Něco jako Vánoce

Almost Christmas

Komedie / Drama

USA, 2013, 107 min

• Tommassi3

"Kde jsi vzal ty tři tácy ??" - "Je to půjčka, dokud nevyděláme pětinásobek.." - "Každej ??" - "Jsou to stromky, Dennisi !! Ne heroin !!" ;) Vyprázdněné, ve své depresivitě téměř strnulé, epizodicky roztříštěné, leč slušně napsané a dík slušným černohumorným dialogům a jistým hereckým výkonům s fantastickým hovadem Giamattim na čele nesmírně zábavné.. Vánoční svátky syrově, patřičně bizarně, ošuntěle (ne)kýčovitě a (ne)pateticky.. Jen škoda, že se nakonec režisér Phil Morrison v té své absurdní manýře utopí..(16.3.2016)

• misterz

Jediné čo je na tomto snímku dobré je obstojná smutno-melancholická atmosféra a výkon Paula Giamattiho. Samotný príbeh ma moc neoslovil - nudné a klišé hľadanie samého seba a cesty k rodine. Na komédiu málo humorných situácií a na drámu slabé emotívne vyznenie a veľa nezáživných situácií a dialógov. Podpriemer. 40/100(20.12.2018)

• kaylin

Rádoby vánoční film, který chce jít trochu jinou cestou a snaží se být méně radostný. Většinu filmu sledujeme dva burany, jak se snaží prodávat stromky, dva kriminálníky, co se každý snaží napravit trochu jinak. Paul Rudd zase jednou není otravný, tentokrát se daří Giamattimu, aby na sebe strhnul všechnu negativní pozornost. Jsou zde momenty, které mají tendenci stát se silnými, jenže stejně nakonec budete mít pocit, že je ten film o ničem. Ať žije kouzlo Vánoc!(28.11.2013)

Slušná tragikomedie, která mohla leckoho slabší povahy uvést do úzkostného stavu deprese. Rudd&Giamatti kvalitní, sympatická dvojce, díky které je tento film snesitelnější. Rozhodně toto sledování beru jako pozitivní věc, sice místy nudné pasáže, ale v celkovém kontextu jsem spokojen s mírou, jakou jsem se bavil. 55%.(21.3.2014)

Ja som dal síce plný počet hviezd, pretože ma to bavilo a dostatočne filmovo uspokojilo, ale samozrejme že to nieje nič svetaborné. Ako Vianočný snímok ma to tiež uspokojilo, ale vám to určite ako Vianočný filmu neodporúčam, lebo by ste ma zabili. Je tam proste Vianočný čas, zima, sneh a hlavne predaj stromčekov na ulici. Hlavná dvojka (Paul Rudd a Paul Giamatti) síce na to nevyzerá, ale je sympatická. Zaujímavé utrpenie chudoby tejto dvojky a počas sledovania priam cítite tú zimu v kostiach. Nechcel by som žiť život týchto pánov. Ako dráma sa to rozhodne vydarilo. Možno by som vám to namiesto Štedrého dňa odporučil pozrieť práve v týchto dňoch (začiatok decembra a poriadnej zimy), ale musíte byť fanúšikmi toho štýlu snímku, aby ste ho ocenili.(1.12.2019)