poster

Miluj souseda svého

 • anglický

  St. Vincent

 • slovenský

  Miluj suseda svojho

Komedie / Drama

USA, 2014, 102 min

Komentáře uživatelů k filmu (405)

 • Vančura
  ****

  Chaplinův KID, Svěrákův KOLJA, Eastwoodovo GRAN TORINO, Melfiho ST. VINCENT... pořád ta samá písnička, čili potvrzení, že to stále funguje. U mě osobně tomu není jinak a tenhle typ divácky vstřícných filmů se mi líbí (byť zde namátkou uvedený výčet je kvalitativně docela rozkolísaný). Sledovat sbližování osamělého chlapíka s malým klukem má v sobě prostě něco odzbrojujícího a čistého, co musí vykouzlit úsměv na tváři snad každému. Co už u mě ale moc nefunguje, je to brnkání na sociální strunu - všechny ty připomínky toho, jak je život těžký, když máte hluboko do kapsy, mě nechávaly ledově chladným - poslední filmaři, kterým jsem tohle věřil, byli Vittorio De Sica a Federico Fellini, a od jisté doby jsou podobné filmy jen vylhaná šmíra a logický protějšek druhého pólu filmů, které pro změnu líčí nablýskaný život lidí z lepší společnosti. Po této stránce rozumím, proč je film zaplněn tou multikulti omáčkou - ale bylo by se možno třeba ptát, jestli by se něco změnilo, kdyby Naomi Watts zahodila ten svůj směšný přízvuk a hrála normální americkou šlapku? Podle mě vůbec nic. Celkově si ale myslím, že není moc radno podrobovat tenhle film nějaké přehnané racionální analýze - prostě stačí základní líbilo / nelíbilo, bez zbytečného podezírání, zda film tuhle moc "netlačí na pilu" a támhle "citově nevydírá diváka", jak se s oblibou říká. I kdyby, co na tom? Mě osobně třeba film víc bavil v první polovině, kdy je místy vážně hodně vtipný, a dobře jsem se pobavil. V momentě, kdy film sklouzává z komediální roviny do té vážnější, mě už bavil méně, ale ve výsledku si pořád myslím, že 4 hvězdy si bez problému zaslouží. Bill Murray rozhodně v jedné ze svých nejlepších rolí.(31.12.2014)

 • rikitiki
  ***

  Je to příběh značně inspirovaný filmem Gran Torino , aneb vztah stárnoucího mrzutého veterána a outsiderského kluka ze sousedství, akorát bez auta a střílení, tentokrát s famózní „dámou noci“ ruského původu v perfektně laciném podání Naomi Watts. Na rozdíl od svého předobrazu film nevystoupá do tak dramatických zákrut a konců, a proto nejspíš zobrazuje realistický pohled na muže bez iluzí a neúplnou rodinu(16.12.2015)

 • Handle
  ****

  Líp než EdaS a JohnnyD bych to nenapsal... :) Sice je to trochu prvoplánové, nicméně po celou stopáž sympatické. 3* je málo, 4* zase trochu hodně. Nicméně nenudil jsem se ani chvíli a ten americký dojemno-klišovitý (a také lehce kýčovitý) proslov na závěr jsem si dost užil! :)(31.12.2014)

 • salisbury
  ****

  Alkoholem prosáklý soused Bill Murray je v roli mrzouta absolutně přesvědčivý, chvílemi jsem se zahloubával zda to vůbec hraje, neb jeho výkon je nadmíru výborný. Příběh je lidsky vtipný, přesně takový, který pobaví a nijak neurazí přemýšlející hlavu divákovu. Naomi Watts se zhostila své role též na výbornou, její role ženy, která je "lehká" jak pírko skvěle doplňuje, jak whisky prázdnou sklenku, Billovo mrzouctví. Příjemný film, který umí neotřele pohladit a já jsem za to pohlazení velmi rád.(31.12.2014)

