Kanibalové 2

• Itálie La montagna del dio cannibale (více)

Tento kmen žije v horách uprostřed ostrova. Nejvyšší vrchol nazývají Horou kanibalského boha. Na jejím vršku je svatyně šamanů, kteří provádějí posvátné lidožroutské obřady. Susan však nechce nikdo doprovázet, a proto se musí na cestu do hor vydat pouze s několika přáteli. Na Novou Guineu přijíždí manželka známého cestovatele Susan. Hledá manžela, který je již několik měsíců nezvěstný. Domorodci jí vyprávějí o zvláštních indiánech, kteří uctívají svého boha lidskými oběťmi. (oficiální text distributora)

T2 odpad!

Príbeh je klasický tuctový vývar z vtedajšieho "Talianskeho" kanibalského/ zombíckeho trendu na prelome 80.rokov, hlavne prvá polovica filmu je len naťahovaná nuda, občas príde nejaké to nešťastné úmrtie, potom sa to trošku rozhýbe až pri samotnom závere ale aj tak nič prevratné sa za celý čas neudeje a prevažne len sledujeme ako sa naši hrdinovia nezáživne cváchajú džungľou či po popri rieke. Prekvapeným je že sa na tomto krvavom žváchanci zúčastnila aj trošku známejšia Ursula Andress(Dr. No), neviem čo od takéhoto počinu čakala ale určite nie väčšiu slávu. Film okrem pár slušne spravených nechutností nič neponúkne. /10%/ ()

tron

Kanibali 2 sú v skutočnosti asi také pokračovanie Deodatových Kanibalov, ako je Fulciho Zombi 2 pokračovaním Romerovej Noci živých mŕtvych. Čiže žiadnym, proste sme sa len stali obeťou nášho distribútora, ktorý názov preložil vskutku svojsky. Aby to bolo ešte viac WTF, Kanibali 2 vznikli o rok skôr (!), ako kontroverzný Deodatov krvák. Pôvodný názov La Montagna del dio cannibale sa naozaj ako Kanibali 2 preložiť nedá. Keď som si ale nevydarenú dobrodružnú snímku pozrel prvý raz, nič z toho som nevedel a bol som tým pádom sklamaný, ak nie rovno dezorientovaný a podráždený. Podvod! A veruže áno. Ale aj kebyže sa nás názov prekladá normálne a nie takto, nebol by to dobrý film. Ursula Andress sa mi tam vôbec nehodila a ostatní sú ešte slabší. Výprava nezaujímavá až nezáživná, príbeh o ničom, „kanibalské orgie“ minimálne a sexu sa tiež veľa nedočkáte. ()

xxmartinxx

Ačkoli se mi film nelíbil, musím uznat, že splnil svou funkci dokonale. Vlastně nevím, jak ho mám hodnotit, protože něco takového sem ještě neviděl. Chvíli jsem skutečně věřil, že je to podle skutečné události. Fuj! ()

Djoker odpad!

Člověk by čekal, že film, který ma v názvu slovo kanibalové, bude o kanibalech a tím myslím se vším všudy. Autentické prostředí, způsob života, rituály a jelikož to jsou kanibalové, tak i pár drastických scén. To vše ve filmu chybí. Neřikám, že to musí být jenom o krvi, ale proč jinak točit film o kanibalech. Co k tomudle rádoby filmu dodat. Je to neuvěřitelný škvár, který je absolutně o ničem. Když přišla poslední patnáctiminutovka, říkal jsem si: "přetrpěl sis to nejhorší, teď příjde ten nářez." Nepřišlo nic. Byl jsem fakt naštvanej. Kdybych sestavil Top 10 nejhorších filmů, tak tento by bojoval o vítězství ještě s Panic je na nic. ()

