Jedna za všechny

Jedna za všetky

Komedie / Romantický

USA, 2014, 109 min

• TeeAge

|| Scenár: Melissa Stack | Hudba: Aaron Zigman | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: LBI Productions | Rozpočet: 40 miliónov $ | Tržby: 194,318,618 $ || Je to až neuveriteľné, ale v Amerike sa podobné žánrovky s Diazovou v hlavnej roli dajú ešte stále predať. Film je dosť žensky ladený, hlavne kôli faktu, že scenár napísala Melissa Stack. Neni to ale až tak zlé, a vtipných scén bolo viacero. Vyšumelo to však z hlavy rýchlo, na dnes si pamätám len záverečnú pomstu a muky hlavnej mužskej postavy. Scéna so sklenenou stenou nemala chybu. Avšak, viackrát by som to už neprekráčal ;) 48% | Blu-Ray, THX, HU DTS |(16.8.2014)

Tři zhrzené ženy spolu uzavřou velice zvláštní spojenectví. Bez toho by film totiž sotva fungoval. Už to konečně vypadalo, že Carly v atraktivním Markovi našla toho pravého muže pro život. Ale ouha. Vyklubal se z něj ženáč, který podvádí nejen svoji manželku, ale i svoje milenky. Podvedená a zneužitá Carly, manželka Kate a nejmladší z nich Amber se domluví, že proutník by měl dostat za vyučenou. Film je pěkně nasnímán a v každém obraze vypadá hodně dobře. Kdyby tomu tak nebylo, nehrála by v něm Cameron Diaz. A ačkoliv si film záhy ukradne Leslie Mann coby hystericky zoufalá manželka na druhou, která si se sebou neví moc rady, tak stále platí, že hlavní hvězdou zůstává právě Diaz. Je evidentní, že scénář k filmu se zrodil v ženské hlavě, ale režíruje ho příležitostný herec a režisér Nick Cassavetes, často pohybující se střídavě v dramatech a komediích, ale ne vždy se stejným úspěchem. V jeho nevyrovnané režijní filmografii se film dostává někam do sympatického středu. Neopomněl porci groteskních gagů, ale občas i náznaky seriozního až feministického pojetí. Hybatelem děje byla postava manželky, která sice ztrácela na uvěřitelnosti už jen tím, že žena by nevěru takto nikdy neřešila, ale i tím, že se jednalo vesměs o zoufalku, jejíž závislost na manželovi byla téměř chorobná. I přesto měla umírněná právnička Cameron Diaz co dělat, aby jí v jejím akčním projevu stačila. Ono je vůbec poněkud málo uvěřitelné, že by tři tak atraktivní ženské, tak moc stály o jednoho arogantního, prolhaného a do sebe zahleděného zbohatlického pitomce, který k těm všem svým nectnostem vedl i svoji obchodní činnost poněkud pochybným způsobem, jak se záhy ukáže, což tři pomstychtivé ženy zneužijí proti němu ve svůj prospěch v poněkud méně grandiózním finálním zúčtování. Příliš rozruchu tou svojí pomstou totiž nenadělaly. Pomsta nebyla moc nápaditá. Vesměs se smrskla na více či méně zábavný sled scének. To na skvělou komedii nestačí. A jak to bývá, tak i příliš ohleduplné kamarádství mezi odkopnutými ženami, je spíše záležitostí vůle paní scenáristky. Možná také mělo zůstat u přátelství dvou žen a netahat do toho další, o dost mladší i atraktivnější milenku v podání supermodelky s přírodními čtyřkami Kate Upton, vyhrávající všemožné ankety krásy, která své zkušené herecké kolegyně převyšovala mladistvou vizáží a fyzickými přednostmi, s hereckými už to tak slavné nebylo. Měl jsem pocit, že od jejího příchodu na scénu se film najednou zhoršil. Přestal mít počáteční jiskru, a až na pár gagů, působil až seriozně, ale zase ne až tolik. Možná, že v prvním plánu tvůrců se objevil i návrh nepojat to přímo jako komedii, ale to je jen pouhá spekulace. Občas film přišel s něčím příjemně bláznivým, s dobře načasovanými gagy. Ve vhodnou chvíli se ubralo na tempu, zvolnilo se a nešlo se do extrému, i když se to nabízelo. Chybělo však něco, co se vryje do paměti a nevyprchá to hned s naskočením závěrečných titulek. Výsledkem je ne úplně zdatně vyhypovaná komedie, které chybí nějaký vrchol. Svůj komediální šmrnc si však spolehlivě udrží. Nejedna divačka si v tomto nejednoznačně postaveném filmu jistě najde svůj ženský pohled na věc. A řekne si, že v ženské jednotě je zkrátka síla. Pro muže to bude spíše poměrně vtipná story o zhrzené právničce, zoufalé, afektované i akční manželce a neopotřebované prsatce. V komediemi nabité sezoně se jedná o jeden z těch lepších kousků. 60%(4.9.2014)

• xxmartinxx

Taková americká variace na Vejdělka a Trošku. U tohohle se smějí jen velmi hloupí lidé. Bez výjimky. Promiňte, ale představa, že někomu přijde vtipný tenhle (místy doslova) průjmový humor, je pro mě až příliš frustrující, abych byl ochoten připustit, že ten člověk může mít IQ nad 5 - a neumím si takového člověka ani představit.(1.5.2014)

Dostal jsem přesně to, co jsem čekal. Nenáročná komedie, která většinu času cílí spíše na ženské publikum (ve zbytku běhá Kate Upton po pláži). Cameron Diaz už bohužel není sexbombou a tady mi spíše překážela. Naopak Leslie Mann hraje skvěle, sluší jí to a i přes občasné výlevy mi z téhle trojice přišla zdaleka nejsympatičtější.(21.9.2014)

• necisty

Od komediálních romanťáků většinou moc neočekávám, ale tohle je film o šílených ženských pro sílené žen... ne, vážně si nedokáži představit pro koho je tenhle film cílený. Podváděný člověk se nezasměje ani jednou a člověk co tohle nikdy nezažil podle mě taky ne. Je to také ten případ, kdy je trailer lepší než celý film. No a nevím jak vy, ale mě se teda jak už Leslie, tak hlavně Cameron líbí víc než Kate, teda minimálně tělem :D s tváří je to trošku neférový boj, ale stejně stále vyhrává :), každopádně za výběr žen dávám první hvězdičku. Tu druhou si zaslouží jediná hezká scéna filmu - hod prstenu do moře. Naopak ta prcičko-záchodová scéna... Jako WTF?! To ještě někdo čekal, že je to po tolika letech vtipné? Asi se přestěhuji do hollywoodu, když mi vlastně stačí vykrádat staré dobré vtipy. Nicku, jak ty jsi se ztrapnil... Že ten Zápisník natočil někdo jiný a ty jsi ho zabil a vydáváš se za něj?! Je to fakt zbytečný film... víte co, radši si pusťte jen ten trailer...(27.4.2015)

• - Výroba a autorizovaná distribúcia filmu podporila viac ako 13 000 pracovných miest. (Laslo)

• - Ráno, kdy Carly (Cameron Diaz) a Kate (Leslie Mann) se psem vychází z Carlyina bytu a Carly si přivolá taxi, má na sobě Kate nejdříve modré tří-čtvrteční kostičkaté kalhoty, košili bez rukávů se stejným vzorem jako kalhoty a šedo-béžový svetřík. Na dalším záběru, kde Carly otevírá dveře od taxíku,  již světřík vůbec nemá. (MissSimm)

• - Pracovným označením filmu bol názov Sweet Revenge. (MikaelSVK)