Jedna za všechny

Jedna za všetky

Komedie / Romantický

USA, 2014, 109 min

• Jara.Cimrman.jr

Nechci být navoněný hezounek s luxusním kabrioletem, zástupem přístupných vagín a tunou peněz na Bahamách. Před zhlédnutím tohoto snímku jsem proti takovému životu nic neměl, ale pokud by se proti mně měla spojit kreativní manželka s právnickou milenkou a prsatou milenkou, tak si ho raději budu do konce života honit sám v pronajatém bytě. Tolik hysterie, kterou tento snímek nabízí, bych totiž v reálném životě nevydržel ani jeden den a ani při sledování tohoto snímku jsem se necítil moc dobře. Zejména proto, že z mého úhlu pohledu tohle nemá s komedií nic společného.(1.11.2014)

Tři zhrzené ženy spolu uzavřou velice zvláštní spojenectví. Bez toho by film totiž sotva fungoval. Už to konečně vypadalo, že Carly v atraktivním Markovi našla toho pravého muže pro život. Ale ouha. Vyklubal se z něj ženáč, který podvádí nejen svoji manželku, ale i svoje milenky. Podvedená a zneužitá Carly, manželka Kate a nejmladší z nich Amber se domluví, že proutník by měl dostat za vyučenou. Film je pěkně nasnímán a v každém obraze vypadá hodně dobře. Kdyby tomu tak nebylo, nehrála by v něm Cameron Diaz. A ačkoliv si film záhy ukradne Leslie Mann coby hystericky zoufalá manželka na druhou, která si se sebou neví moc rady, tak stále platí, že hlavní hvězdou zůstává právě Diaz. Je evidentní, že scénář k filmu se zrodil v ženské hlavě, ale režíruje ho příležitostný herec a režisér Nick Cassavetes, často pohybující se střídavě v dramatech a komediích, ale ne vždy se stejným úspěchem. V jeho nevyrovnané režijní filmografii se film dostává někam do sympatického středu. Neopomněl porci groteskních gagů, ale občas i náznaky seriozního až feministického pojetí. Hybatelem děje byla postava manželky, která sice ztrácela na uvěřitelnosti už jen tím, že žena by nevěru takto nikdy neřešila, ale i tím, že se jednalo vesměs o zoufalku, jejíž závislost na manželovi byla téměř chorobná. I přesto měla umírněná právnička Cameron Diaz co dělat, aby jí v jejím akčním projevu stačila. Ono je vůbec poněkud málo uvěřitelné, že by tři tak atraktivní ženské, tak moc stály o jednoho arogantního, prolhaného a do sebe zahleděného zbohatlického pitomce, který k těm všem svým nectnostem vedl i svoji obchodní činnost poněkud pochybným způsobem, jak se záhy ukáže, což tři pomstychtivé ženy zneužijí proti němu ve svůj prospěch v poněkud méně grandiózním finálním zúčtování. Příliš rozruchu tou svojí pomstou totiž nenadělaly. Pomsta nebyla moc nápaditá. Vesměs se smrskla na více či méně zábavný sled scének. To na skvělou komedii nestačí. A jak to bývá, tak i příliš ohleduplné kamarádství mezi odkopnutými ženami, je spíše záležitostí vůle paní scenáristky. Možná také mělo zůstat u přátelství dvou žen a netahat do toho další, o dost mladší i atraktivnější milenku v podání supermodelky s přírodními čtyřkami Kate Upton, vyhrávající všemožné ankety krásy, která své zkušené herecké kolegyně převyšovala mladistvou vizáží a fyzickými přednostmi, s hereckými už to tak slavné nebylo. Měl jsem pocit, že od jejího příchodu na scénu se film najednou zhoršil. Přestal mít počáteční jiskru, a až na pár gagů, působil až seriozně, ale zase ne až tolik. Možná, že v prvním plánu tvůrců se objevil i návrh nepojat to přímo jako komedii, ale to je jen pouhá spekulace. Občas film přišel s něčím příjemně bláznivým, s dobře načasovanými gagy. Ve vhodnou chvíli se ubralo na tempu, zvolnilo se a nešlo se do extrému, i když se to nabízelo. Chybělo však něco, co se vryje do paměti a nevyprchá to hned s naskočením závěrečných titulek. Výsledkem je ne úplně zdatně vyhypovaná komedie, které chybí nějaký vrchol. Svůj komediální šmrnc si však spolehlivě udrží. Nejedna divačka si v tomto nejednoznačně postaveném filmu jistě najde svůj ženský pohled na věc. A řekne si, že v ženské jednotě je zkrátka síla. Pro muže to bude spíše poměrně vtipná story o zhrzené právničce, zoufalé, afektované i akční manželce a neopotřebované prsatce. V komediemi nabité sezoně se jedná o jeden z těch lepších kousků. 60%(4.9.2014)

Když jsem koukal na komentáře a hodnocení tohohle filmu, něco mi říkalo, že se mi to bude líbit. A trefa přímo do černého. Zábavná a humorná komedie, v níž jsem nenašel nic, co je jí vytýkáno. Cameron Diaz sice hraje pořád zase to samé, i když, pravda, už v dospělejší verzi, Kate Upton je čistě jen okrasa a z Nicky Minaj (jak z ní samotné tak z postavy, kterou hrála) se mi normálně chtělo zvracet, ale Leslie Mann svou pipku dala naprosto výborně a Don Johnson v tom minimu času, předvedl docela dost. Bavilo mě to, zasmál jsem se, častěji, než bych čekal. 3,5*(18.8.2015)

• kaylin

To ne... Sice je tam pár dobrých momentů a Kate Upton má pěkná prsa, ale to, jak se to na konci zvrtne, jak vyhrají ty správné, to je tak příšerně nutné, že se to dá jen těžko snést. Prostě jen další hollywoodský blábol, který se nebojí ani fekálních vtipů, jež v tomhle podání nemají nic do sebe. No, nic víc jsem nečekal, nic víc jsem nedostal.(12.9.2014)

Přihodí se, že souhrou okolností se z vás stane ten člověk na dně. Může to vypadat jako děsný sranec, ale stará pravda je, že ode dna se odráží úplně nejlíp. Pokud cestou na hladinu najdete nějakou tu spřízněnou duši a životní směr, je to jen k plusu. Tenhle film to vystihuje. A jo, myslím, že my ženské jsme dost bláznivé, aby to byla pravda. Když se spojíme za jedním cílem, jsme krutopřísné. Po dlouhé době komedie, která mě rozesmála od srdce a úsměv mi vydržel i ve frontě u přeplněných hajizlíků. + Soundtrack na jedničku.(2.5.2014)

• Leslie Mann

• - Ve filmu se objevila také topmodelka Kate Upton, pro kterou to byla první větší filmovou roli. (jenik71)

• - Ráno, kdy Carly (Cameron Diaz) a Kate (Leslie Mann) se psem vychází z Carlyina bytu a Carly si přivolá taxi, má na sobě Kate nejdříve modré tří-čtvrteční kostičkaté kalhoty, košili bez rukávů se stejným vzorem jako kalhoty a šedo-béžový svetřík. Na dalším záběru, kde Carly otevírá dveře od taxíku,  již světřík vůbec nemá. (MissSimm)

• - Julian McMahon se ucházel o roli Marka (Nikolaj Coster-Waldau). (kubca008)