Miluj souseda svého

• slovenský

Miluj suseda svojho

Komedie / Drama

USA, 2014, 102 min

Veľmi príjemná oddychovka, ktorá vie byť v prvej polovici správne drzá, s ironickými dialógmi a sarkastickým pohľadom na život, až by sa ju žiadalo premenovať na Satan Vincent. Bill Muray opäť hrá ufrflaného, nepríjemného starca a opäť raz skvele. V druhej polovici už sa z neho stáva ten Saint Vincent z názvu, na rad prichádza dôraz na rodinné hodnoty, jemna dávka pátosu, ale film stále vie mať srdce na správnom mieste, takže to vôbec nevadí. Áno, je to priehľadné skrz naskrz, ale zároveň tak nenútené, prirodzené, krásne úprimné a v tak odľahčenej nálade, že tých 100 minút si ešte niekedy veľmi rád zopakujem. A na Naomi Watts v podaní ruskej štetky budem spomínať ešte veľmi dlho. S úsmevom od ucha k uchu silých CELKOVO: 4* (8/10)(13.3.2015)

To téma už tady bylo, film je tak trochu patetický, ale Bill Murray je úžasný, jako vždycky !!!(14.10.2015)

Krásný film o tom, že i jeden protivný ožrala může být svatý. Film o lásce, odpuštění, důvěře.... a o tom, že svět není černobílý. Vtipné a i slzička ukápla:-)(15.10.2015)

Výborně zpracovaný a především zahraný zcela předvidatelný příběh, role pro Murraye jako stvořená. Film balancuje sice na hranici kýče, ale nikdy ji nepřekročí.(30.10.2015)

Nestává se často, aby mě zaujal nějaký festivalový snímek. Rozuměj tzv. umělecký film o ničem. Ale tohle mi sedlo. Nejen Murray, ale i ruská Naomi je k sežrání. Celkově příjemná jednohubka.(3.11.2015)

Příjemná podívaná - Murrayovi ten věčně nasranej chlápek, co chlastá, kouří, sází na koně a topí se v dluzích, sedí a zvládá ji s bravurou. Humorné pasáže se většinou povedly, ty vážné taky nejsou špatné, ale místy vyznívají nepřesvědčivě.(20.11.2015)

Příjemné komediální drama, tedy asi více drama než komedie. Na Bill Murrayemu to stojí a padá, zajímavou vedlejší roli prostitutky z východu tu má Naomi Watts, i klučina neztrácí. Jen nevím proč, ale nesedí mi těžkotonážní Melissa McCarthy, kterou navíc i ne úplně příjemně nadabovali. Ale přece jen emoce to nějaké mělo, takže mírně přidávám v hodnocení až na čtyři hvězdy.(15.12.2015)

Bill Murray tady exceluje :-)(6.2.2016)

já si to pustil vlastně jen jako pozadí k práci. Tu jsem velice brzo odložil a potom si jen užíval. Krásný film(29.2.2016)

Neprilis originalni, neprilis vazny, od zacatku predvidatelny ale presto prijemny filmecek.(25.5.2016)

Dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbal, nějak jsem si nedokázal představit Billa Murrayho jako protivnýho starýho dědka, resp. nedokázal jsem si představit, že se z toho filmu nevyklube jen protivná pseudokomedie, ze které máte deprese ještě několik hodin po shlédnutí. Ale herci odvádí skvělý výkon a děj se vyvíjí tak přirozeně, že se určitě podívám i na budoucí filmy od Theodora Melfi. 75 %(26.5.2016)

Trošku lepší film o protivném sousedovi, co se z něj nakonec vyklube docela fajn chlap. Celkem mě to chytlo.(15.6.2016)

Dobře udělaný film se zářivou hvězdou první velikosti. Pan Murray předvedl opravdu skvělý herecký výkon podpořený dalšími spoluhráči. A tak nevadí ani "americký konec" (oni je prostě umí). Příjemný, odpočinkový film, který kupodivu ani nedá moc nahlédnout pod pokličku smutného života hlavního hrdiny.(29.10.2016)

Keď bol tento film ešte len ohlasený celkom som sa tešil.No vo výsledku mám pocit že mi niečo chýbalo.Ako Billov Vincent je slušný "týpek",aj malé chlapča je v pohode a naše dve žienky relatívne tiež ujdu a keby aj nie nedostali tolko priestoru aby to bolo cítiť.Ale je tam proste "to niečo"..Príbeh je vystavaný typicky ako sme už vela krát videli ale pán Murray tomu svojou charizmou dodáva naozaj šmrnc.Dve tri scény stoja za povšimnutie.Výsledok je ale "len" lepší priemer.(5.1.2017)

Postava cynického chrapúnskeho samotára bola ušitá na mieru dvom hviezdam - Billovi Murrayovi a Jackovi Nicholsonovi. Teraz mal šťastie Bill, ktorý exceluje v tejto krásne jednoduchej mozaike zo života osamoteného chlapca a starého muža. Prvý krát ma Melissa McCarthy nerozčuľovala vo filme. "Odtiekla mi voda!" "Zavolaj vodárovi."(26.1.2017)

Bill Murray ve filmu exceluje. Nápady jako sekání trávy netrávy, lehká žena skáčicí po Vincentovi anebo závěrečný proslov rozhodně zvyšují kvalitu filmu. Zajímavý kousek, který stojí za zhlednutí.(17.5.2017)

První polovina filmu byla vyloženě nudná. Stokrát okoukané téma nezachránil ani skvělý Bill Murray. Od chvíle kdy však došlo k mrtvici jeho postavy, tak došlo k obratu. Škoda, že v takovém duchu nebyl celý film. I když i druhá polovina stála na výkonu Billa, tak jako celek se Miluj souseda svého držel lépe a hlavně konečně začala komedie, kterou jsem očekával již od začátku.(28.6.2017)

originální, procítěné, happyendovské a famózní herecké představení B.M. ♣(24.7.2017)

1 6 11 15 17 18 19 20 následující >>