Rosie

Marcel Gisler

Marcel Gisler

Susann Rüdlinger

Bettina Böhler

Moc příjemný, lehkonohý film o zdaleka ne tak jednoduchých a lehkých věcech. Má hlavu a patu, příběh je nevtíravě poutavý a životný. A vtipný. Hlavně zásluhou Sybille Brunerové v titulní roli - její Rosie je jednou z nejnezapomenutelnějších babiček filmového plátna, srší vtipem, nadhledem a párou do života, kterou by ji mohly závidět nejen její děti, ale i já sám. Zatím to nejlepší na letošních Mezipatrech.80%(12.11.2013)

Rosie, Lorenz a Sophie. Matka, syn a dcéra. Tri postavy, tri rôzne osudy. Všetky tri dokonale vykreslené a s vlastným osudom, ktoré by bez problémov dokázali fungovať aj ako samostatné príbehy. Problém vidím v ich spojení. Každému z nich totiž v rôznej miere niečo uberá či pridáva a výsledok potom pôsobí prepchatý zároveň však paradoxne aj nedopovedaný.(5.8.2017)

• felliss

Neměla jsem potřebu odcházet z kina, ani jsem nedočkavě neočekávala konec. Ten spíš přišel sám dosti nečekaně, když jsem se závěrečnými titulky vlastně netušila, co a jak chtěl tento film říct. Spousta nevyužitých věcí ve mně zanechala jen pocit toho, že to sice bylo hezké a příjemné, ale jaksi neucelené a nedotažené do konce.(19.11.2013)

• Katullka

O čem ten film byl? O Rosie? O Lorenzovi? Prý zejména o Rosie, jak je hybatelem. Ale to vlastně vůbec není pravda. Vše se tam děje samo a úplně bez základu logiky, kterou film nastavil. Vztah mezi Lorenzem a Rosie je neviditelný. Absolutně nic neříkající "stylizované záběry" do krajiny nebo z auta. Celkově nesnesitelně nudná kamera. Chaotický ?asociační? střih. Vítězný film Mezipater. Uf. // QFF Mezipatra, Brno, 2013(18.11.2013)

• Malarkey

Film se jmenuje Rosie, ale vlastně o Rosie zase tak úplně není, spíš skoro vůbec, protože ten její syn si všecky podstatný záběry vyžral pro sebe. Možná to soudím jako chlap, protože mi tady plno scén bylo krajně nepříjemných a to jsem vůbec netušil. Ten její teplej syn si snad vysloužil nejvíc gay záběry, co jsem zatím dosud viděl. Švýcaři prostě nemůžou natočit něco, co by bylo alespoň trošku normální, jak tak koukám. No, když už nic jiného, tak tam alespoň světu ukázali Škodovku.(24.8.2014)