Nastala chyba při přehrávání videa.
 • snaked
  ****

  Shetland mám čím dál radši. Ještě mi zbývají 2 části a budu mít konečně dokoukanou 2. řadu. Není to žádná výjimečná záležitost ani na britské poměry, ale slušně vykreslené postavy a atmosféra se cení. Na rozdíl od jiných krimi seriálů a sérií jsem se tu nesetkala s nepřehledností a překombinovaností. Nebo už si to nepamatuju. :)(28.5.2014)

 • Illy
  *****

  Z ostrovů kde neroste ani strom, celej rok je stejný počasí a žije tam pár tisíců lidí, kteří navíc mluví strašným skotskonorským dialektem přichází solidní detektivka. Atmosféra ostrova pomáhá uvěřitelnému vyšetřování v prostředí, kde jsou téměř všichni příbuzní a všichni se znají. Uspokojí čtenáře a diváky klasických britských a severských krimi. Mě tedy rozhodně. (V letošním roce se podle imdb můžeme těšit na tři další dvoudílné případy.)....2014 - s druhou sérií zvedám na plný počet. Tohle mě hodně baví, detektivka jak má být.(5.1.2014)

 • Mlle
  *****

  Když je jasno, je na horizontu vidět Norsko. A támhle Island. Není tu Topshop ani McDonald. Lidi jsou svérázní, postavy živé, reálné a zemité. Vyšetřoval je zkušený sympaťák s vyrovnaným přístupem ke světu, celá natáčecí parta navozuje příjemmný, familiérní dojem vlastního domova. Napětí je mrazivé, atmosféra působivá. Tak co víc si přát než Shetland.(2.9.2015)

 • bllm
  *****

  Sympatickej seriál s narůstajícím tempem, nemám jednu jedinou výhradu. První dvě série pracují s modelem jeden případ dvě epizody, ve třetí sérii se po 6 epizod řeší větší spletitější případ, což přece jen dodalo seriálu na větší napínavosti (takže jsem se rozhodla pro 5 *). Navíc se vše odehrává v zajímavém prostředí, s pěknou vizuální atmosférou. Jimmy Perez je postava, kterou jsem si docela zamilovala, klidný, vyrovnaný, empatický vůči okolí (jsem ráda za detektiva, který nemá žádné zásadní problémy se sebou samým, a ty problémy co má, jsou naprosto běžné) a stejně tak klidný a vyrovnaný je i jeho hlas, ten bych mohla poslouchat hodiny. Sympatický je zbytek týmu a když se zamyslím, vlastně i všichni ti záporáci, člověk s nimi vesměs soucítí aniž by to sklouzlo k dojáku. A to dvoutaťkovství je parádní nápad, to mě moc bavilo.(4.7.2016)

 • emma53
  ****

  Na konci druhé série, konstatuji, že jsem byla velmi spokojená a tak zvyšuji hodnocení až na horní příčku. Postavy mně byly bližší a celkově konstatuji, že kriminální zápletky v prostředí na Shetlandu mají svůj osobitý ráz a atmosféru. Pěkně pomalu, ale jistě se Jimmy dostal k vyřešení případu s prima kolegy, kteří mu byli vždy k dispozici. Ale strom jsem tam snad vážně ještě neviděla, možná tak keřík. Je to i přehledné, takže jsem v těch postavičkách neměla hokej, jak se mně někdy stává. - Tak a jsem na konci třetí série, kde se nám to malinko zkomplikovalo a chvílemi jsem měla pocit, že to prodlužují na sílu.(10.11.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace