Nemrkej

• USA Don't Blink (více)

Hrstka lidí se ubytuje v hotelu a postupně zjišťují, že je okolí naprosto vylidněné, nejsou tu zvířata ani hmyz. Navíc se z hotelu nemůžou dostat a jeden po druhém začnou mizet. Jako řešení se zdá nespustit jeden druhého z očí. (Geriel)

J*A*S*M

Tady bohužel zůstalo jenom u nápadu. Já mám tyhle levné, mysteriózní, potenciálně paranoidní nezávislárny z ranku House Haunting nebo Enter Nowhere moc rád, ale v tomto filmu se bohužel nic působivého nevyskytlo. I přes řemeslnou kvalitu mě ten film vlastně začal štvát ještě dřív, než se vůbec něco mysteriózního začlo dít. Použít lacinou lekačku, že jedna postava omylem vystraší druhou, se dá zkousnout jednou dvakrát, ale tady byla snesitelná míra vysoce překročena, navíc se ten film u toho tváří strašně vážně. ()

LIVINGDEAD odpad!

Film začínal zajímavě, přiroda, samota, chata...po chvíli ale zjistíte, že to byl opravdu levný film. Žádné triky, žádné masky, nulové napětí. Pouze zmizení postav, ala kouzelný prsten Arabely. Ještě tam chyběl kouzelný plášť Rumburaka. ()

ricci.s

Celkom zaujímavé na to, akú mal tento film banálnu myšlienku. Skupinka ľudí sa stretne v opustenom hoteli, nemôžu sa odtiaľ dostať, všetko je vyľudnené, nikde naokolo nie sú žiadne zvieratá, žiadny hmyz a všetci sa stávajú každou minútou čoraz nervóznejší, pretože postupne záhadne miznú. A tak si vlastne uvedomia, že sa navzájom nesmú spustiť z očí, ináč sa pod nimi zľahne zem. Námet akoby vystrihnutý z epizódy Aktov X, ale musím uznať, že funkčný. Aj keď nie dostatočne hororový. Zase konverzačiek si tu divák užije dostatok. Chvíľami to aj trochu nudí, no koho by bavil 10-minútový rozhovor dvoch hlavných postáv, ktoré na seba museli čumieť bez mihnutia oka? Ale na druhej strane tam bol aj moment, kedy som sa schuti zasmial, ako režisér diváka pekne dokázal "odfajknúť", je to pekne nakrútené a aj presvedčivo zahrané. Čo sa týka postáv, nikto ma vyložene neotravoval, aj keď ich charaktery boli vykreslené až príliš predvídateľne. Dalo sa totiž čakať, že jeden sa pokúsi utiecť aj bez ostatných, ďalší stratí nervy a začne všetkých ohrozovať, ďalšia sa obráti na náboženstvo a podobne. Celkovo u mňa prevláda pozitívny pocit. Treba sa len zmieriť s tým, že sa jedná o čistú mysterióznosť, no keď nie je nič lepšie, aj málo občas poteší. ()

Marceloo

Partia kamarátov si na víkend zarezervuje chatu v horách, aby si spolu užili víkend. Keď prídu na miesto zistia, že obyvatelia opustili miesto chvílu pred nimi. Snažia sa ich hladať, ale ich snaha je márna a v okolí nikoho nenájdu. Taktiež nemajú palivo na pokračovanie v ceste a členovia partie sa začnú postupne strácať. Začína sa boj o prežitie a môže vyhrať len ten, kto nebude mrkať. - Pre mňa je tento film ďalší dôkaz o tom, že žáner SciFi sa mi nepáči. Po príjazde na miesto film dokázal vytvoriť pôsobivú tajomnú atmosféru, ale tá skončila vo chvíli, keď začali všetci postupne miznúť. Tvorcovia si so zmiznutiami vela práce zjavne nedali, pretože vždy som vedel, kedy sa to stane. Herci boli pre mňa taktiež velkým sklamaním a dokonca som sa bál, že tomu chlapovi zmizne žena počas sexu. Pre mňa jeden z najslabších hororov roku 2014. + herec z Haunted ()

George Stobbart

Desiatka známych sa dostaví do opusteného horského strediska, kde sú nútení ostať a po jednom začínajú miznúť... Zmätený a slabý film, ktorý mi trochu pripomenul minuloročnú kravinu "House Hunting", ale toto našťastie nebolo až také hrozné. Fajn prostredie, občas fajn atmosféra, dostatok postáv na odpálkovanie a zaujímavé mystérium, ktoré ostane drzo nevyužité, až odbité a nakoniec aj zlyhávajúce vo finále, kde to malo šancu napraviť dovtedajší vlažný dojem. Strela vedľa. ()

misterz

Ten úvod bol výborný - nikde nikto, všade ticho, atmosféra hustne.... Ale keď sa začalo vo filme niečo diať, tak kvalita snímku išla rapídne dole. Chýbala tomu "hororová" šťava. A tiež by sa patrilo nejaké to vysvetlenie, že čo sa vlastne deje. Aj kvôli tomu som pri filme vydržal až do konca, no záver ma v tomto smere riadne nahneval. Proste nič, kde sa vzalo, tu sa vzalo, bola jedna anomália kde všetci mizli. Asi. Podpriemer za ten úvod a nastolenie mysterióznej atmosféry, ktorá sa však rýchlo rozplynula ako prd vo vetre. 40/100 ()

