mlátí dveřma. Ale Bláha schovanej pod dekou, jak vykukuje... To se musí vidět.(21.1.2016)

 • petrsv
  ****

  Zcela jednoznačně excelentní Bláha, bez něho by to bylo prakticky o ničem :-)(11.10.2016)

 • sator
  **

  spíš dobře obsazený ,než zajímavý...(8.3.2016)

 • kingik
  *

  V hlavní roli Josef Bláha a jeho grimasy. A to jich vystřídá pěkné množství. Takže už vím, kde se Jim Carrey inspiroval. Co jiného si lze ze slabého námětu zapamatovat? Tak s tímhle faktorem už to bude podstatně horší. V bakalářské povídce se objeví celkem pět herců. Dialogů je pomálu. Jede se vlakem na Slovensko. 80% se odehrává v lůžkovém vagonu určeném výhradně pro ženy. V něm dojde k frapantní situaci. Bláha v něm má dovoleno přespat, ale jen pod podmínkou, že se nesmí před ženskými, co v něm cestují a budou cestovat, prozradit. Načež Bláha vstoupí do kupé, v němž už chrní Kreuzmannová, ulehne, jenže poté sem ještě přijde Urbánková, která prezentuje socialistickou erotiku. Ve tmě si nevšimne ležícího nocležníka. Počne ze sebe sundávat nemožné hadry, zřejmě tehdejší super Gustáv Gucci, když v tom tenhle pokus o striptýzovou scénu, zarazí Bláhův smysl pro zachování dekorum. Divák byl sice ochuzen o bobra, v té době ještě ne zcela vyhynulého na území ženského těla, nepřišel však o pokochání se tehdejším otřesným pánským pyžamem. Příběh působí realisticky, ačkoliv benevolence průvodčího, co nechal přespat mužského pasažéra v ženském kupé, nebyla tak moc uvěřitelná. Povídka je zakončena pointou, která dějově řídký příběh chtěla vylepšit, což se i stalo. Dietl s Dudkem měli smůlu v tom, že jim byl k realizaci zaslán příběh, který se klidně mohl přihodit, ale na zfilmování nebyl zrovna ideálním materiálem. Což se i po mém zhlédnutí potvrdilo. 20%(2.3.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace