Jsou všichni muži pedofilové?

(festivalový název)
  • Nizozemsko Are All Men Pedophiles? (více)
Dokumentární
Nizozemsko, 2012, 70 min

Veřejná hysterie okolo pedofilie nabývá v posledních letech ohromných rozměrů. Je ale oprávněná? V dokumentu je představena celá šíře dané problematiky, zejména rozdílné chápání u laické a odborné veřejnosti. Z popisovaných podtypů pedofilie se upozorňuje především na normálnost tzv. hebofilie, při které je člověk přitahován k adolescentům procházejícím pubertou. Sexuální aktivita začíná právě během puberty, kdy nám připadají atraktivní vrstevníci, s rostoucím věkem se pole atraktivnosti neposouvá, ale rozšiřuje. Hebofilie je navíc přiživována médii a módním průmyslem, kde jsou pubertální dívky ukazovány jako sexuální objekty. Zatímco hebofilie má především evoluční základ, „skutečná“ pedofilie, tedy přitažlivost k předpubertálním dětem, je vysvětlována především geneticky a vlivem sociálního prostředí. Ve výsledku opovržení ze strany veřejnosti vyznívá mnohdy jako neodůvodněné, navíc se začíná obracet proti samotným dětem. S obecnou neznalostí tématu souvisí také dvojí metr, kvůli kterému jsou muži automaticky považováni za potenciální pedofily, zatímco ženská pedofilie je chápána jako výjimečná. Kromě odborníků v kontroverzním dokumentu promlouvají také sami pedofilové. (Academia Film Olomouc)

Dellamorte

Ak by bol každý dokument svojím námetom takto vizuálne vymakaný a informačne / faktograficky plnohodnotný, tak dokumentárny filmový svet by bol o nemálo krajší. Trefa ! ( snáď sa dočkám podobne vyblýskaného horrorového dokáča). ()