Kanibalové 2

Primitive Desires

Slave of the Cannibal God

(neoficiální název)

Dobrodružný / Horor

Itálie, 1978, 99 min (Director's cut: 81 min)

Sergio Martino

Luciano Martino

Eugenio Alabiso

Scénografie:

Massimo Antonello Geleng

Kostýmy:

Luca Sabatelli
  • MikO_NR_1909

Celú kanibalskú ságu treba dbať s ohľadom na neprebádané a kultové obdobie pre shocking samotný v rámci žánru. Dačo podobné možno nájsť v počiatkoch slasherov či zombie periódach, ktoré potrebovali štartovacích ťahúňov. Je to samozrejme veľmi slabé, nevýrazné a štylizačne manipulatívne, ale aspoň sa protagonisti nenatáčajú, ako sú tortúrovaní (mini kvit za absenciu VGA v prvej osobe) a mám pocit, že málinko poddimenzované, ako dáky selektívny príklad zlého filmu ofackaného fanúšikmi. Takých je nepomerne viac a paradoxne s odstupom času.(11.7.2016)

Dle mého názoru nedoceněný kanibalský zářez, který se může poprávu stavět vedle snímků Cannibal Holocaust, Cannibal Ferox nebo Last Cannibal World. Mountain of the Cannibal God je sice pojatý jinak než výše zmíněné lahůdky, ale svou originalitou je lehce dotahuje. Martino klade velký důraz na příběh, takže zpočátku sledujeme spíše dobrodružný snímek z džungle, kde se setkáváme s jejími zvířecími predátory a strastiplnou cestou neoficiální záchrané výpravy. Kanibalské orgie se rozjedou na plné obrátky až v druhé polovině filmu, kde se také dočkáme nečekaného dějového zvratu. Kanibalové jsou ztvárněni dost věrohodně a herecké obsazení je také celkem obstojné. Pravdou je, že onanie jedné z kanibalek je jak vystřižená z nějakého porna a soulož s prasetem působí více než úsměvně, ale tím snímek utrpí pouze nepatrnou vadu na kráse. U mě čtyři poctivé hvězdy.(27.3.2009)

• tron

KANIBALI 2 sú v skutočnosti asi také pokračovanie Deodatových KANIBALOV, ako je Fulciho ZOMBI 2 pokračovaním NOCI ŽIVÝCH MŔTVYCH od Romera. Aby to bolo ešte viac WTF, KANIBALI 2 vznikli o rok skôr (!), ako kontroverzný Deodatov krvák. Takto nešťastne ich pomenoval až náš skvelý distribútor. Pôvodný názov „La Montagna del dio cannibale“ sa naozaj ako KANIBALI 2 preložiť nedá. Keď som si ale nevydarenú dobrodružnú snímku pozrel prvý raz, nič z toho som nevedel a bol som sklamaný, ak nie rovno dezorientovaný a podráždený. Podvod! A veruže je. Ale aj kebyže sa nás názov prekladá normálnejšie, nebol by to dobrý film, ako Ursula Andress (DR. NO, SÚBOJ TITANOV) nie je dobrá herečka. A to hrá hlavnú rolu, takže hrôza a utrpenie. Ostatní sú bohužiaľ ešte slabší. Výprava nezaujímavá až nezáživná, príbeh o ničom, „kanibalské orgie“ minimálne a sexu sa tiež veľa nedočkáte.(1.11.2004)

Ač je technická kvalita i na kanibalský horror příšerná (sekvence s krokodýlem, "kostýmy" domorodců, o hereckých výkonech ani nemluvě), musím uznat, že v rámci žánru patří k nejoriginálnějším co do nechutností (hlavně scéna, kde dojde ke znásilnění prasete, je i v rámci kanibnalských horrorů dost odporná) a rozhodně má velmi dobře promyšlený děj a postavy (ač jsou některé dialogy vysloveně debilní). Nesází až tolik na rozsekané hlavy, spíš na hnijící mrtvoly a pojídající se zvířata, docela velkou a docela nechutnou úlohu tu má také nezbytná erotická složka (kupodivu není hlavním objektem Ursula Andress, ale blíže nespecifikované prase). Připravte se na to, že první hodina je neskutečně nudná, ale závěrečná půlhodina stojí za to. Příjemné překvapení, Martino je rozhodně lepší režisér než třeba Lenzi. I když to prase, které dělalo český překlad, by měli znásilnit, zabít a sežrat - už proto, že s Deodatovou klasikou má film společný jen žárn.(13.5.2009)

Podepisuji se pod Kuskovo komentář. Kanibalská rychta se vším co k tomu patří! Zábavné od začátku až do konce. Spoustu napínavých scén , krásná Ursula Andress , sympaťák Cassinelli a pohodová hudba bratří Angelisů jsou největší předností tohoto zábavného dílka Sergia Martina který do toho po vzoru Deodata či Lenziho praštil a přispěl do žánru skutečnou perlou. Nechápu moc zdejší hodnocení a ignoruji debilní , český název. Já jsem naprosto spokojený...(8.1.2009)

• - Film se natáčel především na Srí Lance. Velká část záběrů byla natočena v botanické zahradě v Peradeniy. (gjjm)