Lo strano vizio della Signora Wardh

• Španělsko La perversa señora Ward (více)
Trailer

Julie se se svým manželem Neilem vrací z New Yorku do Vídně. Zrovna v tu dobu řádí ve Vídni sériový vrah, který si za oběti vybírá mladé ženy. Na jedné párty Julie potkává svého dřívějšího sadistického milence Jeana a dostává podezření, že právě on by mohl mít s tajemnými vraždami něco společného. (Chatterer)

Trailer

Karlos80

Fantazie a velké překvapení!!! Jak to jen ten Martino dělá, že člověka nenechá téměř vydechnout a vždy ho udržuje v napětí, podobně jako v jiných dílech duchovní otec žánru Bava nebo později Argento. Toto giallo se všemi typickými prvky žánru, mimochodem jeho prvotina, je opravdu fascinující, efektní mistrovské dílo, jedno z nejlepších jak ve svém žánru, tak třeba i v thrilleru. Vzrušující, nádherně do přitažlivých lokalit umístěné, erotické, stylové, napínavé, vizuálně čisté, melodicky melancholické Orlandiho famózní hudební skóre, pomalé snivé záběry do minulosti, originální úhly kamery, zajímavé charaktery (Fenech, Hilton ale hlavně Ivan Rassimov coby zlověstný sexuálně zvrhlý exmilovník Julie, Jean), tajemné vraždy černě oděného zabijáka a hlavně výborná pointa. Všechno tu šlape a vzájemně splývá v dokonalou harmonii. Martino vás ke konci skutečně donutí přemýšlet, jen tak nepřipravený se k tomuto filmu přijít nevyplácí. Vskutku grandiózní finále, kdy si myslíte těsně před jednou sekvencí, že je už konec, ale to se skutečně podobně jako já jen mýlíte.. Edwige Fenech byla neskutečně krásná herečka, její obrazová přítomnost byla jedinečná, toto byl její první úspěšný film, první giallo a snad i její první erotické scény na plátně. Spolu s Georgem Hiltonem jim to skutečně moc slušelo, řekl bych, že toto byl vskutku reprezentativní italský pár 70. let...:-) O kapánek lepší než jeho "Case of The Scorpions Tail", který měl rovněž velmi vypracovanou pointu. Komentář zde jako dvanáctý v pořadí. ()

movie

Tady "zazní" každý poctivý giallo riff i beat! Napínavé od začátku do konce s dobře prokomponovanou historkou rozkročenou mezi Vídní a španělskou vesnicí. Vynikající Orlandiho soundtrack a fanoušci Edwige Fenech si zde příjdou tzv. na své. Ivan Rassimov nepatří mezi moje oblíbené giallo harcovníky, ale zde mě bavil až neobvykle. Mám pocit, že Sergio Martinovi se nepřikládají takové zásluhy o žánr giallo jaké by měli - tohle a jeho pozdější TORSO patří mezi to nejlepší co jsem zatím viděl. ()

choze

Julie (velmi sexy Fenech) se zmítá mezi nudným manželem a starým a novým milencem. Někdo ji začne vydírat a do toho ve městě řádí sériový vrah podřezávající břitvou ženy... Solidní bodycount i počet erotických scén, plus je to atmosférické díky ústřednímu hudebnímu motivu a snaživé kameře, ale vraždy nezaujmou a rozuzlení je fest překombinované a přitom nudné. ()

Lima

Nečekaně Vídeň je pro giallo vyvražďovačku cool místem a bylo hezké si ověřit, že okolí Schonbrunnu, jeho park a temná zákoutí, vypadá i po 50.letech pořád stejně sexy, škoda, že stejně sexy nebyl i závěr tohoto filmu. Ano, má to napětí, má to styl, má to atmosféru a nádhernou Edwige Fenech, ale konečná slabá pointa poslala celý zážitek do kopru. Takový zpatlaný scenář je nehodný zručnosti Sergia Martina. ()

Bloody13

Zdejší nadšení z tohoto kousku je oprávněné. Excelentní giallo ze stáje Martina, jenž má na kontě například výborné Torso a Case of the Scorpion´s Tail. Martino tu opět rozehrál excelentní hru kočky s myší, že tápající divák se doslova stébla chytá, aby stejně nakonec utonul ve skrytých indiciích a falešných stopách. Parádní závěr vás obšťastní hned několika překvapivými zvraty, které vás zkrátka dostanou. The Strange Vice of Mrs. Wardh jinak skvěle odsýpá, nechybí spád, pěkná hudba, nahá těla a blýskavá čepel vrahovy ostré břitvy. Martino dobře věděl, co od něj fanoušek chce. ()

• Natáčení probíhalo v rakouské Vídni. (Epistemolog)