Liga spravedlivých: Záchrana světa

Justice League: The Flashpoint Paradox

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2013, 78 min

Nemůžu si pomoct, ale tohle bylo něco. Není to zrovna nejoriginálnější, cestování do minulosti a změny alternativní reality jsou poměrně profláklé téma, ale tohle se fakt povedlo. Elseworld byl tentokrát opravdu vymakaný a docela překvapilo, jaký to byl krvák. Nejlepší je, že na to, jakou to má nestandardní délku se tam pořád něco děje, takže to pěkně odsýpá a rychle to uteklo.(20.7.2013)

Rozpočet $3,5miliónaTržby za predaj Blu-ray v USA $1,196,138 //počet predaných kusov 85,500Tržby za predaj DVD v USA $817,739 //počet predaných kusov 62,614║ ďalší vydarený animovaný komiks, dobrá akcia, príbeh a temné prevedenie /80%/(29.10.2013)

Trpí to tradičním neduhem "crossoverových" setkání ze stáje DC; nezná to míru dobrého vkusu. Málem na to dojel již údernický synátor a toto je na tom ještě o stupeň hůře. Místo aby se to soustředilo na několik málo postav, tak se tu promenáduje jedno velké jméno vedle druhého. Ne snad, že by měli nějakou úlohu, ale čistě proto, aby se tu objevili, měli svých dvacet vteřin slávy a geekové si je mohli odšktnout ze seznamu svých vlhkých snů "ten versus tamten". A tak tu sice uvidíte kde koho od DC, ale tak nějak se pro tu promenádu jmen nedostává na ty hlavní, o kterých to je především. Což je škoda, protože ta látka má ve své dospělosti ohromný potenciál a především pro postavu Flashe dělá první poslední.(2.11.2013)

Nová hranice byla v pohodě (a měla Lucy Lawless), Krize na dvou Zemích přispěchala s pořádnou bandou záporáků, Zánik byl dokonale chladný a konečně The Flashpoint Paradox je epický. Touha Barryho Allena po jeho předčasně zesnulé matce otevřela bránu peklu, což poněkud připomíná lepší časy Cliva Bakera a tak to má být. Batman není, Kyborg na to nemá, největšími záporáky jsou císař Aquaman a krutá vládkyně Wonder Woman, jejichž svazek je smrtelným jedem pro celý svět. Řekněte Shazam! a podívejte se na tu krásu ještě jednou a znovu a znovu a nikdy vás neunaví.(22.7.2013)

Flash a cestování časem - filmeček opravdu pro dospělé. Animace velmi dobrá. "Všechno se nějak změnilo, myslím že to nějak souvisí s tím že jsem." - "Gay?" - "Co?!" - 80%.(18.9.2017)

Naprostej luxus a rozhodně jeden z nejlepších DC animáků, co jsem doposud viděl. Tohle kdyby bylo ve filmu v nějaké podobě převedeno, tak bych byl mega spokojený. Uvidíme jak si s Flashpoint Paradox poradí nadcházející 3. řada Flashe PS: Flashpoint Batman naprosto nejlepší postava!...10/10(9.10.2016)

S blížícím se koncem hodně osudové a moc bych si přál aby se postavička Flashe s kterou jsem se poprvé setkal, dočkala regulérního filmu podobně jako třeba Green Lantern (samozřejmě ve vyšší kvalitě). Na můj vkus zde jinak pobíhá mnoho postav, z nichž jsou pro mě až na vyjímky všechny neznámé. Jsem moc rád že se dabování propůjčili mí oblíbenci Perlman, Fillion. Doufám že zase někdy natrefím na nějaký podobně zajímavý komiksový animák. PS: Obrovské plus spatřuji ve všudypřítomné temnotě těchto animáků oproti jejich vymazleným hraným bratříčkům pro širokou diváckou obec. Tady prostě komiksové postavy umírají třeba i kulkou do hlavy nebo do srdce.(8.8.2013)

Pokaždé když se dc nebo marvel odkloní od tradičního dušínovského pojetí, bývá výsledek dobrej. Tady se podle mého všechno povedlo, krom jediného - díky naturálnějšímu ztvárnění ostatních hrdinů působí Flash podobně jako čivava s mašličkou uprostřed hejna divých, vyhladovělých vlků z tundry. Jinak si ovšem nemám na co ztěžovat, krom mé tradiční nelibosti nad jednotným vzhledem všech superhrdinskejch animáků, který je tak neoriginální a nudný, až mě z něj bolí sklivec, díky tomu pak i dobře ztvárněná akce nepůsobí tak dobře, jak by mohla.(20.7.2013)

Jak léta plynou, tak si osobně zcela upřímně nedovedu představit, co bych dělal bez každoročních animovaných dávek od DC/Marvelu. Až to dítě ve mně jednou nečekaně zemře bude to šok... Nová týmovka JLA pracuje s totálně úžasným a nápaditým scénářem (konečně na jiné reality došlo!), ke konci však překvapivě mírně ztrácí dech. Ale jen trochu. Go, Flash, go!(28.7.2013)

Luxus. Asi najlepšia Justice League aká bola natočená. Obsah ma zo začiatku moc nezaujal a to, že sa to celé ma odohrávať v alternatívnej realite mi moc nevoňalo, ale hneď s kraja naberie Flashpoint Paradox taký grandiózni rozmer, až som neveril vlastním očiam. Brutálne dobrá a štýlová akcia, fajn príbeh, záporáci a predovšetkým fajn hlavné postavy. 90% - 5*(31.8.2013)

