Kanibalové 2

• Itálie

La montagna del dio cannibale

• Kanada

Slave of the Cannibal God

Prisoner of the Cannibal God

Primitive Desires

Dobrodružný / Horor

Itálie, 1978, 99 min (Alternativní: 86 min)

Sergio Martino

Luciano Martino

Eugenio Alabiso

Scénografie:

Massimo Antonello Geleng

Kostýmy:

Luca Sabatelli

Príbeh je klasický tuctový vývar z vtedajšieho "Talianskeho" kanibalského/ zombíckeho trendu na prelome 80.rokov, hlavne prvá polovica filmu je len naťahovaná nuda, občas príde nejaké to nešťastné úmrtie, potom sa to trošku rozhýbe až pri samotnom závere ale aj tak nič prevratné sa za celý čas neudeje a prevažne len sledujeme ako sa naši hrdinovia nezáživne cváchajú džungľou či po popri rieke. Prekvapeným je že sa na tomto krvavom žváchanci zúčastnila aj trošku známejšia Ursula Andress(Dr. No), neviem čo od takéhoto počinu čakala ale určite nie väčšiu slávu. Film okrem pár slušne spravených nechutností nič neponúkne. /10%/(7.12.2009)

• giallo

Rozhodně ne tak špatný film, jak by se mohlo ze zdejšího hodnocení zdát. Ale na režiséra Martinova formátu je to těžká křeč a strmý propad o několik tříd. Příběh obsahuje všechny žánrové klišé a ničím rozhodně nevyniká a k tomu hodně přemrštěná stopáž.. A ty absolutně se nehodící scénky si tvůrci mohli odpustit (masturbující divoška, prase). No abych to nějak shrnul, na trashové výplody Franca to nemá, ale Martino asi prodělal nějakou lobotomii či co..(16.3.2012)

• Goldbeater

Průměrný zástupce vlny italských kanibalských filmů, který má vše, co tento zatracovaný subžánr charakterizuje - od uvěřitelného gore, přes četná obnažená těla a domorodé rituály, až po neomluvitelné násilí na zvířatech. Herecké výkony od solidních (Stacy Keach) po docela otřesné - Ursula Andress je až do chvíle, kdy v potrhaných šatech začíná utíkat před kanibaly, tedy značnou část filmu, dost nesnesitelná. Pokud se ptáte, zda si tenhle snímek zaslouží být na CSFD.cz v černých barvách - podle mě ne. Je to zcela průměrný italský trash s vratkým dějem a dekadentním finále, většina diváků zřejmě od Sergia Martina čekala nějaký hororový masterpiece.(1.3.2019)

• brooklyn73

Nechal jsem se jenom unaset zabery na prirodu a zvirata kterych je zde dost.Scenar mi prisel velice zvlastni, vlastne cely pribeh kdy hledame manzela hlavni hrdinky, se v zaveru zvrtne a my zjistime ze vlastne nehledame manzela, avsak uplne neco jineho...A duvod proc muselo nekolik lidi zemrit se nam tim padem jeste vice zmensi..(16.1.2008)

• eraserhead666

Drsnější dobrodružství Indiana Jonese, bez Indiana Jonese, ale za to s Ursulou Andress (které si užijeme mnohem více, než v bondovce) a mladičkým Mikem Hammerem. Jako dobrodružný film provádějící krásami divoké džungle to ujde, jako kanibalský film už moc ne, i když ta předzávěrečná psychočtvrthodinka, nejen díky té zoofilii, má něco do sebe. Jako koukat se na to dá, nesmíte se ale na to koukat jako na kanibalský film, to nutně dojde k silnému zklamání. Nejen proto, že Andress prostě není Zora Keslerová.(23.11.2013)

• - Film se natáčel především na Srí Lance. Velká část záběrů byla natočena v botanické zahradě v Peradeniy. (gjjm)