 • mm13
  ***

  Ešte že to malo Billyho, však? Nie že by bol jediný, ktorého si v tejto roli viem predstaviť, zvládlo by to aj pár ďalších pánov hercov. Ale len pár. Také je to hrubé zrno, že až takú jemnú a presnú prácu s prejavom si to od hlavného predstaviteľa žiadalo. Ešte že tí najlepší nie sú vždy najdrahší, však pán Melfi? ;-)(17.9.2016)

 • Anderton
  ***

  Pojmy príjemná indie nezávislá komédia a štúdiový komerčný kalkul sa občas zlejú dokopy a vznikne niečo ako Miluj suseda svojho. Tisíc a jeden krát obohratá pesnička s rovnakou dávkou klišé, ako vždy. Zmena prichádza s jedným pomerne nečakaným zvratom, lenže aj po ňom sa všetko dostáva celkom bezproblémovo do starých good feeling koľají. Potešilo ma, ako scenár zapracoval v konečnom dôsledku s vývojom jednotlivých vzťahov, keď uprednostnil to, čo bolo prirodzené a nie to, čo očakáva a chce divák. Takže koniec dobrý, všetko dobré. Ale ani zďaleka nie výborné.(4.1.2017)

 • Lucasion
  ****

  „I'm showing him how the world works. You work, you get paid, you drink. - You're drinking alcohol? - ...I honestly don't remember.“ Zkoušeli jste si někdy představit Gran Torino jako komedii? Pusťte si Svatého Vince a nedá vám to tolik práce. Když jsem dostal doporučení na tuhle komedii, tak by mě nikdy nenapadlo, že se u toho budu takhle moc smát a bavit. Tenhle film je prostě dokonalý! Bill Murray se vrátil s plnou parádou! Vincent (Bill Murray) je důchodce, co nechodí daleko pro facku. Domů si vodí prostitutku (Naomi Watts), sází na koníčky, pije whisky a kouří doutníky. A zapomněl jsem na jeden důležitý fakt. Nemá totiž rád lidi. A oni nemají rádi jeho… Po jedné prohýřené noci mu zaklape na dveře malý 12ti letý klučina, že se jmenuje Oliver a bydlí hned vedle. Díky pár náhodám skončil bez klíčů a máma se vrací až pozdě. „Můžu tady počkat? – To jako… V mém domě?“ Příběh začíná a starý Vincent ho seznamuje s tím, co potřebuje v životě nejvíce. Odhodlání, tvrdou ránu a správnej výběr koně. Opravdu jsem to nečekal, ale film je ještě lepší, než bych si mohl kdy myslet. Bill hraje dokonalou postavu svým dokonalým sympatickým postojem. Pouto, které jeho postava naváže s klukem je jedním slovem – kouzelné. Pak nechybí dlouho ke skvělému situačnímu humoru, božím hláškám a nakonec i dojemnému zakončení. Emoce ve filmu jsou jednoduše upřímné. Jako komedie film v žádném případě nezklamal, protože si upřímně nepamatuju, kdy jsem se u filmu takhle často a příjemně smál. Oblíbená Naomi Watts hraje naprosto perfektně ruskou dívku noci. Kdo by to byl do ní řekl, ale její přízvuk a chování je prostě dokonalé. A oblíbený komik Murray? Pro Billa je to úžasná labutí píseň. Sám sebe se ptám, proč jsem nedal pět hvězdiček. Tuším, že až uvidím film podruhé, tak je s klidným srdcem dám… (89 %)(30.3.2016)

 • DEXTER099
  ***

  Tak čekal jsem víc a to skoro po všech stránkách,že mě film více dojme,víc nabídne ujetého humoru,víc do hloubky půjdou postavy včetně Billa Murrayho.Přesto všechno,ale film není špatný a Bill Murray si roli zjevně užívá a vůbec není znát ,že hraje ,ale spíš jakoby to byl opravdu on.Vše vylepšuje závěr filmu ,který přeci jen trochu emocí přinese.Jinak nechápu moc nominaci (teď už nevím na jakou cenu) za vedlejší roli Naomi Watts akor když se píše,že odvedla dobrý výkon v Birdmanovi tím neříkám,že je zde špatná,ale určitě bych to netipl na nějakou nominaci.Ještě bych doplnil,že je osvěžení role Melissa McCarthy,která po nějaké době co jsem jí tedy v něčem viděl tak má normální roli.Za mě je celkové hodnocení filmu na 60 % a tři hvězdy.(4.1.2015)

