Když začnou prázdniny, mladí se radují, ale rodiče mají starosti... V povídce, kterou napsal a rovněž režíroval Antonín Procházka, se rodiče loučí se synem, vzorným vysokoškolským studentem, který dělá zkoušky na první termín, do hospody nechodí a ani přítelkyni ještě nemá. Odjíždí na měsíc na letní pobyt kdesi v lesích. Jenže ve skutečnosti chce trávit klidné chvíle se svou dívkou. A hned ve vlaku za dobrodružstvím se jedno přihodí – byl okraden mimo jiné i o otcův památeční fotoaparát. Jak rodiče všechno tohle přijmou? (oficiální text distributora)

rakovnik

Na dobu vzniku povedený bakalářský příběh, nejvíce ovšem díky vedlejším postavám maminky, tatínka a souseda. Je to jináč, škoda, tatínku. ()

ostravak30

Dal bych o hvězdičku navíc, kdyby nejlepší na celé povídce nebyl rozhovor mezi mladými a rodiči. Zbytek je slabší. Ale tuhle konverzační genialitu Antonín Procházka umí. Viděl jsem již několik jeho divadelních představení, které sám nejen napsal, ale i režíroval a nebyla taková, která by se mi nelíbila. Simona Stašová navíc ty překvapené výrazy umí, podobně hrála v Pelíšcích. Mladá Andrea Elsnerová taky nezklamala. ()