The Wise Little Hen

USA, 1934, 8 min

Wilfred Jackson

Leigh Harline

Clarence Nash

Prvý príbeh Donalda Ducka od Walta Disneyho. Nesmrteľný hlas úžasnej neurotickej postavičky narozprával Clarence Nash, ktorý nehovoril príliš zrozumiteľnou angličtinou. Ak daboval iné jazyky ( francúzsky, španielsky, japonsky, nemecky, čínsky, portugalsky ), dostal napísaný text foneticky a on ho dokázal "odkvákať".(14.5.2007)

Mravoučná rozprávka o múdrej sliepočke, ktorá máren prosila káčera Donalda a prasiatko aby jej pomohli s pestovaním kukurice, Neustále mali "bruchabôľ" ... Ten však zázračne prešiel s vypestovanou kukuricou a napečenýmu koláčikmi . Sliepka však s nimi na konci vybabrala ....(11.3.2006)

Všichni, co to kreslili, mluvili, zpívali, či jakkoli jinak se podíleli na výrobě, už jsou mrtví.(1.1.2008)

Sice první film s mým životním vzorem Donaldem, ale přesto nemohu být přívětivější. Hodnocení výrazně snižuje fakt, že díky moralitkám se sklouzává spíše k cílové skupině "děti", což kontrastuje s drtivou většinou krátkých filmů z té doby (viz Steamboat Willie či Plane Crazy, to opravdu není pro malé).(5.12.2008)

Příjemně hudebně laděný skeč, vzhledem ke svému stáří překvapil "normální" animací, naprosto srovnatelnou s novějšími kousky jako Tom a Jerry apod. Dobrou práci odvedl také dabér, který dokázal nakvákat kačera a nachrochtat prase vskutku na jedničku :) Snad jen co se týče příběhu, čekal jsem, že jim to Moudrá slepička natře ještě víc. 7/10(24.3.2008)

• - Historicky úplne prvý výstup káčera Donalda. (TMNT)

• - Clarence Nash v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)