poster

Der Frosch mit der Maske

 • anglický

  The Fellowship of the Frog

Krimi / Thriller

Dánsko / Západní Německo, 1959, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • argenson
  ****

  Chce to docela dost trpělivosti, protože poměrně dlouho to vypadá jako průměrná kriminálka s panem Žábou, co vůbec nevypadá jako žába, s mojí slabší znalostí německých herců jsem měl i problém s orientací v postavách. Druhá půlka se ale slušně rozjede, má to akci, spád, dobře hláškujícího Eddiho Arrenta a neznalec konečně rozpoznává kdo je kdo. V závěru několik dobrých zvratů, asi tři happy endy, ale taky zařve někdo, koho je vám docela líto. Z původně zamýšlených 2* se mi to nakonec vytáhlo na lehčí čtyři.(7.2.2017)

 • darkrobyk
  ****

  Výborná wallaceovka se v originále jmenuje Žabí bratrstvo. O něco méně strašidelnější než třeba Tajemný mnich, ale jinak stejně dobrá podívaná. Úvodní záběry na zámecké sídlo mezi stromy dává tušit, že se opět bude dít cosi nekalého. Žabí bratrstvo řádí jako pominuté, jedna velká loupež za druhou, ale policie moc stop nemá. Přístav, Londýn, proslulá mlha, bar Lolita. Škoda absence gotických kulis, ale na les dojde několikrát. V závěru se hromadí mrtvoly jedna na druhou a vše směřuje buď k nepopsatelné hrůze, nebo ke šťastnému konci. Nechybí ani trocha krve, kterou zanechá nejen břitva, ale i dávka ze samopalu. Nestárnoucí klasika, u které divák přemýšlí, kde Němci sebrali pro film tolik ohyzdných obličejů...(6.1.2013)

 • PetrPan
  ****

  Zběsilá a svým způsobem i pěkně krutá podívaná, tolik mrtvých jako tady se nevyskytuje ani v moderních řezničinách a nebýt menší role Eddi Arenta nedočkáme se vlastně ani humorného odlehčení. Žabí banda v čele s démonickým a zakukleným šéfem podřezává, střílí, zapichuje, tráví i jinak nemilosrdně likviduje všechny, kteří jí zkříží cestu za rozšířením svého nakradeného bohatství a zdá se nemožné dostat se jí na kobylku. Opět jsem se nechal vtáhnout do okouzlujícího světa oddychových, ale šťavnatých wallaceovek a opět jsem byl spokojený. Jen nevýznamná výtka, vrah se tentokrát dal vytušit poměrně brzy.(13.3.2015)

 • Sarkastic
  ****

  „Žena a děti jsou nejhorší okovy, které muže omezují!“ Moje 3. „wallaceovka“ mě na úvod moc nechytla, chvíli mi trvalo vyrovnat se počtem postav, kterých tu bylo jak na orloji, a tempo vyprávění nepatřilo k těm nejsvižnějším. Postupně jsem si však na změť charakterů zvykl (pak to i vzhledem k závěru docenil) a samotný film také nabral vyšších obrátek. Začalo přibývat napětí, vražd a došlo i na typický humor, spojený hlavně s Arrentem („Řekněte mi, proč mluvíte tak spisovně?“ - „Absolvoval jsem akademii pro komorníky!“). Trochu jsem sice trpěl slabší technickou stránkou (např. scénami s auty), musel se nechtěně smát bitkám a některým dialogům, ale to vše mi pak vynahradila závěrečná pointa (indicie jsem měl sice před nosem opakovaně, ale i tak bez uzardění přiznávám, že mě identita Žabáka překvapila). A možná právě zde se Edwards inspiroval pro budoucí „cvičení“ dvojky Clousseau+Kato. Slabší, ale přece 4*. „Obávám se, že vaše povýšení budeme muset odložit.“ - „Pane, mám rodinu!“ - „Myslím, že za to nemůžete vinit nás.“(9.9.2015)

 • Pohrobek
  ****

  Zločinecká organizace terorizuje celý Londýn. Svými vražednými útoky se stará každodenně o palcové titulky. Vůdcem bandy je "Žába s maskou", který rozsévá hrůzu a děs, kudy chodí. Scotland Yard se sice snaží o vetření do bandy, většinou to však pro agenty končí se smrtelnými následky... První z geniální řady wallaceovek šedesátých let - nejoblíbenější a bezesporu nejlepší německé kriminální série všech dob. Točeno na originálních místech Londýna a v kodaňských studiích. Chybí pouze šílenec formátu Klause Kinskiho, poněvadž se však jedná o nastartování téhle skvělé série, čtyři hvězdičky dám.(24.7.2005)

 • - Film se stal prvním příběhem z "Wallaceovek", celkem 32 filmů natočených do roku 1972. (Terva)

 • - Film bol natočený podľa románu Edgara Wallaceho a bol prvým v poradí slávnej nemeckej série šesťdesiatych rokov. (Flego)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace