Reklama

Reklama

Shetland

(TV seriál)
  • Austrálie Shetland (více)
Krimi / Drama
Velká Británie, (2013–2019), 25 h 10 min (Minutáž: 53–60 min)

Hudba:

John Lunn

Hrají:

Douglas Henshall, Steven Robertson, Gemma Chan, Alexander Morton, Alison Peebles, Anthony Flanagan, Martin Wenner, Jordan Young, Lewis Howden, (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(26)

Obsahy(1)

Kriminální seriál podle novel Ann Cleeves. Jimmy Perez je detektiv na skotských Shetlandech, odlehlém souostroví, kde se téměř všichni znají. Polovina obyvatel má nejbližší sousedy za kopcem, dveře se tu nezamykají, a když dojde k vraždě, je pravděpodobné, že někdo z malého policejního sboru je příbuzný oběti, a kdekdo z obyvatel má za to, že ví, kdo je vrah. (noby)

(více)

Videa (4)

Recenze (24)

Tosi 

všechny recenze uživatele

Dvojdílná první série byla jako studený předkrm skvělá. Ostrov, kde je jen obloha a moře, a kde svědkem záhadné vraždy mohou být nanejvýš racci. Originalita možná pokulhává, ale inteligentní divák může na nudu zapomenout a to díky ohromujícímu prostředí ostrova, tak i podobou se skandinávským stylem vyšetřování. Zatím čtyři, rád to po další sérii zvednu... ()

LadyPupu 

všechny recenze uživatele

S čím by se Seveřani babrali minimálně 8 dílů, vyřeší Perez za dva díly. Což je neskutečně sympatické, ale bohužel to platí pouze pro první dvě série. Ve třetí už je jeden případ natáhnutý do dílů šesti a to osobně vidím pro napětí a celkové vyznění lehce likvidační. Nicméně pořád se jedná o nadstandardní záležitost a já se hodně těším na čtvrtou sérii, která se právě začíná vysílat... ()

Reklama

snaked 

všechny recenze uživatele

Shetland mám čím dál radši. Ještě mi zbývají 2 části a budu mít konečně dokoukanou 2. řadu. Není to žádná výjimečná záležitost ani na britské poměry, ale slušně vykreslené postavy a atmosféra se cení. Na rozdíl od jiných krimi seriálů a sérií jsem se tu nesetkala s nepřehledností a překombinovaností. Nebo už si to nepamatuju. :) ()

Tirion 

všechny recenze uživatele

Přijde mi, že třetí série je trochu slabší - asi tím, že je roztahanější než ty předchozí. Ale přesto je to supr seriál. Musím konstatovat, že nejvíc na seriálu obdivuji prostředí (jsem úchylák do čehokoliv skotského) a taky postavy. Ty příběhy zas tak úžasné nejsou. Celkově to však pěkně zapadá. Jen aby se z toho nestaly Vraždy v Midsommeru. Ony ty Shetlandy taky nejsou moc velký, tak aby nebyly brzo celý vyvražděný :-) ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Na konci druhé série, konstatuji, že jsem byla velmi spokojená a tak zvyšuji hodnocení až na horní příčku. Postavy mně byly bližší a celkově konstatuji, že kriminální zápletky v prostředí na Shetlandu mají svůj osobitý ráz a atmosféru. Pěkně pomalu, ale jistě se Jimmy dostal k vyřešení případu s prima kolegy, kteří mu byli vždy k dispozici. Ale strom jsem tam snad vážně ještě neviděla, možná tak keřík. Je to i přehledné, takže jsem v těch postavičkách neměla hokej, jak se mně někdy stává. - Tak a jsem na konci třetí série, kde se nám to malinko zkomplikovalo a chvílemi jsem měla pocit, že to prodlužují na sílu. ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama