Sen'njú tantei Tokage (TV seriál)

• japonský

潜入探偵トカゲ

• japonský

Sen'nyû tantei tokage

Undercover Agent Lizard

(neoficiální název)

Mysteriózní

Japonsko, 2013, 54 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (3)

Bavilo mě to. Všeobecně mám krimi z Japonska ráda. Tady byl výborný Macuda Šóta coby geniální detektiv v přestojení a ano, jeho schopnosti byly až moc perfektní, ale vůbec to nerušilo, spíš co mě rušilo, bylo lezení "stropem" v každém díle... Jeho asistentkou miloučká Renbucu Misako, která měla zase tu svou schopnost čichání. Nejprve jsem se bála, že to bude taková ta typická asistentka, co je spíš k neužitku než užitku, ale zmýlila jsem se - díky bohu! Když pominu zveličení schopností, příběh byl uvěřitelný, výkony standardní, nic extravagantního a přes určitou epizodovost celým seriálem se táhla jedna linka, která to vlastně všechno odstartovala. Splnilo to, co to splnit mělo - zabaví, neurazí. Nenáročná detektivka pro děti a mladistvé. :-D Slabší 4*. Přeloženo.(17.7.2013)

• ainny

Po čtvrtém díle to vzdávám. Nebaví mě to ani trochu a škoda času. Shôta je pořád stejný. To, co fungovalo u Liar Game, mi už začíná vadit. Nechápu, že jenom málo Japonců dokáže vylézt z té škatulky, kam je zařadí. Navíc jsou jednotlivé případy a jejich řešení tak naivní, že mi to přijde na úrovni žáků základní školy. U mě jednoznačně zklamání.(2.10.2014)

Předem je nutno zmínit, že detektivky nevyhledávám a začala jsem na to koukat jenom proto, že tam hraje Matsuda Shota. Jednotlivé příběhy mě moc nezaujaly a občas jsem měla pocit, že to s těmi Tokageho schopnostmi trochu přeháněli (třeba to, jak přeskakoval ty střechy), ale když se potom začala řešit zápletka zasahující dva roky zpět do minulosti a hledání krtka u policie, začalo mě to hodně bavit. To bylo někdy dvě tři epizody před koncem. Nakonec jsem se rozhodla nehodnotit moc přísně, protože až na světlé výjimky, kterých je velmi poskrovnu, detektivní seriály jsou hodně mimo mojí comfort zone a uvědomuji si moji mírnou zaujatost.(14.7.2013)