Lo strano vizio della Signora Wardh

• Španělsko La perversa señora Ward (více)

Julie se se svým manželem Neilem vrací z New Yorku do Vídně. Zrovna v tu dobu řádí ve Vídni sériový vrah, který si za oběti vybírá mladé ženy. Na jedné párty Julie potkává svého dřívějšího sadistického milence Jeana a dostává podezření, že právě on by mohl mít s tajemnými vraždami něco společného. (Chatterer)

Lima

Nečekaně Vídeň je pro giallo vyvražďovačku cool místem a bylo hezké si ověřit, že okolí Schonbrunnu, jeho park a temná zákoutí, vypadá i po 50.letech pořád stejně sexy, škoda, že stejně sexy nebyl i závěr tohoto filmu. Ano, má to napětí, má to styl, má to atmosféru a nádhernou Edwige Fenech, ale konečná slabá pointa poslala celý zážitek do kopru. Takový zpatlaný scenář je nehodný zručnosti Sergia Martina. ()

Karlos80

Fantazie a velké překvapení!!! Jak to jen ten Martino dělá, že člověka nenechá téměř vydechnout a vždy ho udržuje v napětí, podobně jako v jiných dílech duchovní otec žánru Bava nebo později Argento. Toto giallo se všemi typickými prvky žánru, mimochodem jeho prvotina, je opravdu fascinující, efektní mistrovské dílo, jedno z nejlepších jak ve svém žánru, tak třeba i v thrilleru. Vzrušující, nádherně do přitažlivých lokalit umístěné, erotické, stylové, napínavé, vizuálně čisté, melodicky melancholické Orlandiho famózní hudební skóre, pomalé snivé záběry do minulosti, originální úhly kamery, zajímavé charaktery (Fenech, Hilton ale hlavně Ivan Rassimov coby zlověstný sexuálně zvrhlý exmilovník Julie, Jean), tajemné vraždy černě oděného zabijáka a hlavně výborná pointa. Všechno tu šlape a vzájemně splývá v dokonalou harmonii. Martino vás ke konci skutečně donutí přemýšlet, jen tak nepřipravený se k tomuto filmu přijít nevyplácí. Vskutku grandiózní finále, kdy si myslíte těsně před jednou sekvencí, že je už konec, ale to se skutečně podobně jako já jen mýlíte.. Edwige Fenech byla neskutečně krásná herečka, její obrazová přítomnost byla jedinečná, toto byl její první úspěšný film, první giallo a snad i její první erotické scény na plátně. Spolu s Georgem Hiltonem jim to skutečně moc slušelo, řekl bych, že toto byl vskutku reprezentativní italský pár 70. let...:-) O kapánek lepší než jeho "Case of The Scorpions Tail", který měl rovněž velmi vypracovanou pointu. Komentář zde jako dvanáctý v pořadí. ()

movie

Tady "zazní" každý poctivý giallo riff i beat! Napínavé od začátku do konce s dobře prokomponovanou historkou rozkročenou mezi Vídní a španělskou vesnicí. Vynikající Orlandiho soundtrack a fanoušci Edwige Fenech si zde příjdou tzv. na své. Ivan Rassimov nepatří mezi moje oblíbené giallo harcovníky, ale zde mě bavil až neobvykle. Mám pocit, že Sergio Martinovi se nepřikládají takové zásluhy o žánr giallo jaké by měli - tohle a jeho pozdější TORSO patří mezi to nejlepší co jsem zatím viděl. ()

Bloody13

Zdejší nadšení z tohoto kousku je oprávněné. Excelentní giallo ze stáje Martina, jenž má na kontě například výborné Torso a Case of the Scorpion´s Tail. Martino tu opět rozehrál excelentní hru kočky s myší, že tápající divák se doslova stébla chytá, aby stejně nakonec utonul ve skrytých indiciích a falešných stopách. Parádní závěr vás obšťastní hned několika překvapivými zvraty, které vás zkrátka dostanou. The Strange Vice of Mrs. Wardh jinak skvěle odsýpá, nechybí spád, pěkná hudba, nahá těla a blýskavá čepel vrahovy ostré břitvy. Martino dobře věděl, co od něj fanoušek chce. ()

choze

Julie (velmi sexy Fenech) se zmítá mezi nudným manželem a starým a novým milencem. Někdo ji začne vydírat a do toho ve městě řádí sériový vrah podřezávající břitvou ženy... Solidní bodycount i počet erotických scén, plus je to atmosférické díky ústřednímu hudebnímu motivu a snaživé kameře, ale vraždy nezaujmou a rozuzlení je fest překombinované a přitom nudné. ()

