Don't Blink

Lana Wolverton

Kostýmy:

Jerry Carnevale
  • Marceloo

Partia kamarátov si na víkend zarezervuje chatu v horách, aby si spolu užili víkend. Keď prídu na miesto zistia, že obyvatelia opustili miesto chvílu pred nimi. Snažia sa ich hladať, ale ich snaha je márna a v okolí nikoho nenájdu. Taktiež nemajú palivo na pokračovanie v ceste a členovia partie sa začnú postupne strácať. Začína sa boj o prežitie a môže vyhrať len ten, kto nebude mrkať. - Pre mňa je tento film ďalší dôkaz o tom, že žáner SciFi sa mi nepáči. Po príjazde na miesto film dokázal vytvoriť pôsobivú tajomnú atmosféru, ale tá skončila vo chvíli, keď začali všetci postupne miznúť. Tvorcovia si so zmiznutiami vela práce zjavne nedali, pretože vždy som vedel, kedy sa to stane. Herci boli pre mňa taktiež velkým sklamaním a dokonca som sa bál, že tomu chlapovi zmizne žena počas sexu. Pre mňa jeden z najslabších hororov roku 2014. + herec z Haunted(27.7.2015)

Herci snímku „Don't Blink“ začínají být postupně hodně jednotvární, ale díky tomu, že je zde finále, jež se hodně povedlo, že je zde gradace, která je taková správně jemná, snímek vůbec nepůsobí špatně a vy z něj budete mít příjemný pocit, respektive nepříjemný z toho, co sledujete. Vrcholem všeho je pak poslední scéna, která je úchvatně znepokojující a trochu filmu v závěru ještě přidává.(6.6.2016)

• George Stobbart

Desiatka známych sa dostaví do opusteného horského strediska, kde sú nútení ostať a po jednom začínajú miznúť... Zmätený a slabý film, ktorý mi trochu pripomenul minuloročnú kravinu "House Hunting", ale toto našťastie nebolo až také hrozné. Fajn prostredie, občas fajn atmosféra, dostatok postáv na odpálkovanie a zaujímavé mystérium, ktoré ostane drzo nevyužité, až odbité a nakoniec aj zlyhávajúce vo finále, kde to malo šancu napraviť dovtedajší vlažný dojem. Strela vedľa.(26.9.2014)

Modelová situácia 1.: V miestnosti pri okne stojí chrbtom k vám otočená osoba, asi 3 metre od vás, a vy chcete získať jej pozornosť, nejako na seba upozorniť. Oslovíte ju? To by asi urobil každý z nás. Tu však nie. Potichu sa k osobe priblížiť a položiť jej ruku na plece je predsa to pravé orechové! Koľko krát to ešte budem musieť vidieť?! Také úbohé! Modelová situácia 2.: Všetci panikária. Nikto nevie čo sa deje, ľudia zmizli/miznú a tak jedna skupina chce rýchlo odísť a druhá naopak ostať. Tak budeme hlasovať. Čožžééé ?!? No to ma posérr! To sú v parlamente? Prijímajú novelu zákona? Kurva kto chce zostať nech zostane a kto chce odísť nech odíde! Mám silné podozrenie, že Brian Austin Green dostal flashback z obdobia, keď si pod rozhlasovým stolom v Kopcoch Beverly 987 87 honil brko so slúchadlami na ušiach, myslel na Donnu a zúfalo si prial aby tam nikto nebol. Áno! A vtedy sa mu zjavil tento úžasný nápad, ktorý o 50 rokov neskôr podstrčil scenáristovi v záchvate apokalyptických vízií konca sveta, no a on predsa ešte nemá svoj podzemný bunker dostatočne naplnený zásobami vody, potravín a fetu. Tak hor sa niečo zarobiť... Ospravedlňujem sa, nechal som sa trochu uniesť. Zase taký zlý nápad to nebol, a hoci som chcel dať pôvodne len dve vločky, musím priznať, že aj herci boli ozaj dobrí, takže 50% a slabé tri.(1.5.2015)

Celkom zaujímavé na to, akú mal tento film banálnu myšlienku. Skupinka ľudí sa stretne v opustenom hoteli, nemôžu sa odtiaľ dostať, všetko je vyľudnené, nikde naokolo nie sú žiadne zvieratá, žiadny hmyz a všetci sa stávajú každou minútou čoraz nervóznejší, pretože postupne záhadne miznú. A tak si vlastne uvedomia, že sa navzájom nesmú spustiť z očí, ináč sa pod nimi zľahne zem. Námet akoby vystrihnutý z epizódy Aktov X, ale musím uznať, že funkčný. Aj keď nie dostatočne hororový. Zase konverzačiek si tu divák užije dostatok. Chvíľami to aj trochu nudí, no koho by bavil 10-minútový rozhovor dvoch hlavných postáv, ktoré na seba museli čumieť bez mihnutia oka? Ale na druhej strane tam bol aj moment, kedy som sa schuti zasmial, ako režisér diváka pekne dokázal "odfajknúť", je to pekne nakrútené a aj presvedčivo zahrané. Čo sa týka postáv, nikto ma vyložene neotravoval, aj keď ich charaktery boli vykreslené až príliš predvídateľne. Dalo sa totiž čakať, že jeden sa pokúsi utiecť aj bez ostatných, ďalší stratí nervy a začne všetkých ohrozovať, ďalšia sa obráti na náboženstvo a podobne. Celkovo u mňa prevláda pozitívny pocit. Treba sa len zmieriť s tým, že sa jedná o čistú mysterióznosť, no keď nie je nič lepšie, aj málo občas poteší.(26.9.2014)