Příběh zasazený do 2. světové války vypráví o kapitánovi Günteru Prienovi velícímu německé ponorce. Jeho loď vplula roku 1939 nezpozorována do přísně střežené britské námořní základny Scapa Flow, kde zničila bitevní loď HMS Royal Oak a v poklidu zase odplula. (maverick10)

Lucas87

Tento film je poklad západoněmecké kinematografie, dá se říct, že to není jen válečné drama ale i životopisný film, který popisuje velice slavného kapitána, který potupil roayal navy v jejich námořní základně. Kapitán Prien se stal nástrojem propagandy než v roce 1941 jeho život vyhasl. Film je poměrně dobře proveden vztaženo k roku jeho vzniku. ()

majo25

Nemecký pohľad na 2. svetovú vojnu je presne taký, aký som očakával. Nemci, hoci vojnoví agresori, neberú túto skázonosnú vojnu nijako dramaticky, je to pre nich iba ďalšia vojna, ktorých už prežili mnoho, a spojenci sú pre nich vojnoví súperi ako každý iný. Napriek tomu sa nezdráhajú ukazovať symbolické prípady, že aj niektorí z nich sú ľudia, majú súcit a sú schopní odsúdiť zlo. Jasne predvídateľný zámer. Lepšie je to na palube ponorky, kde podobne ako napr. v západonemeckom filme Ponorka vidíme bežnú prácu námorníkov v snahe prežiť alebo zneškodniť nepriateľa. Pátos posádky ku kapitánovi, ktorý je možné vidieť v každom podobnom vojnovom filme z tých rokov, treba prekusnúť. ()

Thomassi

V 50. letech byla německá válečná produkce hodně bohatá. U47 je jeden z nich. Popisuje osudy kapitána ponorky U47 Güntera Priena od začátku války až do jeho smrti 7. března 1941. Do půlky filmu, kdy sledujeme útok na britskou základnu Scapa Flow, jsem byl mile potěšen. Bohužel ta druhá půlka, která se věnovala spíše jeho životu v Německu nebyla už takového ražení. Konec jsem pak už odpočítával. Celkově průměrný válečný ponorkový film. ()

Lacike

Prva polovica filmu, ktora vyzera ako klasicky ponorkovy film je skvela a nemam k nej ziadne vyhrady. Dokonca tu prakticky absentuju aj roztomile modely lodiciek, ktore môzu ostatnym pripadat trapne. V druhej polovici sa film zmeni na zivotopisny film o slavnom kapitanovi, ktory mal na konte rekordny pocet znicenych lodi a po odvaznom utoku na namornej zakladni sa z neho stal nastroj nacistickej propagandy. V tejto casti sa film snazi ocistit jeho meno od nacizmu a chce nas dokonca presvedcit, ze snad mal nieco do cinenia aj zo zachranovanim zidov. Lenze to robi strasne skratkovito. Kopa veci je nacatych, ale uz sa im dalej nevenuju. Tato cast filmu by potrebovala aspon hodinku stopaze naviac, aby to nielen fungovalo, ale aspon pôsobilo zmysluplne. Pretoze to je tak strasne uponahlane, ze akonahle nastal koniec, tak som mal pocit, ze mi niekto vypol film v polovici. Ale vdaka skvelej prvej polovici a skvele obsadenemu charizmatickemu hlavnemu hrdinovi sa ten film oplati aspon raz vidiet. Teda pokial mate radi ponorkove filmy a nevadi vam, ze su stare a ciernobiele. 7/10. ()

Kragujevac

Parádní kraťas zobrazující jednoho z nejznámějších mořských vlků Güntera Priena. Nejvyšší chybou je filmu je délka, dovedu si představit o další hodinku navíc - konec mi přišel příliš uspěchaný a tak nějak vyzněl do prázdna. Co se týče herců, tak nemám žádných výtek. Film doporučuji všem co se zajímají o ponorky během 2.sv.války. ()

• Kapitänleutnant - kapitánporučík, v německém námořnictvu Kriegsmarine zkracováno na Kaleu - Günther Prien (Dieter Eppler) se narodil 16. ledna 1908 v Osterfeldu, zahynul 7. března 1941 v severním Atlantiku dílem hlubiných bomb torpédoborce HMS Wolverine. Celkově se svou ponorkou U-47 potopil 188 905 brutto registrovaných tun tonáže lodí. (bejkovec)