Rogue

Poetika znásilnění. Žlutý klenot se všemi žánrovými proprietami - dokonalá hudba, stalking, nahota, vraždy, kečupovitá krev, břitva, sex, černé rukavice, odkaz na Hitchcocka a dokonalé svícení. Old Shatterhandovské sáčko dosahuje teplotního vrcholu. Nejlepší Martino. ()

tahit

Celkově je to drsný, ale žádný plochý příběh. Jednoduše napínavá zápletka, která nenechá takřka vydechnout. Co je však podstatné, že to není předvídatelné a dobře v rostoucím tempu napětí graduje. Tudíž žádná béčková zoufalost. Nesluší vyzrazovat obsah, ale co myslíte? Bude spravedlnosti učiněno zadost? Nechte se překvapit. ()

darkrobyk

Tak tomu říkám mysteriozní perla! V žánru giallo vznikly snad ne desítky, ale možná stovky filmů. Je fajn, když člověk stále nachází ty parádní! Vrah v černém, s koženými rukavicemi a břitvou podřezává sličné dívky až krev stříká. Sice je neporcuje tak vydatně jako Fulciho Rozparovač, ale chybějící brutální řezničina je vyvážená skvělou atmosférou s několika vskutku horrorovými scénami - schůzka před západem slunce v parku je filmem sama o sobě. Ovšem drsných scén není divák zcela ušetřen - milování mezi střepy, milování v dešti, kdy se střídá sadismus s poetickými záběry přírody zkrápěné deštěm, či práce s břitvou hned v úvodu snímku jsou jen některými z nich. Velký důraz je kladen na ženské šaty, zejména velmi přitažlivá E.Fenechová střídá skvostné modely v barvách černé, bílé, modré a červené, několikrát se pak obejví v celé své svůdné nahotě. Nahoty je zde vůbec hodně a většina žen je opravdu krásných. Některé se svlékají ledabyle, jiné přijdou na večírek v papírových šatech, které na sobě navzájem roztrhají. Vynikající kamera podkreslená výbornou hudbou, napětí, stíny, kapající voda a vrah, kterého nebude tak snadné odhalit, byť se zpočátku zdá, že řešení je snadné. Brutální snímek, kde poetické scény střídá s/m, kde se dělají chyby, za které se tvrdě platí... ()

Fiftis odpad!

V skutku príšerný film, ktorý akoby vyšiel z pera Uwe Bolla. Človek nevie či to má brať ako light porno alebo nadmerne romantický film. Neviem prečo je film aj v kategórií horor a mysteriózny. Je to bez jedinej lakačky bez čohokoľvek mysteriózneho. Miesto toho tu máme nechutné "porno" scény s nechutnými ženami a ešte nechutnejšími chlapmi, vo filme sa ukáže pár kôz, ako film nemá ani po tejto stránke dostatočný drive, ktorý by vás rozdráždil v rozkroku. Je to síce Španielsky a Taliansky film, ale i tak musím skritizovať "hercov" ktorí nepodávajú dobré výkony, popravde som počas filmu rozmýšľal, či to nie sú skôr pornoherci, pretože to by vysvetľovalo kvalitu herectva celého osadenstva. Do teraz netuším o čom to bolo a o čom sa snažil film poukázať. Po mesiaci sa budem diviť, že som túto snímku videl a nespomeniem si o čom bola. ()

JohnnyD

Znásilnenie v daždi bude na konci vekov určite nominované v prvej päťke najromantickejších znásilnení v histórii kinematografie. Každopádne Strano vizio della Signora Wardh zďaleka nie je vizuálne tak precízne ako Bava či Argento, no aj tak stále relatívne pôsobivé a to najmä vďaka úžasnej snovej romantickej hudbe. Celkovo ale skôr priemer. ()

Madsbender

Strhujúco natočená, napínavá, vkusne ozvučená priemerná nudapláž s nezmyselne prekombinovaným záverom, ktorý predstiera rafinovanú inteligentnosť a ako sa zdá, väčšinu hodnotiacich aj úspešne oklamal. Ak ponechám tri hviezdičky, budem ešte milosrdný. Iní by na mojom mieste za spomínaný záver ešte strhli. Ďalší Martino bude snáď lepší. 60% ()

