The Prodigy: Smack My Bitch Up

Režie:

Jonas Åkerlund

Hudba:

Liam Howlett

Dnes už legendárny videoklip britskej rave kapely Prodigy. Tento krátkometrážny film sa preslávil kamerou POV (one person). Film býva už dlhšiu dobu často zakázaný kvôli výskytu násilia a erotiky. (LV.Helter)

H34D

Legendární, kontroverzní, drsný, působivý a stále jeden z nejlepších videoklipů všech dob. K téhle muzice to patří... 8/10 ()

Madsbender

Mňa jebne. Tak toto je ťažkotonážny náhul svetovej triedy, ktorý vám dá zažiť jeden deň (alebo skôr noc) mladého barového a klubového vymetača... alebo nie? Brutálna subjektívna kamera, monštrózna skladba a klip, ktorý si asi zapamätám na dlhú dobu, najmä vďaka vysokému obsahu erotiky, násilia, alkoholu a spol. UPDATE: Opakovanie matka múdrosti - a tu to skutočne pomáha. Na druhý pokus ešte silnejšie vynikne pointa a celý ten trip pôsobí ešte inovatívnejšie a kontroverznejšie. 95% ()

corpsy

Snáď nebol v tej dobe klip, ktorý by bol tak prepieraný za pravdu. Tí pokryteckí cenzori! Kultová skladba od The Prodigy, ktorá im priniesla ten najmasovejší úspech ( už len minimálne refrén pozná každí mileniál ). ()

kaposlav

Odmyslím si, že pesnička je podpriemerna a klip nieje zrovna vhodný nielen pre neplnoletých a tak ho aj ohodnotím. Nápad stobodový a prevedenie tiež. ()

DodkaS

Prodigy patria k tým skupinám, ktoré si takéto zakázané klipy môžu dovoliť. Lahôdka pre uši a pre niekoho samozrejme aj pre oči :) ()

ClimbVibe

Geniální otvírák z "The fat of the land" dostal jako bonus tento třaskavý klip. Nepřipadá mi kontroverzní, ale rozhodně originální, s fajn pointou a hlavně velikým nadhledem. Jeden z nejlepších klipů 90.let. ()

Gulde

Jen málo klipů vyvolalo takovou kontroverzi, jako SMBU od Prodigy. Ale dodnes to považuji za jeden z nejzdařilejších hudebních klipů vůbec, jelikož naprosto dokonale si klip i track sednou. ()