Reklama

Reklama

MI-5: Vyšší dobro

  • Velká Británie Spooks: The Greater Good (více)
Trailer 1

Když uprchne terorista během rutinní předávky z vyšetřovací vazby, bývalý agent Holloway se musí spojit se zdiskreditovaným šéfem protiteroristického oddělení MI5, aby vypátrali uprchlíka dřív, než dojde k teroristickému útoku v Londýně. Poté, co během rutinního převozu uprchne z vyšetřovací vazby MI5 charizmatický terorista Adem Qasim, je z jeho zmizení obviněn legendární šéf protiteroristického oddělení Harry Pearce (Peter Firth). Nikoho proto nepřekvapí, když zkompromitovaný Harry, který byl donucen k rezignaci, skočí jedné noci z mostu do Temže... MI5, která je v důsledku debaklu s Qasimem na kolenou a čelí kontroverzní reformě, povolává bývalého agenta Willa Hollowaye (Kit Harington známý ze seriálu Hra o trůny) zpět z Moskvy, jen aby odhalil šokující pravdu - že Harry je stále naživu. Zdiskreditovaný šéf porušil všechna pravidla a teď potřebuje Willovu pomoc. Zatímco Qasim chystá svůj zničující útok na hlavní sídlo MI5 v Londýně, Will se musí rozhodnout, zda Harryho nahlásí, nebo riskuje všechno tím, že mu bude důvěřovat. Zkažený, nebezpečný mistr špionů ho totiž už v minulosti jednou zradil. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (123)

verbal 

všechny recenze uživatele

Logicky velmi obskurní špionážní hra na kokota a na myš, při níž celou dobu tápete, jsou-li větší kočky agenti MI5 nebo arabští tenoristé, či je snad jen totální kočka scenárista a snaží se ji udělat i z vás. Pokud však nejste jedním z těch „hloubavých“ artových hnědopichů a vyteplených snílků, hledajících v masové zábavě, jakou film bezesporu je, filosoficko – umělecké ukájení svého přebujelého ega, dokážete-li se povznést nad těch několik do očí bijících kočkovin a na chvíli omezit svůj intelekt na prosté relaxační cucání si palce, dočkáte se svižného, dobře natočeného a zábavného „vinného potěšení“ s vcelku milými zvraty a zvratky, které vám rozhodně nezkurví večer jako třeba takový Birdman. Já se tedy skvěle slaboduše bavil a vůbec mi nevadilo ani to, že když Jenda Sníh shodí tu bandu vlčích kožešin a vysoké podpatky Noční hlídky, je to dost podměrečný, anorektický chcípák, kterého by tajné služby najaly leda tak k infiltraci mezi Pygmeje. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„NĚKDO CHCE ZNIČIT MI5…“ /// Seriálovou minulost to nezapírá. Spíš na ni staví, ale nemám dojem, že je nutný ji znát. Hlavu si nelámali ani s vobsazením. Peter Firth si střihl tu svou roli a John Sníh má roli lepší než v Pompejích. Dobře to vodsejpá, žádný zbytečný kecy, spíž chytrý dialogy, jako abych prej všechno za pochodu pochopil. Místy to sice je hloupý, ale nějak se z těch prekérek (všichni) vobčas dostat musej. Špionážní TV film, ve kterým se hledá krtek (necháš toho bobra! Krtek…) a kde se všichni snažej dělat z diváka kreténa. Čím dýl nebudu nic tušit, tak vo to víc pak prej budu překvapenej. Takže nic netuším (což mě baví) a snažím se bejt překvapenej. A souhlas, rozhodně to má víc PRO než PROTI. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Tenhle seroš šel mimo mě. 2.) Rád dělám složitý rozhodnutí. Je to totiž moje práce… 3.) Thx za titule „eleintron“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

Reklama

emma53 

všechny recenze uživatele

Kafčo, pivko, vínko nebo buráky, sedněte si do relaxační polohy a když nebudete chtít být mucholapkou na mouchy, protože to by jste se možná udřeli víc, než zarelaxíkovali, tak máte před sebou báječných 104 minut. Karty jsou rozdaný dobře, ale až do konce nebudete vědět, kdo má toho Černýho Petra. Má to švih, spád, sympaťáka Willyho, záhadného Harryho, mezi nimi poletují docela prima agentky Ml5 a staršlivitánsky nebezpečný terorista Kasím. Občas je to úsměvné, občas skoro znepokojivé vhledem k naší době, ale ve výsledku jsem byla vážně spokojená, ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Když nepočítám Jamese Bonda, tak mi přijde, že Angláni ze špionů ve filmech dělají nudný a nezajímavý postavičky se suchým humorem. MI-5: Vyšší dobro je ale jiná jízda, podobná právě Bondovi. Akce jak se patří, která od začátku do konce nenudí. Zároveň obsahuje neokoukané herce a s těmi suprově hraje mariáš a tak čekáte, co se s jakou postavou každou chvílí stane. Nečekal jsem to, ale dočkal jsem se opravdu výborné akce. Jakto, že zrovna právě takový film tady má od hodnotících celkově slabých 60 procent? ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $4,700,720▐ veľmi ale veľmi nezáživná amatérska brečka, zívačka ktorá mí bližšie k TV produkcii, než nejakej svižnému kino thrilleru, a ten vlasatý Kit Harington je teda pekné drevo, k tomu tu je zlá kamera, o réžii škoda hovoriť, strata času /25%/ ()

Galerie (58)

Zajímavosti (3)

  • Scény z ulíc Londýna museli byť točené znovu a znovu, pretože do záberov sa stále dostávali autobusy s plagátmi Kita Haringtona. (Laslo)
  • Kit Harington dostal špionážne cvičenie od bývalého vojaka SAS (špeciálna jednotka britskej armády), aby mohol vierohodne zahrať svoju rolu vo filme. (Laslo)
  • Natáčelo se v Londýně, Berlíně a Moskvě. (Terva)

Reklama

Reklama