 • ScarPoul
  ****

  Malý veľký filmík stojaci hlavne na Murrayovi a jeho pohodových kreáciach. Tažko filmu vyčítať, že je taký aký je. Pretože aj napriek chybám má v sebe celkom pekné scénky a ako na celok sa na to dobre pozerá. Nečakal som, že bude Watts taká sexi aj s ruským prízvukom. McCarthy kupodivu veľmi príjemná v rovine nie šialenej a uškriekanej blbky, ako ju poznáme s komédií a dokonca aj ten Jaeden Lieberher v podaní malého chalana je omnoho znesiteľnejší ako väčšina jeho rovesníkov. Ono je to taký ten tradičný hodnotovo pozitívny guláš, hľadajúci pekné veci tam, kde väčšinou nie sú. Nie je prehnane vtipný a nesie v sebe akúsi horkosť. Pritom, ale dojíma tým najpohodovejším spôsobom. Netvrdím, že si ho znova zajtra pozriete, ale garantujem vám, že keď ho budú dávať v telke, alebo ho niekto navrhne ako fajn film navečer, nebudete sa brániť. A Bob Dylan nakoniec bol, je a vždy bude tým správnym zakončením akéhokoľvek filmu.(28.1.2015)

 • mirekem
  *****

  Dojemný...ale né hloupě sentimentální. Přirozeně hrající šropál, o Naomi a Billovi se zmiňovat nebudu, to jsou moji oblíbenci, takže jsem rád, že po odpadu v "Drsňačkách" si Melissa zahrála ve skvělym filmu.(1.3.2015)

 • maddy
  ****

  Veľmi príjemná oddychovka, ktorá vie byť v prvej polovici správne drzá, s ironickými dialógmi a sarkastickým pohľadom na život, až by sa ju žiadalo premenovať na Satan Vincent. Bill Muray opäť hrá ufrflaného, nepríjemného starca a opäť raz skvele. V druhej polovici už sa z neho stáva ten Saint Vincent z názvu, na rad prichádza dôraz na rodinné hodnoty, jemna dávka pátosu, ale film stále vie mať srdce na správnom mieste, takže to vôbec nevadí. Áno, je to priehľadné skrz naskrz, ale zároveň tak nenútené, prirodzené, krásne úprimné a v tak odľahčenej nálade, že tých 100 minút si ešte niekedy veľmi rád zopakujem. A na Naomi Watts v podaní ruskej štetky budem spomínať ešte veľmi dlho. S úsmevom od ucha k uchu silých CELKOVO: 4* (8/10)(13.3.2015)

 • Lyli
  ****

  Mám ráda bručouny. Bývají to lidé, kteří stojí za mou námahu. Sice bručí, jenže je za tím něco sladkého. Stokrát lepší jeden bručoun, než 20 sluníček. Vincent je přesně takový. Chtěli byste si říct, že je odpadlík a nestojí za to. Byla by to chyba, což v hloubi duše víte. Závěr je možná trošku kýč, jenže drobet růžové chceme všichni, ne? Proto tu sladkost odpouštím a vychutnávám. Věci přece nemusí končit jen blbě. *Zkuste O Schmidtovi. Pokud se Vincent líbil, tohle bude taky.(28.4.2015)

