Trafika (TV film)

Československo, 1979, 17 min

Jaroslav Dudek

Jaroslav Dietl

Luboš Fišer

V zásadě nemám rád Bakaláře, protože náměty jsou málo věrohodné a je to celé přibarvované jak gumový medvídci. ALE! Za Sováka se Stellou a Lábuse s Kořínkovou prostě nejde jinak. Sovák je úžasný, vypadá tu opravdu bídně a tu nezpůsobilost vystoupit z osmnáctky bych mu asi taky uvěřil. Sranda, co bylo v sedmdesátých letech po Praze Tabáků a PNS :)(21.1.2017)

"Fuj, to mi nastražil, sám tabákovej ďábel." J. Sovák na vyhlídkové jízdě po trafikách v Praze 6 a na bývalém obratišti Podbaba, trápící se abstinenčními příznaky poté, co se mu i přes postupné snižování původní dávky padesáti cigaret na deset, půlení cigaret a pět různých a zcela zaručených metod, nepodařilo přestat kouřit a s čímž mu nakonec pomohla až mužská ješitnost. Nejlepší je prostě, vůbec to nevzít do huby, pardon do úst a jak tady píše má oblíbená kolegyně LadyPupu, fakt platí: Nemít TO u sebe, nekupovat TO, nepřijmout TO ani jako dar!(19.9.2015)

O problému přestat kouřit ví své kdejaký kuřák. O jedné takové touze vypráví další bakalářská povídka s typickým českým humorem. Nereálný příběh by to nemusel být, ale značně tomu kazí výstup pořádkového příslušníka VB. Že by byl takto mírumilovný a v jistém smyslu tak naivní se prostě uvěřit nedá. Účelem však bylo diváka pobavit a snad i poučit, což se povedlo.(27.9.2015)

Opět jedna z ukázek toho, jaké "vážnosti" se v minulosti těšily bakalářské povídky. Vidět je to zejména na obsazení jednotlivých rolí. I velmi malou roličku (lékaře) tu hraje takové herecké eso, jakým je Petr Nárožný. O obsazení rolí hlavních ani nemluvě. Povídka samotná sice nemá bůhvíjaký scénář, ale právě díky těmto vynikajícím hercům se na ní dá více než dobře koukat.(28.1.2014)

"Von se bojí trafiky!" Tak tenhle bakalářský příběh byl pro mě neuvěřitelně zábavný. Jako bývalému kuřákovi mi všechny pocity nebohého Sováka byly tak blízké :-) Chudák malej, hrál to krásně. Jo a fakt platí: Nemít TO u sebe, nekupovat TO, nepřijmout TO ani jako dar! A navíc, jak říká ve svém komentáři kolega EKLEKTIK - nevzít to vůbec do huby...(13.1.2016)