choze

KANIBALůM 2 (takto je překřtil český distributor a s o rok staršími KANIBALY aka CANNIBAL HOLOCAUSTEM nemají nic společného) jsem se ve videopůjčovně dlouho vyhýbal, protože jsem předpokládal, že když v nich hraje Ursula Andress, sotva tam bude něco skutečně drsného. A nemýlil jsem se, i když pes je zakopaný někde jinde. Ten film je totiž v prvé řadě neskutečně amatérsky natočený a scenáristicky slaboduchý a odkvétající dvaačtyřicátnice Ursula je paradoxně tím, co ho zachraňuje. Scéna, kdy je nahá připoutána ke kůlu v jeskyni a mladé kanibalky ji rituálně pomazávají jakousi sračkou, pokus o její znásilnění a její útěk ze zajetí, při kterém vypadá v těch svých rozevlátých hnědých šatičkách a s rozpuštěnou blond hřívou jako nějaká barbarská bojovnice (viz. plakát), to vše až v samotném závěru filmu, je jediným osvěžením v dlouhé řadě nudných záběrů na džungli a její navzájem se požírající faunu, které tvoří většinu filmu. Ano, najdeme tu kuchání zvířat a pojídání jejich i lidských vnitřností a nechybí ani kastrace, je tu vlastně úplně všechno, co dělá kanibalský film kanibalským filmem, ale je to naprosto o ničem, protože Martino je scenárista a režisér na dvě věci. Zbytečný, i když v závěru příjemně lechtivý, kanibalský šrot. ()

TheRaven

Těžko říct, kde se stala chyba, ale když vidím zdejší celkové hodnocení, něco špatně bude. Buď se mi dostal do ruky jiný film (třeba jen ten kratší D cut opravdu horší, ale to neposoudím, sám jsem viděl delší verzi), nebo ho zatím viděli jen samí moralisti, kteří ovlivnili další ovečky a poslali tento kanibalský kousek do černých vod. Pro mě rozhodně jeden z těch lepších filmů této kategorie, ale nesrovnával bych moc z Deodatem, protože The Mountain of the Cannibal God k tomu prostě přistupuje naprosto jinak. Máme možnost vidět pár opravdu pikantních scének, často prokládaných nádhernými záběry z přírody. Příběh na podobný typ filmu průměrný, hudební podbarvení vysoce nadprůměrně zabavné. Rozohdně to stojí za to a tenhle film by si zasloužil dostat se minimálně nad 50%, protože i kdejaká jiná slátanina tu je výš než on, příkladově třeba příšerný kousek s názvem Zombi Holocaust, který The Mountain of the Cannibal God nesahá ani po pás. Navíc, ač se to možná nezdá, i zde se dá najít takové poloskryté morální ponaučení, ale to už si najděte sami. Další doporučené komenty: kusko a erl, jako jedni z mála poznali... ()

MM_Ramone

Film "La montagna del dio cannibale" je také to klasické talianske nízkorozpočtové béčko, ktoré sa točilo koncom sedemdesiatych rokov minulého storočia. Snímok určený výhradne do videopožičovieň. Pre monohých odpad, pre niekoho kultová klasika. Pre mňa horko ťažko dvojhviezdičková záležitosť. Nebudem sa o tom viacej rozpisovať. Pohorším sa však nad tuzemskou video distribúciou a nad tým ako kurevsky prznia názvy filmov. Tento titul vyšiel v Česko-Slovensku pod názvom "Kanibali 2". Ja sa pýtam, že akí kanibali dva?! Čo to má spoločné s filmom "Cannibal Holocaust" (Kanibali), ktorý natočil režisér Ruggero Deodato v roku 1980? Absolútne nič. Navyše je totálne absurdné, že Deodatovi "Kanibali" (Cannibal Holocaust) boli vyprodukovaní o dva roky neskôr ako títo akože "Kanibali 2" (La montagna del dio cannibale). ** ()

darkrobyk

Název Kanibalové 2 je zbytečně zavádějící, a tak možná divák čeká něco zcela jiného. V základu jde o dobrodružný film kombinovaný s dokumentem o přírodě. A ta je opravdu krásná! Četné vodopády, řeka, skály, sytě zelená džungle, rozliční živočichové, z nichž mnohé, jak bývá typické pro žánr kanibalistického hororu, sledujeme při lovu. Leguáni, krokodýli, hadi, z nichž vyniknou kobra a anakonda, varani, kaloni, různé druhy opic a poloopic, želvy a další. Z hlediska gore na žádné nechutné orgie nedojde, divák se dočká ukousnutí ruky, useknutí hlavy, odříznutí penisu či rozpárání nejen lidské mrtvoly, vše je ale poněkud decentní. Andressová byla v té době stále sexbomba, tudíž jí nedělalo problém předvést své lepé tvary v plné nahotě, když se stala ženou boha. Pokud by někdo rád kanibalskou žranici bez zábran, pak ať sáhne po jiném snímku. Musím říci, že i po letech jsem byl spokojený a k původnímu hodnocení jednu * přidám. ()

