poster

The Wise Little Hen

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný

USA, 1934, 8 min

Režie:

Wilfred Jackson

Hudba:

Leigh Harline

Hrají:

Clarence Nash
 • Flego
  *****

  Prvý príbeh Donalda Ducka od Walta Disneyho. Nesmrteľný hlas úžasnej neurotickej postavičky narozprával Clarence Nash, ktorý nehovoril príliš zrozumiteľnou angličtinou. Ak daboval iné jazyky ( francúzsky, španielsky, japonsky, nemecky, čínsky, portugalsky ), dostal napísaný text foneticky a on ho dokázal "odkvákať".(14.5.2007)

 • ripo
  ****

  Mravoučná rozprávka o múdrej sliepočke, ktorá máren prosila káčera Donalda a prasiatko aby jej pomohli s pestovaním kukurice, Neustále mali "bruchabôľ" ... Ten však zázračne prešiel s vypestovanou kukuricou a napečenýmu koláčikmi . Sliepka však s nimi na konci vybabrala ....(11.3.2006)

 • Tom Riddle
  *****

  Všichni, co to kreslili, mluvili, zpívali, či jakkoli jinak se podíleli na výrobě, už jsou mrtví.(1.1.2008)

 • MarekT
  ***

  Sice první film s mým životním vzorem Donaldem, ale přesto nemohu být přívětivější. Hodnocení výrazně snižuje fakt, že díky moralitkám se sklouzává spíše k cílové skupině "děti", což kontrastuje s drtivou většinou krátkých filmů z té doby (viz Steamboat Willie či Plane Crazy, to opravdu není pro malé).(5.12.2008)

 • H34D
  ****

  Příjemně hudebně laděný skeč, vzhledem ke svému stáří překvapil "normální" animací, naprosto srovnatelnou s novějšími kousky jako Tom a Jerry apod. Dobrou práci odvedl také dabér, který dokázal nakvákat kačera a nachrochtat prase vskutku na jedničku :) Snad jen co se týče příběhu, čekal jsem, že jim to Moudrá slepička natře ještě víc. 7/10(24.3.2008)

 • - Historicky úplne prvý výstup káčera Donalda. (TMNT)

 • - Clarence Nash v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace