Miluj souseda svého

• slovenský

Miluj suseda svojho

Komedie / Drama

USA, 2014, 102 min

Chaplinův KID, Svěrákův KOLJA, Eastwoodovo GRAN TORINO, Melfiho ST. VINCENT... pořád ta samá písnička, čili potvrzení, že to stále funguje. U mě osobně tomu není jinak a tenhle typ divácky vstřícných filmů se mi líbí (byť zde namátkou uvedený výčet je kvalitativně docela rozkolísaný). Sledovat sbližování osamělého chlapíka s malým klukem má v sobě prostě něco odzbrojujícího a čistého, co musí vykouzlit úsměv na tváři snad každému. Co už u mě ale moc nefunguje, je to brnkání na sociální strunu - všechny ty připomínky toho, jak je život těžký, když máte hluboko do kapsy, mě nechávaly ledově chladným - poslední filmaři, kterým jsem tohle věřil, byli Vittorio De Sica a Federico Fellini, a od jisté doby jsou podobné filmy jen vylhaná šmíra a logický protějšek druhého pólu filmů, které pro změnu líčí nablýskaný život lidí z lepší společnosti. Po této stránce rozumím, proč je film zaplněn tou multikulti omáčkou - ale bylo by se možno třeba ptát, jestli by se něco změnilo, kdyby Naomi Watts zahodila ten svůj směšný přízvuk a hrála normální americkou šlapku? Podle mě vůbec nic. Celkově si ale myslím, že není moc radno podrobovat tenhle film nějaké přehnané racionální analýze - prostě stačí základní líbilo / nelíbilo, bez zbytečného podezírání, zda film tuhle moc "netlačí na pilu" a támhle "citově nevydírá diváka", jak se s oblibou říká. I kdyby, co na tom? Mě osobně třeba film víc bavil v první polovině, kdy je místy vážně hodně vtipný, a dobře jsem se pobavil. V momentě, kdy film sklouzává z komediální roviny do té vážnější, mě už bavil méně, ale ve výsledku si pořád myslím, že 4 hvězdy si bez problému zaslouží. Bill Murray rozhodně v jedné ze svých nejlepších rolí.(31.12.2014)

Herecké výkony už zhodnotili iní, slzavý koniec tiež, takže nie je čo dodať? Klasická oddychová komédia. Obyčajný priemer, ale zapamätám si ju vďaka prvej ČSFD projekcii v BA. Vďaka všetkým za túto možnosť.(16.12.2014)

Příjemná oddychova komedie se skvělym hercem Bill murray .Ten teda, ve filmu valel.Jednou film bohatě stačilo zhlédnout. Za mě cca 70%(25.12.2014)

80%(17.1.2015)

Žádný zázrak. Na poprvé svižná komedie a na podruhé to budou už jen otřepané fráze. Nic hlubšího a žádný děj, jen průhledný a laciný scénář jako vždy v USA . Laciné intriky v politice i ve filmu. Tři hvězdičky jsou za výkony dvou hlavních protagonistů, nebýt jich tak by to byl jen ubohý propadák.(24.1.2015)

Bill Murray ve své životní roli! Ano, klidně si to dovolím říct, protože tohle je jeho sólový herecký koncert. Naštěstí fungují i vedlejší postavy, ale ty jsou tu víceméně jen pro rozvedení Billovi osobnosti. Je to líbivé, osobní a zároveň inteligentně vtipné. Nic jsem od toho nečekal a o to víc mě film překvapil. Zaslouženě plný počet!(25.1.2015)