Kusko.t2

Sergio Martino prispel teda riadnym kanibalským trhákom do vôd daného žánru, ktoré riadne zakalil. U mňa jeden z najlepších kanibalských filmov zo škatuľky, ktorá má okrem hlavnej žánrovej definície “cannibal horror“, na boku aj dodatočné trblietavé nálepočky odkazujúce sa svojim charakterom k jednoduchej zábave a pestrému dobrodružstvu. Každá časť uceleného príbehu pôsobí milo a hlavne sa ani náhodou neberie vážne. Sergio Martino je zabávač! Jeho kanibalská perla – u nás titul vďaka distribučnej spoločnosti “Vapet“ známy pod názvom “Kanibalové 2“, odkazuje svojou číslovkou na známejší a ultimátnejší gorefest Ruggera Deodata CANNIBAL HOLOCAUST (Kanibalové). Na toto nezmyslené prepojenie treba ale rýchlo zabudnúť. Síce kanibalská odnož by sedela, spracovanie oboch sa zo základného štartovacieho bodu razom uberá opačným smerom. Na dráhe úspechu nie sú konkurenti, ale spolubojovníci. Cesta za víťazstvom nemusí byť len jedna. Kanibalské filmy Ruggera Deodata (ULTIMO MONDO CANNIBALE, CANNIBAL HOLOCAUST) sú vrcholy v oblasti príbehovej reálnosti a vážnosti spracovania, “Kanibalové 2 - Mountain of the Cannibal God“ zasa patrí do výstavnej kategórie kanibalských filmov, ktoré sa neberú vážne a idú na to milo, sviežo a tak trochu naivne. Treba na to ísť cez kozy, gore a animal snuff, a to či už milo alebo reálne. Sergio Martino to dobre vie! Keď už silou mocou s niečím Kanibalov s poradovou číslovkou 2 porovnávať, tak akurát tak s filmami ako napríklad NUDO E SELVAGGIO (MASSACRE IN DINOSAUR VALLEY/CANNIBAL FEROX 2) z roku 1985, či so zmixovaným dobrodružstvom Umberta Lenziho MANGIATI VIVI (EATEN ALIVE) z roku 1980, ktoré si dokonca od “Mountain of the Cannibal God“ požičiava aj nejaké tie zábery pre vlastné účely. “Sečteno a podtrženo“ - Opäť ďalšia hodená kanibalská kópia z Talianka až do môjho srdiečka. ### V dobe svojho vzniku a aj potom patril v istých krajinách “Mountain of the Cannibal God“ do skupiny zakazovaných filmov. Úplný ban mu cenzori nadelili v takej Austrálii, Nemecku či Veľkej Británii. V UK sa síce v roku 1978 dostáva film pod označením Rated:X do kín pod názvom “The Mountain of the Cannibal God“ a “Prisoner of the Cannibal God“, kino release sa ale neobišiel bez zásahu cenzorov z BBFC (cut verzia). V roku 1981 vydáva rovnaký zostrih aj distribučné štúdio “Hokushin“ – VHS-ky pod názvom “Prisoner of the Cannibal God“. V novembri roku 1983 cenzori z BBFC titul zakazujú prostredníctvom zoznamu tzv. Video nasties. Film sa preto z britského trhu musí úplne stiahnuť z obehu. Ban trval až do mája roku 1985, kedy bol zo zoznamu “Prisoner of the Cannibal God“ vyradený. K re-releasu a k zmene názvu na obale (tentoraz “The Mountain of the Cannibal God“), sa pristúpilo až v roku 2001 zásluhou distribučného štúdia “Protected video“, ktoré vydáva svoju cut verziu orezanú o 2 minúty a 6 sekúnd v remasterovanej podobe na DVD. Je to jediná verzia, ktorá je v Británii prítomná na domácom trhu. A to aj dnes. ()

pornogrind

Všichni dnes znají dnes už kultovní film Cannibal Holocaust(1980) režiséra Ruggera Deodata. Tenhle film s nešťastným českým názvem Kanibalové 2 nemá samozřejmě s Cannibal Holocaust nic společnýho a logicky nemůže být ani řeč o pokračování jelikož tenhle snímek byl natočen ještě dřív(1978) než dnes již kultovní CH(1980). Teď už k filmu. La montagna del dio cannibale je spíš než hororem dobrodružným filmem. Rozhodně si ale nezaslouží odpadový hodnocení. To jen diváci pod tímhle stupidním českým názvem hledali nejspíš kanibalský orgie a těch se nedočkali a tak zhrzeně rozhazovali špatným hodnocením. Já nemám problém dá 3hvězdy. PS. V podstatě vše krásně ve svým komentáři shrnul filmovej kolega darkrobyk a já s ním plně souhlasím. ()

