Musím se přiznat, že mě tento western docela dost zklamal. Nedokážu přesně definovat v čem, ale prostě jsem čekal mnohem víc. Přestřelky jsou dobrý, celkově akce zvládnutá fajnově, jenže příběh mě vůbec nezaujal. Spíš mě nudil. Jedinou zajímavou postavu hrál dobrej záporák John Steiner, jinak ostatní postavy, včetně tý hlavní (do který se mimochodem Maurizio Merli vůbec nehodil, umím si představit v této roli spíš Anthonyho Steffena) stály za hovno. S Mannajou jsem se vůbec neztotožnil, vůbec jsem mu nefandil, to je další problém. Musím ale pochválit velice povedenou a výraznou hudbu od bratří De Angelisů. Základem dobrého filmu je scénář a ten v tomhle případě dobrý není. Věřím, že kdyby něco podobného napsal mistr Ernesto Gastaldi, dopadlo by to o mnohem líp. Tady je to za 2,5.(26.12.2020)

• alchac

Špagetový dort pejska a kočičky. Ždibec Dolarů, hrst Tenkrát na Západě, několik lžiček Djanga, snad i několik kapek Keomy - a buchví čeho ještě. Jen té boloňské omáčky bylo tentokrát přidáno více, ovšem výsledný dojem to nezachraňuje. Suma sumárum hromada nedotažených náznaků. K tomu na můj vkus nepříliš výrazní protagonisté, snad kromě ústředního padoucha herr Völlera, který se sice usilovně snaží o xicht Henryho Fondy, ovšem na mě působil spíše dojmem Tómy Hluchoněmce.(5.9.2014)

Zdejší komentáře říkají že je to poněkud ostřejší western, a opravdu je. I když mnoho fousáčů zde padne kulkou, a těch mrtvých je nepočítaně, je zde i bičování, a dost velká řezba, kdy to opravdu lítá. Debilové, idioti, je vás 28 pušek a on je sám! Hodně kvalitně vypadala scéna kdy zase lítají kulky, a do toho se střídavě vsouvají střihy s kabaretem, kde se tancuje a hraje hudba. Takže bum! bum!, střih, a holky tancují, a zas bum" bum!... Zápletka super, a pořád se něco děje. Opravdu to odsejpá. Miluju tu westernovou hudbu, ale nejvíc, nejvíc je prostě sekyrka. To je fakt styl.(10.6.2014)

Je to jeden z tých neskorších špagety westernov.A je aj krutejší a trochu iný ako filmy z tohoto žánru.Hlavný hrdina nie je len dobrý pištolník,ako to už vo westernoch býva,ale dokonalé ovláda sekeru.Divák to zistí hneď na začiatku filmu.Dokonca si vie urobiť aj kamennú sekeru,a to hneď niekoľko.Perfektný pästný súboj v blate,hádzanie sekerou do živého terča,prestrelky,nájdu sa aj pekné ženy.Slizky nepriateľ je tam samozrejme.Ja som v tomto filme nepobadal žiadny nudný moment.Na konci filmu je súboj ešte lepší,pretože všetko je v hmle,čo pôsobí trochu mystický.Povedal by som,že tento film je snáď lepší ako mnoho westernov s hviezdným obsadením,dlhou minutážou,ale nekonečne nudných a zbytočne predražených.Výborný film.(23.11.2009)

Poněkud drsnější spaghetti western, ale každým coulem herec a pistolník Maurizio Merli v hlavní roli, kterého jsem viděl předtím jen v kriminálním žánru, mě docela překvapil. U nás prakticky neznámý herec a takový pozoruhodný zevnějšek, který by mu mohly tutově závidět dnešní americké hvězdy. Nezbývá než napsat, že jde o jeden z těch zajímavějších titulů z dlouhé řady podobných westernových příběhů. A navíc dávám hvězdu za potemnělou hudbu, která měla těžkou rozeznatelnou příchuť, ale omračovala tónem.(11.5.2011)