MI-5: Vyšší dobro

Spooks: The Greater Good

MI-5: Vyššie dobro

Akční / Drama / Thriller

Velká Británie, 2015, 104 min

Mírné rozpaky. Působí více jako do TV než do kina. Sice se pořád něco děje, ale to podání nemá život áčkového filmu. Prostě mě to nenakoplo a nebudu se v budoucnu k tomu vracet. A ještě hudba. Použitý styl filmu také dost uškodil. Zastaralé, rádoby dramatické, přimíchané další zvuky. Občas hlasitostí na úkor konverzace.(6.6.2016)

• PedroPo

Spooks: The Greater Good je přesně z kategorie "filmy, které vznikly úplně zbytečně". Jeho problém je, že i když jsou v něm celkem kvalitní herci (hraje toho šéfa MI5 ten polodementní šlechtic z Černé zmije?), má celkem zajímavý námět a přitažlivé prostředí špionážních služeb, ve výsledku je to jen nafouknutá bublina. Zpracování ploché, postavy se chovají hodně nedomyšleně a fakt jsem se asi čtyřikrát v průběhu jeho sledování ptal sám sebe, proč na to vlastně koukám. Teď už vím, že to byl ztracený čas. Ale do melounů, do bab a do filmů nevidíš ;)(19.9.2015)

Musím povedať, že ide o jeden z lepších špionážnych filmov. Napriek tomu, že nič nepridá, tak pri ňom strávite celkom príjemne 104 minút a nebudete sa nudiť. Niektoré twisty sú zaujímavé, niektoré zase až tak nie, no dá sa to celkom pohodovo sledovať počas celého filmu. Záverečné odhalenie nepatrí medzi najlepšie, no na druhú stranu musím pochváliť Petera Firtha, ktorý je vo svojej role skutočne skvelý a pre mňa je on viac hlavným hrdinom než Will. Som rád, že som film videl, nemyslím si, že sa k nemu niekedy vrátim, no minimálne čo musím ešte skritizovať je akcia, ktorej si tu dokopy skoro neužijeme vôbec. Je to podľa mňa viac thriller než akčný film, a chcelo jej to viac. Toť vsio.(21.9.2015)

seriálovou podobu Spooks mám moc rád. Tak moc, že si je cením na plný počet bodů. Jejich výlet na filmové plátno není ničím jiným než roztaženou epizodou do dvojnásobné délky. Prakticky zachováno jest vše co ze seriálu známe. Hlavně tahoun (a jediná stálice) Peter Firth. To že je děj vlažnější (ano, viděl jsem nejednu epizodu lepší než tohle) ale nic nemění na faktu, že jde o styl podívané co mám rád. Jako diváka mě neuráží a ještě i umí překvapit. Z koho jsem vůbec nebyl nadšený je "Jon Snow" (Kit Harington), který mi do role zoufale nesedl. osobně jsem doufal v návrat "Toma Quinna" (Matthew Macfadyen) ;).(24.9.2015)

Už začátek naznačil,že by to mohla bejt výživná porce , do pěti tomu ale ještě dost schází.Největší problém je s určitou překombinovaností děje,ta byla na úkor lepší akce,navíc Kit neni žádná hora,takže působil spíš jako prezentace veganství,než agent.Je ale pravda,že tohle všechno se dá přežít,a vcelku je to napínavý,s nervydrásajícím začátkem i koncem.70%(4.7.2016)

• - Kit Harington dostal špionážne cvičenie od bývalého vojaka SAS (špeciálna jednotka britskej armády), aby mohol vierohodne zahrať svoju rolu vo filme. (Laslo)

• - Natáčelo se v Londýně, Berlíně a Moskvě. (Terva)

• - Scény z ulíc Londýna museli byť točené znovu a znovu, pretože do záberov sa stále dostávali autobusy s plagátmi Kita Haringtona. (Laslo)