Goldbeater

Průměrný zástupce vlny italských kanibalských filmů, který má vše, co tento zatracovaný subžánr charakterizuje - od uvěřitelného gore, přes četná obnažená těla a domorodé rituály, až po neomluvitelné násilí na zvířatech. Herecké výkony od solidních (Stacy Keach) po docela otřesné - Ursula Andress je až do chvíle, kdy v potrhaných šatech začíná utíkat před kanibaly, tedy značnou část filmu, dost nesnesitelná. Pokud se ptáte, zda si tenhle snímek zaslouží být na CSFD.cz v černých barvách - podle mě ne. Je to zcela průměrný italský trash s vratkým dějem a dekadentním finále, většina diváků zřejmě od Sergia Martina čekala nějaký hororový masterpiece. ()

JosefGruber

Nevím, já bych to tak tragicky zase neviděl. O žádnou hitpáradu se tedy nejedná, ale mě vynechání úchylných pasáží naprosto vyhovovalo. 3* ()

giallo

Rozhodně ne tak špatný film, jak by se mohlo ze zdejšího hodnocení zdát. Ale na režiséra Martinova formátu je to těžká křeč a strmý propad o několik tříd. Příběh obsahuje všechny žánrové klišé a ničím rozhodně nevyniká a k tomu hodně přemrštěná stopáž.. A ty absolutně se nehodící scénky si tvůrci mohli odpustit (masturbující divoška, prase). No abych to nějak shrnul, na trashové výplody Franca to nemá, ale Martino asi prodělal nějakou lobotomii či co.. ()

klerik

Jednotku(ehm) som nevidel. Ale aj tak som si myslel, že keď už distribútor vyrobil pokračovanie, mohlo by to byť o kanibaloch... Ono je to však o HORE KANIBALOV (resp. hore ich boha). Aj preto to pôsobí ako zlepenec national geographic s dobrodružným putovaním okoreneným úsmevnou hudbou (ktorá však neznie zle, len je v zlom filme a často na zlých miestach :-)). Napokon však doputujú na horu a začína to... Ursuiline prsia (aj bobor), rozbité lebky, odrezávanie genitálii, požieranie vnútorností... Film so svojimi gore scenami narába brutálne opatrne vďaka čomu si všetky zapamätáte, ale pri tom máte pocit, že ich tam je málo. Oni sú v podstate postupne labužnícky servírované, ale je to úplne iný prístup k hororu a efektom, než sme zvyknutý dnes. Inak niektoré herecké výkony ozaj desia. Ale aby som to zhrnul - cestopisný film, kde sa toho moc nedeje, ale vďaka finále, budete mať pocit, že možno predsa len ide o kultovú záležitosť... ()

SOLOM.

Tak tenhle snímek se sice jmenuje Kanibalové 2 ( v českém překladu), ale podle mě nemá s jedničkou absolutně nic společného. Kanibalové tady vypadají jako obyčejní afroameričani s moukou na ksichtu. Samotné gore efekty skoro nulové. Jediné co stojí za vidění je hodně solidní herečka, která určitě má co divákům nabídnout,- tedy co se těla týká. ()

eraserhead666

Drsnější dobrodružství Indiana Jonese, bez Indiana Jonese, ale za to s Ursulou Andress (které si užijeme mnohem více, než v bondovce) a mladičkým Mikem Hammerem. Jako dobrodružný film provádějící krásami divoké džungle to ujde, jako kanibalský film už moc ne, i když ta předzávěrečná psychočtvrthodinka, nejen díky té zoofilii, má něco do sebe. Jako koukat se na to dá, nesmíte se ale na to koukat jako na kanibalský film, to nutně dojde k silnému zklamání. Nejen proto, že Andress prostě není Zora Keslerová. ()