Další brilantní film Woodyho Allena. Harry Block, spisovatel středního věku, píše romány a krátké příběhy na základě vlastních zkušeností. Trpí zábranami, je neurotizován svou posedlostí sexem, šestkrát se zhroutil a život mu komplikují i jeho tři ženy, Polyká prášky, moc pije, spí s prostitutkami , lže, je zbabělý, zbytečný, starý Blíží se oslava jeho životního úspěchu a Harry se bojí, že s ním jeho radost nebude nikdo sdílet. Bývalá přítelkyně Fay si právě bere jeho nejlepšího přítele Larryho, syna Hillyho zase nepustí bývalá manželka a doktorka psychiatrie Joan. Harry nakonec svého syna unese a doprovod jim dělají přítel Richard, nevlastní sestra, její manžel Celý film je plný malých postav a postaviček, které v podobenstvích představují Harryho v různých etapách jeho života. A přesně v tom stylu, na jaký jsme u Woodyho Allena zvyklí! (oficiální text distributora)

kleopatra

Woody měl vlastně s Annie Hall tak trochu smůlu, protože sám sobě nasadil laťku, kterou jen těžko může překonat a stejně tak i zmlsaný divák. Když se ale na Harryho zkusím dívat bez srovnávání, musím uznat, že to je opravdu mimořádná komedie. Nejen, že je tradičně velmi vtipná, ale Woody si napsal scénář, který snad mohl realizovat jen on sám. Harry je totiž spisovatel, kterého inspirují lidé kolem něj, včetně manželek, milenek, sestry...... a jejichž povahy, karamboly i tajemství do své knihy používá, což oni samozřejmě zjistí, i když postavy s příběhy "rafinovaně" prohází. Náročnost na diváka spočívá právě v tom, že skutečnou postavu a její alter ego v knize hrají vždy dva různí herci, takže je to chvílemi docela guláš, ale velmi velmi vtipný. Kde jinde byste mohli slyšet například dialog - " Ty nectíš hodnoty, ty neznáš nic, jen nihilizmus, cynizmus, sarkazmus a orgazmus". "Škoda, že nejsme ve Francii, byl by to bezvadnej reklamní slogan" - než ve Woodyho filmu? ()

Matty

„Dal bych přednost klimatizaci před papežem.“ Woody, kdybys to nebyl Ty, horko těžko rozdýchávám drzost autora, který svůj celovečerní film poslepoval z povídek objevených náhodou během stěhování. Tvé povídky mají to štěstí, že jsou skvostné a švy, jež je drží pohromadě s ostatním materiálem, nakonec taky ujdou. Jenom mi není jasné, proč jsi opět užil podivně roztěkaný styl, pochopitelný u nervních Manželů a manželek, méně u (nezvykle) přisprostlé komedie o písálkovi, který směřuje k předávkování sebe samého sebou samým. Asi jde o nejvýstižnější vyjádření Tvých osobních pocitů, což mi u již tak velmi autobiografického počinu přijde jako onanie na n-tou. Inu, také to k tomu patří. Ve výsledku dostáváme nestydatě upřímnou zpověď sexuálně frustrovaného pesimisty bez schopnosti žít a užívat. Jestli seš tohle vážně Ty, Woody, smekám nad Tvou odvahou, uznale pokyvuji hlavou nad Tvou nepolevující vtipností a další dávku Tebe obezřetně odkládám na dobu neurčitou. Nic ve zlém, ale najednou bylo toho Allena až až. 80% Zajímavé komentáře: anais, FlyBoy ()

Tosim

Parádní taškařice (plná negativní energie, která se v závěru slévá v pozitivní a všeříkající závěr) skvěle vystihuje problematiku jakékoliv umělecké tvorby, vztahů a kuřby :-) ()

B!shop

Trosku slabsi Woody, kterej neprinasi nic moc novyho. Takovy vztahovy komedio drama, kde Woody dela spisovatele, takze se tu propleta nekolik linii, ze zacatku to je celkem prehledny a nektery scenky z jeho knizek jsou fakt super vtipny, ale postupne se to vic a vic zamotava, postavy z knih se objevujou v normalnim zivote a ke konci uz skoro neni jasny, co se mu zda, co napsal do knihy a co proziva. Ne ze by to bylo vylozene na skodu, film tomu navic napomaha i misty zbesilym strihem a pravdepodobne se snazil Woody ukazat takovej zmatek hlavniho hrdiny, coz se mu povedlo, ale bohuzel to neni nejak zvlast vtipny a na slusny drama tu zas tak super pribeh taky neni. A prekvapilo me, kolik tu je na Woodyho film fuck, fucking a podobne. Nicmene jsou tu aspon docela slusny herci, krome tradicne fajn Woodyho me potesil Billy Crystal, Tobey Maguire a Robin Williams. A ta pasaz v pekle je naprosto dokonala. ()