 • eraserhead666
  ****

  Ten rozjezd je naprosto ultimátní. Bill Murray předvádí přčsně to, co od něj očekáváte a nejednou vaše očekávání i předčí, což je hrozně fajn. Já mám tyhle staréí nerudné ale své chlápky hrozně rád, tak nějak si představuji své stáří a doufám, že budu takovýhle free fucker. Naomi Watts s brutálně krátkou minisukní a kulervoucně sexy ruským přízvukem mě prostě srazila hákem k zemi. Tohle bych od ní nikdy nečekal a fakt trvalo, než jsem se ujistil, že je to opravdu ona. Melissa McCarthy konečně ukázala, že dokáže i normální role, a dobře. Hodně, hodně příjemný a lidský film. Hodně jsem se nasmál, trochu jsem si pobrečel (scény s Vincentovou manželkou mě prostě drtily). Jen ten konec byltakový trošku moc americký. Vždcky si u toho říkám, že když takhle okatě musí před diváky strkat skoro normální věci, se světem není asi něco v pořádku. Ne že bych byl přesvědčen, že je. Není.(28.7.2015)

 • F.man
  ****

  Chci, aby byl Bill Murray i mým dědečkem!(31.7.2016)

 • sidzej
  ****

  Mám rád takéto malé nenápadné filmy s veľkým srdcom. Len škoda že podobné príbehy sa stávajú len vo filmoch.(16.8.2015)

 • BMW12
  ****

  Pár filmů s podobným příběhem zaměřujícím se na emoce diváků už bylo natočeno a tak jsem čekal, že mě to moc nechytne. To jsem se však mýlil, opět mě to dostalo. Sice jednu chvíli si říkáte, že je to takový průměrný poklidný filmeček, ale jakmile se to začne více a více věnovat tomu klukovi a Vincentovi (Bill Murray), tak vás to pohltí a se zaujetím koukáte až do konce. Nejsilnější zážitek je proslov Olivera, kdy Vincenta prohlásí za světce. Z mého komentářu jste asi pochopili, že se jedná spíše o drama než komedii a tohle hodně prospělo Melisse McCarthy. Ona dokáže být v dramatu fajn herečka, je to úplně jiná bytost než když hraje v komediích namachrovanou, ječící krávu.(17.1.2017)

 • PauloZ
  ****

  Zábavná podívaná ze života mrzouta a skvělý Bill! Všechno v tom filmu jde tak pěkně ruku v ruce. Velice jsme se bavil.(27.8.2015)

 • JohnCZ
  ****

  Milá sentimentálně komedie o smutném cynickém starci, kterému se vrátí chuť do života v momentě, kdy se k němu přistěhují noví sousedé. Námět rozhodně není originální. Filmů o tom, jak se z nevrlého staříka stává mentor tu už bylo mnoho a kdo je má nakoukané, tak toho St. Vincent rozhodně nemůže překvapit. Je to natočené svižně, Bill to jako vždy herecky v pohodě celé utáhne a ani ten náboženský motiv kupodivu moc nevadí. Snad jen Naomi Watts v roli společnice působí... zvláštně.(18.5.2016)

 • numi
  *****

  "My water is broken!" "Call a plumber!" Klející Bill Murray, těhotná Naomi Watts s ruským přízvukem a halda nekorektních gagů, které neznají žádné tabu - náboženství, prostitutky, Hitlera... prostě cokoli. Připravte se na slzy smíchu, smutku i dojetí a pusťte si dramedii roku 2014.(13.12.2014)

 • Kaluž
  ****

  První kinovýkop letošního roku a hned taková pohodička. Bill Murray je holt záruka zábavné pokoukané, tady navíc s dramatickým srdíčkem v závěru, takže i slzička ukápla. Indie jednohubka se střídmým dějem, bezva hudbou a kvalitním hereckým ansámblem… spokojenost na všech frontách.(20.2.2015)

 • hous.enka
  ***

  Od jedné z nejlepších komedií roku 2014 bych čekala trochu víc, než jen nerudnýho staříka, který protne život malýho kluka, který je outsiderem se vším všudy. Nebýt Daky (fakt to byla Naomi Watts??), dacanského chování Vincenta a jeho vyprahlýho trávníku, byla by to podprůměrná americká komedie, která má poselství jasný jak spodní hák. Nemám zkrátka ráda tyhle prvoplánový akce, který si celou dobu hrajou na to, že by rády oslovily i diváky artových filmů.(23.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace