MI-5: Vyšší dobro

Spooks: The Greater Good

MI-5: Vyššie dobro

Akční / Drama / Thriller

Velká Británie, 2015, 104 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $4,700,720▐ veľmi ale veľmi nezáživná amatérska brečka, zívačka ktorá mí bližšie k TV produkcii, než nejakej svižnému kino thrilleru, a ten vlasatý Kit Harington je teda pekné drevo, k tomu tu je zlá kamera, o réžii škoda hovoriť, strata času /25%/(14.12.2015)

Začnem asi takto. Nebolo to zlé. Konečne špionážny thriler, kde bola fakt aj špionáž, mrtvé schránky, dvojití agenti, Alexanderplatz a podobné šmakocinky. Reakcia na dnešnú dobu nesmela chýbať, preto bol hlavný záporák humánny Arab, ktorý v srdci Londýna vyrába sudy plné trhavín. Pointa je ale v postavách, kde vyhodený šéf MI5 môže veriť len mladému agentovi, ktorého sám pred rokmi vyhodil a spoločne sa vydávajú na cestu dolapenia toho atentátnika a odkrytia veľkej spikleneckej siete. Jeden má skúsenosti, prehľad, schopnosti, ten druhý je tam len kvôli tomu, aby prilákal fanúšikov Game of Thrones. Na prvý pohľad sa môže zdať, že to je nuda, ale sú tam také zvraty a až do samotného záveru netušíte, kto za tým všetkým vlastne je. To je veľké plus. Mínus je ale to, že akcia nebola dostatočne strhujúca, asi chýbali peniažky a jedna dejová línia nebola vôbec vysvetlená. Ale pozeratelné, na rozmýšľanie, nie prvoplánový výplach. 3 z 5(14.12.2015)

Když nepočítám Jamese Bonda, tak mi přijde, že Angláni ze špionů ve filmech dělají nudný a nezajímavý postavičky se suchým humorem. MI-5: Vyšší dobro je ale jiná jízda, podobná právě Bondovi. Akce jak se patří, která od začátku do konce nenudí. Zároveň obsahuje neokoukané herce a s těmi suprově hraje mariáš a tak čekáte, co se s jakou postavou každou chvílí stane. Nečekal jsem to, ale dočkal jsem se opravdu výborné akce. Jakto, že zrovna právě takový film tady má od hodnotících celkově slabých 60 procent?(25.5.2016)

• Torpid

Zoufalá napodobenina agenta Bourna ve všech ohledech. Scénář, kamera, hrdina s pubertálním chmýřím pod nosem, ostatní herci a nevímco ještě. Stokrát viděné v lepším provedení. Technické zpracování si jednu hvězdu nezaslouží, ale už dlouho jsem z filmu neměl tak silný výsledný pocit - naprostou lhostejnost ke všemu, co tam probíhalo. A to mám špionážní filmy rád.(23.9.2015)

seriálovou podobu Spooks mám moc rád. Tak moc, že si je cením na plný počet bodů. Jejich výlet na filmové plátno není ničím jiným než roztaženou epizodou do dvojnásobné délky. Prakticky zachováno jest vše co ze seriálu známe. Hlavně tahoun (a jediná stálice) Peter Firth. To že je děj vlažnější (ano, viděl jsem nejednu epizodu lepší než tohle) ale nic nemění na faktu, že jde o styl podívané co mám rád. Jako diváka mě neuráží a ještě i umí překvapit. Z koho jsem vůbec nebyl nadšený je "Jon Snow" (Kit Harington), který mi do role zoufale nesedl. osobně jsem doufal v návrat "Toma Quinna" (Matthew Macfadyen) ;).(24.9.2015)

• - Kit Harington dostal špionážne cvičenie od bývalého vojaka SAS (špeciálna jednotka britskej armády), aby mohol vierohodne zahrať svoju rolu vo filme. (Laslo)

• - Natáčelo se v Londýně, Berlíně a Moskvě. (Terva)

• - Scény z ulíc Londýna museli byť točené znovu a znovu, pretože do záberov sa stále dostávali autobusy s plagátmi Kita Haringtona. (Laslo)