Oskar

Jeden z méně povedených filmů Woodyho Allena. Najdete zde mnoho skvělých nápadů a gagů, ale všechno to působí tak nekonzistentně... Když o tom tak přemýšlím, o to vlastně asi šlo. Všechen ten chaos se totiž odehrává v hlavě hlavního hrdiny. A mimochodem, pasáž v pekle je prostě skvost! ()

xxmartinxx

Woody Allen se předávkoval sám sebou a ještě to drze přiznává. Tenhle film vypadá jako poslední zoufalý výkřik před tvůrčí krizí. Vzhledem k tomu, že znám všechny jeho dosavadní filmy a pak až ty evropské, nemůžu zatím říct, jestli ta krize přijde už příštím snímkem, nebo až některým z dalších (jen vím, že přijde, protože její dozvuky ne-li trvání jsou patrné dodnes), ale to teď není důležité. Zásadní je, že tenhle ještě relativně funkční kus začíná i dost střílet naprázdno mnohem zmatenějí než tomu bylo u Woodyho dosavadních kousků. Nejvíc mi vadí, že Allenova sebekritika nepůsobí upřímně. Něco jako: "Když si své umělecké neřesti nahlas přiznám, musíte mi je odpustit." Nemusíme. ()

Sarkastic

„Přeháníš to.“ – „Nepřeháním! To se s ní čtyři měsíce taháš po hotelích?!“ – „Blázníš?! Jasně, že ne! Najal jsem si byt.“ Pozor na Harryho je velmi vtipný film. Jistě, způsob střihu a přecházení mezi jednotlivými pasážemi (a lidmi) Harryho života nejdřív trochu ruší/mate, ale postupně se na to dá lehce zvyknout a naopak se tímhle stylem i bavit, protože to Woodymu dává svobodu více experimentovat, zapojit větší spektrum postav a vytvořit tak mnoho humorných situací. A tak tu divák dostává menu v podobě „míchání Martini“ před babičkou, náruživce v nepravém čase na nepravém…bytě, rozostřeného Robina Williamse (a samotného Allena), upřímné promluvy otce se synem, židovského modlení nejen před jídlem, filosofického rozhovoru s prostitukou, postaršího židovského páru s temným tajemstvím a pak 2 vůbec nejsilnějších pasáží celého filmu, tedy lehce přerušovanou hádku mezi Harrym a Joan (hláška na hlášce, odbývaný pacient, skvělá hysterka Kirstie Alley), no a již mnohými zmiňované peklo (jeho vizuální podoba, výtah, rozhovor s otcem). Někomu možná může ještě nevonět fakt, že v tomto filmu Woodyho jazyk krapet „zhrubnul“, mě osobně tu naopak vulgarismy vůbec nerušily, a přišly mi jako svěží závan. Silné 4*, film bych si v budoucnu moc rád zopakoval a krom hlášek si ještě více vychutnal ty „švy“. „Chceš přivázat?“ – „Přivázat. Trochu zbít...a vykouřit.“ – „Vykouřit a zbít.“ – „Ne. Zbít, až pak vykouřit. V tomto pořadí, jinak mě to nebaví.“ ()

NinadeL

Miluju sólo Kirstie Alley :) Ale opět nesnáším titulky dle ČT, které z lidí dělají blbce. Schmelingovo jméno nebylo boxer, vážení... Ten Max by skutečně nemusel bolet. ()