Zaujímavý apokalyptický príbeh a línia s Batmanom a Jokerom (!!!) by si zaslúžila samostatný film. No a konečne film, kde je Flash hlavný hrdina! Teraz už len nakrútiť live action Flasha!(20.7.2013)

90%(24.8.2013)

Co na to říct. Je to víceméně klasický animák od DC. V poslední době jsem jich viděl několik, a musím říct, že tento patří k nadprůměru. Shodou okolností jsem to viděl krátce po seriálovém Flashovi, kde rozebírali stejnou událost, a animovaný film to tentokrát vyhrál na plné čáře. Oproti serálu je to temné, na DC i celkem logické a nezačne to nudit. Prostě mi k srdci přirostla spíš animovaná a komiksová verze flashe, než jeho seriálové dvojče.(29.1.2017)

Na najlepšie Batmanovky to síce nemá ale aj tak s prehľadom najlepší Justice League animák. Osudová depresívna atmosféra , kopa časových paradoxov a s tým súvisiace množstvo prekvapení a zvratov (príbeh Supermana je úžasný). Snáď sa raz dočkáme aj hranej verzie 9/10(1.1.2015)

Nejlepší komixový animák, jaký jsem zatím viděl! Prostě nemám slov. Tentokrát se děj věnuje hlavně Flashovi. Vrátí se v čase zachránit svou matku a tím dá všechno do pohybu. Taky se tu utká se svým hlavním záporákem Profesorem Zoomem. Celý svět je vzhůru nohama. Objeví se tu skoro všechny DC postavy. Záporáci jsou hodní a klaďasové jsou zase zlí. Batmana dělá brucův otec Thomas a z jeho matky se stal Joker. A Superman je zase zavřený pod zemí. Škoda že v tom filmu nemá víc prostoru společně s Green Lanternem. A Aquaman s Wonder Woman chtějí zničit celý svět. Zní to dost šíleně, to se prostě musí vidět. ;) "Utíkej, Barry!"(14.2.2014)

// Headshot tady, uříznutá ruka támhle .. takhle vaše miláčky z cereálií Nestlé určitě neznáte. Bylo by to perfektní, nebýt té otravné Narutovské animace, tak či tak - Flash je borec, Hal Jordan za pět minut stihl hláškovat líp, než během jednoho celovečerního filmu, Wonder Woman je fucking hot, když se zlobí, Aquaman doesn't suck anymore, Superman hubennější než já, Batman drsnější než Clint Eastwood a kupa dalších drsňáků, jak jste je ještě nikdy neviděli. Tahle comicsárna stojí za to!) 4*(10.8.2013)

• SeBig

Ze začátku to vypadalo suprově a nabitě, jenže pak to postupně ztracelo šmrnc a zábava se vypařila a zbyla jen lehce nezáživná nuda. Chyběli tomu vtipné hlášky. Flash byl dobrej.(14.2.2017)

Většinou žehrám na zbytečně natahovanou stopáž filmů a tady mám opačný problém - Flashpoint Paradox nastřeluje spoustu témat a nemá čas se jim poctivě věnovat. Komiksový film na téma bradburyovské Ozvěny hromu zkrátka nemůže mít hodinu a čtvrt. Film tak stěží zvládá dodat nějakou charakterizaci Flashovi a alternativnímu bezohlednějšímu Batmanovi. Wonder Woman a její boj s Aquamanem už takové štěstí nemají. Film to je sympaticky nekompromisní, ale s tím zaměřením na drsnost a temnotu to přece jenom na můj vkus přehání. S takovýmhle vděčným námětem to ani nebylo třeba a víc jsme mohli prozkoumat tuhle verzi univerza JL jako z noční můry.(13.3.2017)

opravdu temná atmosféra a zejména výborná zápletka s alternativní realitou, kde je všechno jinak, dělají z tohohle animáku číslo 1 mezi všemi kreslenými Justice League.. rozhodně bych jednou chtěl něco takového vidět v hrané podobě na velkém plátně..(19.5.2014)

• st.ranger

Zajímavý nápad, mizerné provedení, špatná animace a celkem i nuda.(10.10.2015)

Tak další film,který jsem v poslední době viděl z DC animovaných filmu a musím říct,že jsem spokojen.Přesto,že jsem nečetl skoro žádný komiks a tím pádem mě flashpoint a vše okolo toho nic moc neříká,tak jsem se nijak neztrácel.Je tu dobře vše vysvětleno a i mé děti co to viděli se mnou tak to měli podobné jako já.Za to palec nahoru.Jinak příběh se mi hodně líbil,navíc Flash je pro mě relativně nová postava a tak jsem byl rád,že jsem mohl vidět více o tomto charakteru.Co se týče akce tak ta se mi taky moc líbila.Vůbec bych se nezlobil kdyby toto bylo natočeno jako celovečerní hraný film.Fakt si říkám,že je škoda když tak vidim ty dc animáky,že ty hrané filmy nemají takový úspěch,neříkám kvalitu,protože já jdu proti většině a mě se líbí,ale kdyby měli právě větší úspěch tak by mohli vzniknout i filmy jako je právě například tento flashpoint.Každopádně zpět k tomuto filmu,podle mě každý kdo má nějaký způsobem rád DC svět tak bude asi spokojen.Jo a ta animace je taky pěkná.Za mě tedy celkově 88% a pět hvězd.(28.10.2019)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7