Dojemný na nic si nehrající film s opravdu vynikajícím veteránem Billem Murrrayem.Vincent(Bill Murray)starej, věčně ožralej mrzout,kterej si pravidelně platí prostitutku,a kterou zřejmě přivedl do jinýho stavu,se jednoho dne vzbudí po opici a s rozbitým čelem a zjišťuje,že bude mít nový sousedy v podobě matky se synem se kterým se pozdějí sblíží,což by ho ani ve špatným snu nenapadlo.Nečekal jsem,že mě Murray ještě dokáže upoutat.Ani bych nevěřil že je to americkej film bez zbytečných klišé a dalších blábolů kolem.Naomi Watts co by těhotná prostitutka taky výborná.Pohoda za 80%.(25.1.2015)

tohle bolelo. a bavilo. moc.(27.1.2015)

Při letmém pročtení obsahu St. Vincent se mi bleskově vybavilo Eastwoodovo Gran Torino - svéráznej, mrzutej dědek, noví sousedi, ..., ale přes jisté společné prvky jsou to hodně odlišné filmy. SV mě rozhodně neoslovil jako zmiňované GT, ovšem i tak se jedná o jakž takž zábavný kousek, plný pozitivního náboje. Největší šok mně připravila Naomi Watts v roli ruské "lady of the night", s (podařeně) hrozným přízvukem, již dosti opotřebované a k tomu všemu těhotné. No, nevím jestli tohle bylo úplně nutné... ale třeba se tím tvůrci někomu do vkusu trefí. Já se budu snažit rychle zapomenout:)(28.1.2015)

Příjemné, na nic si nehrající. Jen ta maska u Naomi Watts se nepovedla.(1.2.2015)

Je to take Murayove Grand Torino, resp. jeho komedialna verzia. Dobre sa na to pozera a aj to chyti za srdce, co viac moze clovek od dobreho filmu cakat?(7.2.2015)

Příběh trochu obehraná nota, ale N, Watts v roli těhotné štětky s dobrým srdcem viděti, štěstí míti a pobaviti se.(10.2.2015)

Ze zacatku se to tvari jako Bad Santa 2, aby se to pak preradilo do nebyvale zkratkoviteho feel good dramedy. Bill Murray je furt frajer, o tym zadna, ale cela ta zdravotnicky ladena zapletka pusobi priserne vychtene. Celkem vzato mila zabava na stredecni vecer, reprizu si ale asi necham ujit.(11.2.2015)

Ironie, dojetí, drama, smutek a štěstí představují pro mě moc podařenou podívanou. Skvělá hudba, moc příjemně to působilo. Herci úplně úžasní. Konečně Melissa McCarthy nehrála jen potrhlou ženskou, o Billovi nemusím psát nic kladné, to je samozřejmnost. Po filmu mám přehnaně moc pocitů štěstí a proto celých pět hvězd.(22.2.2015)

Bill Murray je unikátny herec , pravdepodobne asi jeden z tých, ktorého buď milujete alebo nenávidíte. Ja patrím k prvej skupine. Potešila aj Naomi v postave ruskej št..ky :) a ten chalan tiež nehral na zahodenie. 85%(30.3.2015)

Bill Murray...excelentní výkon..(24.4.2015)

Trochu ucelove na moj vkus ale aspon je to zabavne a neublizi. 70% za Billa Murraya.(23.6.2015)

Sledovat filmy o starych mrzutoch je asi pre mna to prave. Nebolo to Gran Torino, kedze sa jednalo o komedialny zaner, ale malo to svoje vlastne caro.(22.8.2015)

Moc jsem se na mrzouta těšil, s tím klučinou mu to klapalo. Ostatní role mě tady spíš rušily.(13.1.2016)

Pocitovo veľmi príjemný film. Taká sladká verzia Eastwoodovho Gran Torina. Murray bol tradične skvelý, Naomi vo svojej úlohe zaujímavá a celým film sa nieslo také pozitívne posolstvo. Scéna v škole s "vysväcovaním" však mala byť silnejšia a dojemnejšia... 65%(24.3.2016)

Hezky udělané drama, které nijak nepřečnívá ty co jsem už viděl, nicjméně je to dobře udělané a herci hraj všechno zvladli dobře..(6.7.2016)