viperblade

Deconstructing Harry je pro mě zřejmě nejrozporuplnější Allen. Slyšíte, že to je typický Allenův scénář, ale obohacený o notnou dávku sprostých slov, kterým se Woody ve svých filmech většinou vyhýbal. Ale to mi ani tak nevadilo, nejsem prudérní člověk, kterého by tohle rozhodilo. Jenže… to by hlavní roli nesměl hrát sám Woody. Totiž jemu jsem ty šlapky, kuřby a už si nepamatuju co ještě, vůbec nevěřil. Stejně jako jsem mu nevěřil ta sprostá slova, protože v jeho podání to prostě nepůsobilo drsně či světácky, ale jen vtipně a nedůvěřivě. Tenhle film mohl být skvělým, protože má o čem vyprávět, ale Woody se měl tentokrát vynechat z castingu a zůstat jen za kamerou. Protože když máte problém věřit prakticky cokoliv hlavní postavě, která prakticky nesleze z plátna, tak film, byť jakkoliv kvalitní, je pro vás o ničem a vy jen tiše a (ne)trpělivě čekáte na konec. Budu ještě hodný a za scénu v pekle dám 50 %. ()

castor

Prášky, několik osudových žen, prostitutky, neurotismus, pesimismus. Woody zase představuje spisovatele, znovu je za neurotika, znovu v těžké psychické dece, znovu se děsí stárnutí. Činorodý tvůrce si prostě tentokrát po několika zkrachovalých vztazích, vystřídání několika psychiatrů a nestálé spisovatelské aktivitě neví rady s tím, jak kočírovat vlastní život. Woody za kamerou se obrací k povídkové formě, prolínající příběhy jsou lehce matoucí a tentokrát tvůrce vyžaduje i krapet bystrosti – samozřejmě skvěle napsané dialogy a solidní herecké výkony zůstávají. Tak trochu jiný Woody, ale pořád v řadě scén zatraceně osvěžující. ()

Trellíno

Ne, ne, ne. Tohle se Woodymu totálně nepovedlo. Asi jeho uplně nejslabší film. Totální absence jakékoli inteligence, která provází všechny jeho díla. Snad jen ta rozmazanost a Maguire vs. Smrtka, to se docela povedlo. ()

gogo76

Na to aký je malý a škaredý je Harry poriadne nadržaný. Nič sa mu nedarí a ako sám tvrdí je najhorší človek na svete...O.K., tak štvrtý, po Hitlerovi , Goringovi a Goebbelsovi...Ako každý Allenov film je aj tento dosť ukecaný, čo mi nikdy nevadilo. Horšie je, že postáv tu vystupuje toľko, že je problém ich spočítať. Príbeh nie je nič moc, navyše stále chaoticky preskakujeme medzi postavami. Pri tej sprche hlášok, ktoré Allen vypúšťa sa nedá občas nezasmiať, ale film je ako celok akýsi roztrúsený a chaotický. Skôr bavia scénky samé o sebe. Pobavil ma zostup výťahom do pekla a teória o právach na diaľkový ovládač. Hlavné slovo má ten, kto ho vlastní....60%. ()

Ony

Achjo, nějak málo vkusné na Woodyho. Ale světlé chvilky jsou tak oslnivé, že musím přimhouřit oči a udělat z toho zase nadprůměr. ()

pepo

Nesadlo, Vôbec. Neučesaný bordel, ktorý sa snaží byť všetkým a nie je ničím. A nezachránia to ani rozmazaný Robin Williams a niekoľko výborných scén. 5/10 ()

FlyBoy

Ojedinelý prístup Woodyho Allena polemizuje nad jadrom problému jeho nezdarených a väčšinou hekticky sa končiacich milostných vzťahov. Využíva k tomu nadmerne vtipné poviedky plné dobre vybraných postáv prostredníctvom ktorých vyjadruje ťažko pomenovateľné pohnútky svojej mysle. Na spestrenie dialóg s prostitútkou : P: "nejak ti to trvalo". A: "mal som trochu problém sa sústrediť. Potom som ale našiel tú správnu predstavu. Jednu ženu, ktorú som zbadal na 6. Avenue... kríženú so Stalinovou dcérou. Dcérou diktátora. Fungovalo to." Srandy bokom, pretože dochádza k trpkému poznaniu, umelec zostáva sám, nedostáva sa mu pochopenia a neurotické rozpory sa tisnú do popredia. Čo je však príjemným vrátením optimizmu na scénu je náklonnosť svojich vlastných postáv, ktoré autor stvoril, oni ho dokážu oceniť, oni si ho vážia. Záverom odznie citácia: "Poznaj sám seba. Nič si nenahováraj. Zmier sa so svojimi nedostatkami a ži ako vieš." S tým zmierením nesúhlasím, ale aj tak vravím, že napriek menšej kríze Woody, si stále kráľ a máš čo ponúknuť. ()

Zemřela herečka Kirstie Alley

Zemřela herečka Kirstie Alley