Little Witch Academia

Japonsko, 2013, 26 min

Jó Jošinari

Toyonori Yamada

Kentaro Tsubone

Podle mě nejlepší z celého Anime Mirai 2013. Roztomilá hlavní hrdinka, která neumí používat koště, její podivná našedlá kamarádka se zálibou v jedech a blonďatá premiantka, která nakonec není tak nesnesitelná, jak se tváří. Dohromady to fungovalo, animace je krásná a barevná a zasmála jsem se. Kouzla, barvy a jak už název napovídá - spousta malých čarodějek. A nesmím zapomenout na to roztomiloučké dráče, které roztomiloučké vydrží jen pár okamžiků...(12.5.2013)

Milý short film a vyzerá to dosť dobre! Keby sa takto všetko hýbalo aj v Kill La Kill, páčil by sa tento Trigger-ovský seriál oveľa viacej. Ale späť k Little Witch Academia. Riadne mi to pripomínalo Nezbednú bosorku , akurát som nemal pri pozeraní chuť vyskočiť z okna. Rozhodne odporúčam a som zvedavý ako dopadne pokračovanie. Poďme Trigger prekvap ma...(27.5.2014)

Tak jsem dokoukal seriál o vesmírné policistce Luluco a na konci mě zaujala čarodějka na koštěti, kterou jsem neznal. Občas se zkrátka stane, že mi proklouzne něco, co by rozhodně nemělo a Little Witch Academia je přesně tento případ... Když děláte magický svět, tak výsledek prostě musí být kouzelný, jinak je to těžký průšvih. Tady jsem kouzlu propadl prakticky ihned a i když je tam spousta prvků převzatých z mytologie a jiných už viděných sérií o magii výsledná kombinace je hodně povedená. K tomu všemu to má ještě atmosféru, trochu toho vtipu a sympatické charaktery, kde třeba taková Sucy byla pro mě "láska na první pohled". Líbilo se mi to, dokonce se mi to hodně líbilo i když na těch 5* to přeci jen nevidím, protože třeba ten příběh mohl být ještě mnohem lepší. Přesto je to velmi příjemná záležitost. 8/10(25.6.2016)

Myslím, že Little Witch Academia je kraťas, ktorého dej by vôbec nebol na zahodenie ak by to bol i seriál. Kľudne by si mohol ponechať tie malé roztomilé čarodejnice i tie farebné svetielkujúce hókusy pókusy a naopak mohol by mať viac scén ako tie s Minotaurom či drakom. Veľmi pekná animácia. Postavy veľmi pekne nakreslené a musím vychváliť i krásne nakresleného draka.(29.8.2013)

Každý to přivnovnává k Potterovi, mě to spíš přišlo jako Naruto, veškerá ta otevřenost a přijmutí podivných faktů lidmy kteří svůj svět znají velice dobře, i když ho teprve oběvují. Animace byla zajímavá, velice živá a gumová ale nechtěl bych ji jinou, přesně vystihla navozenou atmosféru. Nechci celou sérii, protože vidím cestu jak by to lehce spadlo do stereotypu a průměru a to si tohle anime nezaslouží. Na druhou stranu, rád se do tohoto světa podívám znovu když bude sebemenší příležitost.(18.3.2014)

• - Snímek byl vybrán to projektu Anime Mirai 2013, který každoročně vybírá čtyři krátká anime, která zaujmou a ukazují, kam se japonské anime posouvá, jelikož se vybírají pouze studia, která jsou v oboru méně než 5 let. (KKlein)

• - Vývojáři použili internetovou službu Kickstarter, aby získali peníze na další díl, protože viděli, že má anime na Youtube úspěch. Částka, kterou žádali, byla nadšenými fanoušky převýšena pětinásobně. (KKlein)

• - Jedná se o první samostatně vytvořené a uvedené anime studia Trigger. Předtím vytvořilo pouze videa do hry "Project X Zone". (KKlein)