poster

Shetland (TV seriál)

Krimi / Drama

Velká Británie, 2013–2019, 25 h 10 min (Minutáž: 53–60 min)

Hudba:

John Lunn

Hrají:

Douglas Henshall, Steven Robertson, Gemma Chan, Alexander Morton, Alison Peebles, Anthony Flanagan, Martin Wenner, Jordan Young, Lewis Howden, Kari Corbett, Sandra Voe, Anthony Howell, Jack Greenlees, Mark Bonnar, Jim Sturgeon, Robert Yates, Forbes Masson, Chris Reilly, Jamie Michie, Struan Rodger, Colette O'Neil, James Greene, Rebecca Benson, Sophie Rundle, Steven Cree, Sara Vickers, Michael Nardone, Iain Robertson, Barbara Rafferty, Lorne MacFadyen, Annie Louise Ross, Gerda Stevenson, Leanne Best, Brian Cox, Frances Grey, Julie Graham, Nina Sosanya, David Hayman, Clive Russell, Alex Norton, John Lynch, Bill Paterson, Susan Vidler, Peter Capaldi, Ciarán Hinds, Bryan Larkin, Ralph Riach, Saskia Reeves, Archie Panjabi, John Stahl, James Cosmo, Mark Cox, Anna Chancellor, Ace Bhatti, Claire Dargo, Kevin Mains, Nathan Welsh, Sophie Leigh Stone, David Ireland, Carolin Stoltz, Alison O'Donnell, Owen Whitelaw, Isabelle Joss, Robin Laing, Catherine Walker, Derek Riddell, Rakie Ayola, Marnie Baxter, Ryan Fletcher, Geraldine Alexander, Julia Brown, Eldar Skar, Lorn Macdonald, Michael Moreland, Julie Hale
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mlle
  *****

  Když je jasno, je na horizontu vidět Norsko. A támhle Island. Není tu Topshop ani McDonald. Lidi jsou svérázní, postavy živé, reálné a zemité. Vyšetřoval je zkušený sympaťák s vyrovnaným přístupem ke světu, celá natáčecí parta navozuje příjemmný, familiérní dojem vlastního domova. Napětí je mrazivé, atmosféra působivá. Tak co víc si přát než Shetland.(2.9.2015)

 • Illy
  *****

  Z ostrovů kde neroste ani strom, celej rok je stejný počasí a žije tam pár tisíců lidí, kteří navíc mluví strašným skotskonorským dialektem přichází solidní detektivka. Atmosféra ostrova pomáhá uvěřitelnému vyšetřování v prostředí, kde jsou téměř všichni příbuzní a všichni se znají. Uspokojí čtenáře a diváky klasických britských a severských krimi. Mě tedy rozhodně. (V letošním roce se podle imdb můžeme těšit na tři další dvoudílné případy.)....2014 - s druhou sérií zvedám na plný počet. Tohle mě hodně baví, detektivka jak má být.(5.1.2014)

 • Tirion
  ****

  Přijde mi, že třetí série je trochu slabší - asi tím, že je roztahanější než ty předchozí. Ale přesto je to supr seriál. Musím konstatovat, že nejvíc na seriálu obdivuji prostředí (jsem úchylák do čehokoliv skotského) a taky postavy. Ty příběhy zas tak úžasné nejsou. Celkově to však pěkně zapadá. Jen aby se z toho nestaly Vraždy v Midsommeru. Ony ty Shetlandy taky nejsou moc velký, tak aby nebyly brzo celý vyvražděný :-)(6.4.2016)

 • LadyPupu
  ****

  S čím by se Seveřani babrali minimálně 8 dílů, vyřeší Perez za dva díly. Což je neskutečně sympatické, ale bohužel to platí pouze pro první dvě série. Ve třetí už je jeden případ natáhnutý do dílů šesti a to osobně vidím pro napětí a celkové vyznění lehce likvidační. Nicméně pořád se jedná o nadstandardní záležitost a já se hodně těším na čtvrtou sérii, která se právě začíná vysílat...(21.2.2018)

 • Tosi
  ****

  Dvojdílná první série byla jako studený předkrm skvělá. Ostrov, kde je jen obloha a moře, a kde svědkem záhadné vraždy mohou být nanejvýš racci. Originalita možná pokulhává, ale inteligentní divák může na nudu zapomenout a to díky ohromujícímu prostředí ostrova, tak i podobou se skandinávským stylem vyšetřování. Zatím čtyři, rád to po další sérii zvednu...(15.7.2016)