Vladimír Körner (TV film)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2007, 57 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

"Popsat krajinu a svět, kterej už neexistuje, to myslím dost důležitá věc, aby zůstal zachovaný aspoň ve filmu a v knize."                                                                                                                                                                                          Takhle nějak má vypadat správný dokument - mluví se k věci, tomu, o kom to je dostane dostatečný prostor, najde se dost místa na ukázky z filmů, slovo dostan spolupracovníci i fotografie. Bravo!                                                                                 "Ladínek má na to ohromnej čuch! Dát dohromady malinký role i s těma velkejma, aby to tak trošku zazvonilo." (Lubomír Kostelka)(15.10.2014)

"Celý život jsem se těšil na to, až nebudu muset psát, protože je to strašně smutná práce."                                      Bezesporu nejlepší dokument o spisovateli a scenáristovi Vladimíru Körnerovi, co jsem měl možnost vidět. Nikde jinde Vladimír Körner, svědek umírajícího času, neměl tolik prostoru se vyjádřit jako v tomhle díle od režiséra Jana Mudry. Vynikajícím způsobem vybrané a sestříhané pasáže z filmů, natočených podle jeho knih, skvěle dokreslovali svým povídáním jeho nejbližší spolupracovníci. Dozvíme se tu, jaké měl dětství, proč jsou jeho knížky napsané tak, jak jsou, či jakým člověkem ve skutečnosti je.                                                                                                                                                                                    "Dostat scénář od Körnera je pro kameramana velká pocta." (Jiří Macháně)(11.11.2014)