Goldbeater

Po mírně nadprůměrném Martinově Torsu jsem čekal, že Sergiův první film bude povedenější, ale vůbec mě nepřesvědčil. Skoro se stává pravidlem, že pokud je v giallu hlavní postavou žena, je vždycky nesympatická. Nemohl jsem si pomoct a ke konci filmu už jsem vrahovi fandil, aby konečně našel cestu k hlavní postavě a ukázal jí svou břitvu. Navíc další věc, která mě trochu deptala, byl chaotický střih. V některých scénách to bylo možná na místě, ale po většinu stopáže to působí velmi divně až rušivě. Ale z celkového pohledu vypadá tento snímek ještě vcelku dobře, proto se přikloním k třem hvězdám. ()

pornogrind

Pátý film z výzvy od uživatele G04T. Co k tomu dodat víc než, že Martino už svojí giallo prvotinou dokázal jaký talent v něm dříme. ()

dr.horrible

Tých negatív je celkom dosť... Minimálne zlé herecké výkony (takmer všetkých a hlavne u manžela Julie je to vyslovene iritujúce); dialógy a tupé vysvetlovanie (nielen) v závere, takmer pokorujúce hranicu demencie; subjektívne aj taliančina na ktorú som alergický; a značne samoúčelná nahota, ktorá je v réžií Martina zároveň pozitívom, keďže jej estetické hodnoty z nej robia viac než len soft porno, aj keď to tak miestami nevyzerá (hovorím miestami, pretože čo tomu Martino pridáva, o to ho herci vzápätí oberajú). Niektoré z týchto negatív mi vadili viac, niektoré menej, nakoniec ale aj tak dávam slabšie štyri hviezdy, pretože je to skrátka výborne natočené. A nudiť sa pri tom nedá ()

Anderton

Giallo s krásnou Edwige Fenech, ktorá nemá problém ukazovať sa nahá a navyše hrať nymfu bez problémov podvádzajúcu manžela s dvoma milencami. Tým zlými tu ale budú nakoniec iné postavy a my budeme po celý čas Edwige držať palce. Komplot je možno zbytočne komplikovaný, pointa filmu je ale vydarená a dnes na ňu príde možno úplne každý, ale ak by bola iná, tak film by bol v konečnom dôsledku sklamaním. Tých vrážd typických pre giallo je tu tak akurát. ()

arie

Sergio Martino, meno, ktoré si vďaka tejto snímke budem pamätať už navždy, stvoril giallo, ktoré bez najmenších problémov prekonáva všetko, čo som doposiaľ videl od Argenta či Fulciho. Vizuálne úchvatné až snové aranžmá ma doslova vtiahlo do príbehu, ktorý je krásne napínavý a krásne zamotaný. Krásna a skvelá je taktiež Edwige Fenech v hlavnej úlohe a rovnako jej mužskí kolegovia – charizmatický George Hilton a násilnícky Ivan Rassimov, keď si spomeniem na niektoré dubiózne herecké výkony z filmov dvoch vyššie spomínaných talianskych hororových majstrov, je pre mňa záhadou, ako dokázal ich menej známy žánrový súputník natočiť takto enormne pôsobivú záležitosť. Grandioso Signore Martino ! ()

giallo

Teda pane Martino, tohle bylo naše první setkání a už teď se nemůžu dočkat dalšího. Protože The Strange Vice of Mrs. Wardh byl přesně šálek mého gialla. Je totiž krystalicky čisté se vším, co se k tomuto žánru pojí a navíc je nadopované sexy kočkami v čele s Edwige Fenech. Třešničkou na tomto dortu pak je geniální pointa!! Opravdu asi nejlepší, kterou jsem v tomto žánru viděl, ostatně jak už uvedl Koly. A proč nedávám plný počet? Prostě jsem hooodně zmlsaný Argentem a jeho vždy neskutečnou výtvarnou stylizací a atmosférou, na kterou Martino dosáhnul jen z půlky. PS: Velké thx Chattererovi, jsi borec!! ()

Mariin

Dle mého názoru silně nadhodnocený krvavý thriller (opět vrah s břitvou), jehož zápletka je překombinovaná a zcela nepravděpodobná. Pozornost v mém případě udržovala jen Edwige Fenech, která je opravdu hezká. Naše soudobé kriminálky jsou lepší. ()

PetrPan

Včera: I pro oči Edwige Fenech šel bych světa kraj a můj rozum mi při pohledu nejen do nich padá do kalhot a tam nezůstává ležet. Zapomínám na překombinovaný konec, zapomínám na logický kiks ohledně fingované sebevraždy ( té druhé, ta první byla dokonalá), zapomínám na všechno a tak jako tonoucí se stébla chytá, beru rozum do hrsti, abych svou mysl osvobodil od Edwige... Po 10 minutách jsem šel spát. Dnes: Raději bez rozmyslu dávám za pět. ()