Fešanda a boxer (festivalový název)

Cutie and the Boxer

Cutie and the Boxer

Dokumentární / Životopisný

USA, 2013, 81 min

Dvě květiny v jednom květináči, občas se obírají o potřebné živiny, občas kvetou, ale jedna druhou potřebují. Ushia je energický, nespoutaný bohém a umělec horko těžko vydělávající na živobytí. Noriko je něžná, křehká, nezlomná umělkyně, která se může umělecky realizovat teprve v posledních letech. Velice citlivě natočeno, dokument vůbec jako dokument nepůsobí. Pohlazení po duši.(30.6.2013)

Lehce stylizovaný dokument o soužití dvou umělců. Možná víc o jejich vzájemném vztahu než o jejich umění. Skvělá kamera, horší hudba. MFF KV 13(4.7.2013)

Sympatická sonda do života jednoho podivného páru. Docela milé a naplněné nenuceně pozitivní energií. Možná chybí přesahy a pokusy o nějaká poselství, možná je naopak právě to dobře.(26.2.2014)

A story of life, a story of love, a story of art.(21.3.2014)

Poetický film, který přesahuje žánr dokumentu nás nechá nahlédnout do života krásných lidí, kteří obětovali svůj život démonu umění. On, bouřlivý bohém, co si rád přihne, ona něžná kráska. Protiklady se přitahují. Vizuálně podmanivé, vtipné.(30.6.2013)