Otázky morálky súčasného človeka a problémy ľudskej a pracovnej zodpovednosti. Skupina pracovníkov vo výskume úspešne vyriešila výskumnú úlohu. Hlavný riešiteľ inžinier Macko má na jej základe obhájiť kandidátsku prácu. Vtedy za vedúcim výskumu profesorom Paldarom prichádza členka kolektívu inžinierka Hanulová a oznámi mu, že objavila ešte efektívnejší spôsob. Vynorí sa závažná otázka - odovzdať výrobe menej efektívnu metódu zvárania, alebo sa pustiť do nového náročného výskumu. Na jednej strane istota, na druhej riziko. Situáciu komplikuje aj to, že inžinier Macko je zaťom profesora Paldara, čo sa nevyhnutne v podobe osobných zrážok prenesie do ich rodinného života. (STV)

kebom

Z nezáživnej témy urobili tvorcovia vcelku sledovateľné dielko. Škoda toho súdruhovania (súdružka inžinierka - ešte lepšie je slečna inžinierka, či súdruh profesor). S. Valentová nepôsobí žiaľ ako Maria Curie Sklodowská a M. Dočolomanský kus prehráva. J. Pántika alebo D. Michaelliho je radosť sledovať. Hodinová sonda z prostredia Výskumného ústavu zváračského, po ktorom dnes ostala budova, kde sídli ministerstvo... ()

jan72

Metóda zvárania Ing. Macka (Dočolomanský) je ohrozená lepšou metódou Ing. Hanulovej (Valentová). Posúdiť, odskúšať a doporučiť metódu do výroby musí profesor Paldar (Pántik), ktorý je Mackovým svokrom. Celkom zaujímavá inscenácia z VÚ zváračského. ()

javlapippi

Okolo Výskumného ústavu zváračského som chodil roky, no že sa za jeho bránami dejú takéto drámy som veru netušil. Rivalita ohľadom efektívnejšej metódy zvárania, napäté vzťahy na pracovisku prenášajúce sa aj do rodinného života, tlaky z vedenia aj výrobných podnikov čakajúcich na patenty, služba do roztrhania tela. Slušná a výborne zahraná inscenácia z netradičného prostredia. ()