poster

Der Frosch mit der Maske

 • anglický

  The Fellowship of the Frog

Krimi / Thriller

Dánsko / Západní Německo, 1959, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • fragre
  ***

  Velkovýrobce detektivek Edgar Wallace žádný velký spisovatel nebyl (ani v hranicích žánru), produkoval senzační čtivo jen nepatrně kvalitnější než sešitové romány s Nickem Carterem či (u nás) s Leónem Cliftonem. Už jen všechny ty rekvizity převzaté z gotického románu jako tajné chodby, spříseženectva, žena-vamp či převleky působí dosti antikvárně. Podobně působí i tato západoněmecká adaptace. Je to takový romantický, naivní a staromilský krvák, a v tom je jeho kouzlo. Mám pro takový brak slabost, ale na čtyři hvězdičky to nestačí.(19.3.2011)

 • PetrPan
  ****

  Zběsilá a svým způsobem i pěkně krutá podívaná, tolik mrtvých jako tady se nevyskytuje ani v moderních řezničinách a nebýt menší role Eddi Arenta nedočkáme se vlastně ani humorného odlehčení. Žabí banda v čele s démonickým a zakukleným šéfem podřezává, střílí, zapichuje, tráví i jinak nemilosrdně likviduje všechny, kteří jí zkříží cestu za rozšířením svého nakradeného bohatství a zdá se nemožné dostat se jí na kobylku. Opět jsem se nechal vtáhnout do okouzlujícího světa oddychových, ale šťavnatých wallaceovek a opět jsem byl spokojený. Jen nevýznamná výtka, vrah se tentokrát dal vytušit poměrně brzy.(13.3.2015)

 • Sarkastic
  ****

  „Žena a děti jsou nejhorší okovy, které muže omezují!“ Moje 3. „wallaceovka“ mě na úvod moc nechytla, chvíli mi trvalo vyrovnat se počtem postav, kterých tu bylo jak na orloji, a tempo vyprávění nepatřilo k těm nejsvižnějším. Postupně jsem si však na změť charakterů zvykl (pak to i vzhledem k závěru docenil) a samotný film také nabral vyšších obrátek. Začalo přibývat napětí, vražd a došlo i na typický humor, spojený hlavně s Arrentem („Řekněte mi, proč mluvíte tak spisovně?“ - „Absolvoval jsem akademii pro komorníky!“). Trochu jsem sice trpěl slabší technickou stránkou (např. scénami s auty), musel se nechtěně smát bitkám a některým dialogům, ale to vše mi pak vynahradila závěrečná pointa (indicie jsem měl sice před nosem opakovaně, ale i tak bez uzardění přiznávám, že mě identita Žabáka překvapila). A možná právě zde se Edwards inspiroval pro budoucí „cvičení“ dvojky Clousseau+Kato. Slabší, ale přece 4*. „Obávám se, že vaše povýšení budeme muset odložit.“ - „Pane, mám rodinu!“ - „Myslím, že za to nemůžete vinit nás.“(9.9.2015)

 • Pohrobek
  ****

  Zločinecká organizace terorizuje celý Londýn. Svými vražednými útoky se stará každodenně o palcové titulky. Vůdcem bandy je "Žába s maskou", který rozsévá hrůzu a děs, kudy chodí. Scotland Yard se sice snaží o vetření do bandy, většinou to však pro agenty končí se smrtelnými následky... První z geniální řady wallaceovek šedesátých let - nejoblíbenější a bezesporu nejlepší německé kriminální série všech dob. Točeno na originálních místech Londýna a v kodaňských studiích. Chybí pouze šílenec formátu Klause Kinskiho, poněvadž se však jedná o nastartování téhle skvělé série, čtyři hvězdičky dám.(24.7.2005)

 • argenson
  ****

  Chce to docela dost trpělivosti, protože poměrně dlouho to vypadá jako průměrná kriminálka s panem Žábou, co vůbec nevypadá jako žába, s mojí slabší znalostí německých herců jsem měl i problém s orientací v postavách. Druhá půlka se ale slušně rozjede, má to akci, spád, dobře hláškujícího Eddiho Arrenta a neznalec konečně rozpoznává kdo je kdo. V závěru několik dobrých zvratů, asi tři happy endy, ale taky zařve někdo, koho je vám docela líto. Z původně zamýšlených 2* se mi to nakonec vytáhlo na lehčí čtyři.(7.2.2017)

 • - Film bol natočený podľa románu Edgara Wallaceho a bol prvým v poradí slávnej nemeckej série šesťdesiatych rokov. (Flego)

 • - Film se stal prvním příběhem z "Wallaceovek", celkem 32 filmů natočených do roku 1972. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace