Kanibalové 2

Primitive Desires

Slave of the Cannibal God

(neoficiální název)

Dobrodružný / Horor

Itálie, 1978, 99 min (Director's cut: 81 min)

Sergio Martino

Luciano Martino

Eugenio Alabiso

Kostýmy:

Luca Sabatelli
  • klerik

Jednotku(ehm) som nevidel. Ale aj tak som si myslel, že keď už distribútor vyrobil pokračovanie, mohlo by to byť o kanibaloch... Ono je to však o HORE KANIBALOV (resp. hore ich boha). Aj preto to pôsobí ako zlepenec national geographic s dobrodružným putovaním okoreneným úsmevnou hudbou (ktorá však neznie zle, len je v zlom filme a často na zlých miestach :-)). Napokon však doputujú na horu a začína to... Ursuiline prsia (aj bobor), rozbité lebky, odrezávanie genitálii, požieranie vnútorností... Film so svojimi gore scenami narába brutálne opatrne vďaka čomu si všetky zapamätáte, ale pri tom máte pocit, že ich tam je málo. Oni sú v podstate postupne labužnícky servírované, ale je to úplne iný prístup k hororu a efektom, než sme zvyknutý dnes. Inak niektoré herecké výkony ozaj desia. Ale aby som to zhrnul - cestopisný film, kde sa toho moc nedeje, ale vďaka finále, budete mať pocit, že možno predsa len ide o kultovú záležitosť...(14.1.2010)

• SOLOM.

Tak tenhle snímek se sice jmenuje Kanibalové 2 ( v českém překladu), ale podle mě nemá s jedničkou absolutně nic společného. Kanibalové tady vypadají jako obyčejní afroameričani s moukou na ksichtu. Samotné gore efekty skoro nulové. Jediné co stojí za vidění je hodně solidní herečka, která určitě má co divákům nabídnout,- tedy co se těla týká.(1.7.2008)

• curunir

Kanibali 2 sú chybne vnímaní ako pokračovanie filmu Kanibali z roku 1980, čo je vylúčené hneď z dôvodu že ,,dvojka" bola nakrútená o dva roky skôr ako údajný prvý diel, jednak aj tým, že film sa dočkal pokračovania v roku 1988 pod názvom Kanibali 2: Zelené peklo. Toto je však naozaj iba malá výtka, pretože inak sú si tieto filmy v mnohom značne podobné, v oboch prípadoch funguje schéma expedície do pralesa, kde sú jej členovia postupne konzumovaný pôvodnými obyvateľmi džungle. Veru hlavným pilierom tohoto filmu je požieranie všetkého možného navôkol, mnohokrát videné aj v záberoch vzájomne sa hltajúcich zvierat, ešte k tomu obohatené aj o niekoľko bizarných či inak humusných scén (pohlavný styk s prasaťom). Tomuto filmu sa však dá beztak vyčítať menej ako jemu o dva roky mladšiemu ,,predchodcovi". Má omnoho sympatickejší, i keď nespočet krát obohraný, dej a nie je v ňom až toľko brutalít a nechutností, takže prilepšenie o 1* je pre mňa pomerne adekvátne. Ursula Andress je ako herečka otrasná, je až zarážajúce s akým kľudom sa poddá kanibalom čo z časti vynahradí v niektorých odvážnejších scénach. Inak atmosféra filmu je vcelku vydarená k čomu v nemalej miere podomáha aj hudba bratov de Angelisov, snáď v závere mohol mať film väčší spád. K skratkovitému pozretiu filmu stačí zhliadnutie trailera.(15.6.2008)

Těžko říct, kde se stala chyba, ale když vidím zdejší celkové hodnocení, něco špatně bude. Buď se mi dostal do ruky jiný film (třeba jen ten kratší D cut opravdu horší, ale to neposoudím, sám jsem viděl delší verzi), nebo ho zatím viděli jen samí moralisti, kteří ovlivnili další ovečky a poslali tento kanibalský kousek do černých vod. Pro mě rozhodně jeden z těch lepších filmů této kategorie, ale nesrovnával bych moc z Deodatem, protože The Mountain of the Cannibal God k tomu prostě přistupuje naprosto jinak. Máme možnost vidět pár opravdu pikantních scének, často prokládaných nádhernými záběry z přírody. Příběh na podobný typ filmu průměrný, hudební podbarvení vysoce nadprůměrně zabavné. Rozohdně to stojí za to a tenhle film by si zasloužil dostat se minimálně nad 50%, protože i kdejaká jiná slátanina tu je výš než on, příkladově třeba příšerný kousek s názvem Zombi Holocaust, který The Mountain of the Cannibal God nesahá ani po pás. Navíc, ač se to možná nezdá, i zde se dá najít takové poloskryté morální ponaučení, ale to už si najděte sami. Další doporučené komenty: kusko a erl, jako jedni z mála poznali...(8.1.2009)

• choze

KANIBALůM 2 (takto je překřtil český distributor a s o rok staršími KANIBALY aka CANNIBAL HOLOCAUSTEM nemají nic společného) jsem se ve videopůjčovně dlouho vyhýbal, protože jsem předpokládal, že když v nich hraje Ursula Andress, sotva tam bude něco skutečně drsného. A nemýlil jsem se, i když pes je zakopaný někde jinde. Ten film je totiž v prvé řadě neskutečně amatérsky natočený a scenáristicky slaboduchý a odkvétající dvaačtyřicátnice Ursula je paradoxně tím, co ho zachraňuje. Scéna, kdy je nahá připoutána ke kůlu v jeskyni a mladé kanibalky ji rituálně pomazávají jakousi sračkou, pokus o její znásilnění a její útěk ze zajetí, při kterém vypadá v těch svých rozevlátých hnědých šatičkách a s rozpuštěnou blond hřívou jako nějaká barbarská bojovnice (viz. plakát), to vše až v samotném závěru filmu, je jediným osvěžením v dlouhé řadě nudných záběrů na džungli a její navzájem se požírající faunu, které tvoří většinu filmu. Ano, najdeme tu kuchání zvířat a pojídání jejich i lidských vnitřností a nechybí ani kastrace, je tu vlastně úplně všechno, co dělá kanibalský film kanibalským filmem, ale je to naprosto o ničem, protože Martino je scenárista a režisér na dvě věci. Zbytečný, i když v závěru příjemně lechtivý, kanibalský šrot.(25.1.2007)

• - Film se natáčel především na Srí Lance. Velká část záběrů byla natočena v botanické zahradě v Peradeniy. (gjjm)