Poselství bohů

Mysteries of the Gods

Dokumentární

Západní Německo, 1976, 86 min

Předloha:

Erich von Däniken (kniha)

Charles Romine

Peter Thomas

Dokument navazující na Vzpomínky na budoucnost (1970) - za použití stejného přístupu a stejné hudbičky se Erich von Däniken snaží diváka přesvědčit, že některé monumenty nacházející se na Zemi byly vytvořeny mimozemšťany / za pomoci mimozemské technologie. Na 18. minutě je zmíněn slavný indiánský kmen Hopi.(16.3.2010)

Stále na špičkové úrovni, odborné ale i zcela laické analýzy k nevysvětlitelným věcem, které vám berou dech, řekl bych že tento film je ještě možná o kapánek lepší než již zmiňovaná jednička, která dost dobře slouží jako průvodce po celém světě. Tento dokument můžeme v pravém slova smyslu, opravdu označit jako dokument, na rozdíl od jedničky, je zde plno vážných rozhovorů, biblických výkladů (prorok Ezechiel), spekulací, hypotéz nejen z řad renomovaných odborníků, uvidíme zde například i samotného pana Dänikena, který zde čte z nějakých starých textů. Je tu spousta nových záhad (např. Nan Madol v Mikronésii) ale dokument se šikovně vrací i k těm starým (Nazca a především pak k indiánům ze všech koutů světa), který jsme viděli už v jedničce. Všem milovníkům sci-fi, záhad, tajemna a hlavně starověké tajemné preastronautiky a Paleo-Seti vědy mohu jen vřele doporučit! Viděno po čase 20.02.09, komentář zde jako třetí v pořadí!(20.6.2009)

• Peytl

Jestli budu postupovat v podobném duchu, respektive navštěvovat podobné filmové, dokumentární a jinak brilantní skvosty, stanou se mé komentáře ještě fádnějšími než donedávna a budou se skládat převážně z výkřiků nevole a tří, čtyř vulgárních slov, které jsem zde odposlouchal, neb má bigotní výchova nepřála ani přízemním sprosťárnám, stejně jako masturbaci a dalším dehonestujícím píčovinám včetně ezoterických kydů páně Ericha von Onanena. Byl bych napsal něco na úrovni, něco co by bylo danému tématu bližší nejen formou, ale i intelektuálně, nechtěje tak urazit zdejší Aštary, ale neumím precizně v psané formě vystihnout zvuky australopitéka (inu ty třikrát proklaté citoslovce) a navíc mně můj dvanáct let mrtvý pes dal znamení ve formě špatného tv signálu, abych nepokoušel svými cynickými, exaktními žvásty TO mezi nebem a zemí. Takže jen slibované... děláte si z lidí kolosální prdel, kosmická hovada ?(1.2.2013)

Úvodem poznamenám, že kdo z nás asi ví naprosto přesně, kde jsou počátky záhad věcí a tajemství dějů? Pokud neomylně věříte, že film tázající se po věcech záhad je zcela hloupý, není možná tento film pro vás. Pokud jste nikdy nepomysleli na to, že něco může být jinak, než předkládají vědecké poučky, v takovém případě je možno zauvažovat i vlastním rozumem. Stejně nám po zhlédnutí filmu nic jiného nezbude, než vlastní úvaha. Jak vidno z filmu, dá se o záhadách uvažovat. Poněvadž je stále plno věcí a hádanek, které se vzpírají rozumu a snadno nejdou pochopit. Obvykle platí teze, že ve valné většině případů, nelze jeho filmové domněnky vědecky podložit, protože jsou pouze hypotetické. Pokud možno, zkusme se na Ericha von Dänikena dívat z odlehčeného pohledu, který se zabývá nevyřešenými otazníky a mnohdy spekulacemi jako na lepší science fiction. A od jisté doby se s touto větou, kterou vyřknul, plně ztotožňuji. (Věřím, že nemůžeme vyloučit možnou existenci jiné civilizace ve vesmíru.) Proč vlastně? Inu takhle: film nám ani nechtěl říct nic jiného.(6.7.2011)

Na stejné úrovni jako jednička, možná ještě o kapku lepší. Přítomnost pana Dänikena mě potěšila. Kéž bych mohl být na všech těch tajuplných místech jako on. Opět je nám předložena stejná teze a to návštěvy Bohů astronautů v naší dávné minulosti. Potěšily mne také další místa, které v jedničce nebyly. Na svou dobu velice působivý a nadčasový dokument příjemně koukatelný i v dnešní době. Zajímavé je i vysvětlení dilatace času a líbil se mi i závěrečný pokus. Mohu vřele doporučit milovníkům nevysvětlitelných záhad, kteří se nebojí odvážných myšlenek a těm kteří se nedokáží spokojit s jednoduchými vysvětleními minulosti.(12.7.2011)

• - Letí-li člověk v kosmické raketě rychlostí světla dobu dlouhou 50 let, uplyne na naší planetě 420 000 let. (Terva)