Kudly4

Slušný televizní béčko. Chtěl jsem dát tři hvězdy, ale po tom všem, co zde postavy zažijí, mají pak chuť jít spát, dělat sendviče, či podvést svoji pár hodin nezvěstnou, těhotnou frajerku ? Strašně nereálné chování. Finále ale nebylo špatný, ten nádech mysteriózna, kde nedojde vůbec k žádnému vysvětlení se mi naopak líbil. Narazit na to v noci v televizi, tak bych měl možná z toho lepší pocit. (177. hodnocení, CZ dabing pro AMC) ()

kaylin

Herci snímku „Don't Blink“ začínají být postupně hodně jednotvární, ale díky tomu, že je zde finále, jež se hodně povedlo, že je zde gradace, která je taková správně jemná, snímek vůbec nepůsobí špatně a vy z něj budete mít příjemný pocit, respektive nepříjemný z toho, co sledujete. Vrcholem všeho je pak poslední scéna, která je úchvatně znepokojující a trochu filmu v závěru ještě přidává. ()

honajz2

Jak tohle ohodnotit? Námět je skvělý a dost mi připomněl španělský film Fin (který se mi teda líbil víc), atmosféru to má taky, když člověk přežije prvních 20 minut (což tady zjevně jeden uživatel nezvládl, ale hlavně že napsal komentář a napálil tomu odpad! po 10 minutách... navíc onen uživatel to dělá často, nejen tady...), je to správě mysteriózní a skvěle natočené. Jenže to zase shazuje dolů ten zbytečně dlouhý úvod, některé debilní postavy a jejich ještě debilnější rozhodování a hlavně to, že ten film nastolí hodně otázek, ale na žádnou z nich vůbec neodpoví. Fin aspoň něco naznačovalo, ale tohle se ani o nic takového nepokusilo. A teď jak to hodnotit? Nakonec dám slabé 3*, ale hlavně kvůli tomu, že tenhle typ hororů, ve kterém lidi beze stop mizí (zdůrazňují, ne umírají, prostě jen tak zmizí), mám rád a protože jich moc neznám, trošku své hodnocení navýším. Asi tak. ()

Johnny.ARN

Tu chýbal len vypointovaný záver. A tým pádom že tu chýbal, vyznieva to ako píčovina. Jediná fajn vec je atmosféra, konanie postáv je na facku. 1 z 5 ()

lykan9

Vlastně ani nevím k čemu tahle podívaná měla sloužit. Pointa žádná, nudné dlouhé monology a dialogy, chování postav nepochopitelné (zmizí mi přítelkyně, která se mnou čeká dítě a chci jí požádat o ruku, ale za dvě hodiny se klidně vyspím se svou bývalkou) a herci byli velmi podprůměrný. Jedna hvězda za slibný začátek, ale jinak je Nemrkej ztráta času. ()

CharlieSs

Nevím z jakého důvodu, ale tenhle film mě dost chytl navzdory nízkému hodnocení... Atmosféricky strašně nepříjemné a dost velký napínák. Jen škoda, že jsme se nedozvěděli víc. ()

DavidWebb

Modelová situácia 1.: V miestnosti pri okne stojí chrbtom k vám otočená osoba, asi 3 metre od vás, a vy chcete získať jej pozornosť, nejako na seba upozorniť. Oslovíte ju? To by asi urobil každý z nás. Tu však nie. Potichu sa k osobe priblížiť a položiť jej ruku na plece je predsa to pravé orechové! Koľko krát to ešte budem musieť vidieť?! Také úbohé! Modelová situácia 2.: Všetci panikária. Nikto nevie čo sa deje, ľudia zmizli/miznú a tak jedna skupina chce rýchlo odísť a druhá naopak ostať. Tak budeme hlasovať. Čožžééé ?!? No to ma posérr! To sú v parlamente? Prijímajú novelu zákona? Kurva kto chce zostať nech zostane a kto chce odísť nech odíde! Mám silné podozrenie, že Brian Austin Green dostal flashback z obdobia, keď si pod rozhlasovým stolom v Kopcoch Beverly 987 87 honil brko so slúchadlami na ušiach, myslel na Donnu a zúfalo si prial aby tam nikto nebol. Áno! A vtedy sa mu zjavil tento úžasný nápad, ktorý o 50 rokov neskôr podstrčil scenáristovi v záchvate apokalyptických vízií konca sveta, no a on predsa ešte nemá svoj podzemný bunker dostatočne naplnený zásobami vody, potravín a fetu. Tak hor sa niečo zarobiť... Ospravedlňujem sa, nechal som sa trochu uniesť. Zase taký zlý nápad to nebol, a hoci som chcel dať pôvodne len dve vločky, musím priznať, že aj herci boli ozaj dobrí, takže 50% a slabé tri. ()

Pitryx

Velmi dobrý film, pokud si předem nepřečtete oč jde. Takže zvědavost je na prvním místě po celý film. Skoro. Bohužel se tu sem tam postavy zbytečně vykecávají, a hlavně na konci, kde se má něco dít. To mně to dost vytočilo. No, a protože nechci spoilerovat, tak ani nebudu zdůvodňovat, proč dávám jen dvacet. Podruhé netřeba. ()

Lillyilly

Jak už tu bylo zmíněno, chování postav předvídatelné, ale jinak mysteriozní atmosféru uvařili z toho co dům dal. Udrželo mě to až do konce, takže dobré tři hvězdy. ()

Destoroyah

Celkom fajn film ale po zhliadnutí som mal ísť chuť rovno spať. Herciboli nesympatický a nehrali dobre a príbeh bez napätia. 4/10 ()