poster

Vodní Wracketi

 • Velká Británie

  Water Wrackets

Krátkometrážní

Velká Británie, 1975, 12 min

Režie:

Peter Greenaway

Scénář:

Peter Greenaway

Kamera:

Peter Greenaway

Střih:

Peter Greenaway
(další profese)
 • Aquarius

  Tak trocha antitéza k Intervalom. Mal som podobný problém ako u Prospero's Books, totiž že som nerozumel anglickým titulkom. Pretože tak ako je pre mňa Shakespearovská angličtina do veľkej miery neznámym jazykom, rovnako aj vo Water Wrackets (Wrackets?) akoby sa Greenaway snažil používať menej známe anglické slovíčka a ešte to premiešať s množstvom mien. Teda zážitok to bol dosť joyceovský :) A keďže hlavným účelom tohto a iných greenawayových kraťasov je skúmať to ako zvuk ovplyvňuje naše vnímanie obrazu (a naopak), minulo sa to v mojom prípade účinkom. Ale to je len môj problém.(18.4.2008)

 • seeker23
  *****

  Och jak epické! Záběry jak z naučného dokumentu á la TVŠ vs. parodie na Sillmarilion. Těžko říci, která strana vyhrála souboj o vzájemné unudění se, ale tento další Greenawayův crossover zvuku a obrazu je opět "velkolepý"...(1.3.2008)

 • dzej dzej
  ****

  Fantasy mystifikace experimentjící tentokrát s možnostmi narace aneb vyprávění o daleké budoucnosti tak jako by to byla mýtická minulost. Poměrně bohatý fikční svět vytvořený vypravečem za pouhých 12 minut.(7.10.2008)

 • Vančura
  *

  Toto mě zcela minulo. Co už, stane se :)(28.5.2011)

 • Subjektiv
  ***

  Záběry na jakýsi vodní tok jsou pro mě esteticky příjemnější než Okna, D jako dům či Intervaly. Čtená povídka je tentokrát o fiktivní historii onoho vodního toku...je zvláštní, ale za špatnou bych ji neoznačil.(25.8.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace