poster

Kniha džunglí

 • anglický

  The Jungle Book

 • slovenský

  Kniha džunglí

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Muzikál

USA, 1967, 78 min

Hudba:

George Bruns

Producenti:

Walt Disney
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • studiobadguy
  ****

  Tenhle film jsem měl strašně rád jako malé dítě a mám ho rád do dnes. postavy jsou dobře napsané. Jen je mi líto že se Šerchán trochu víc nepředvedl ale co se dá dělat. Příběh je velmi zajímavý a originální. To co prostě musím zmínit je hudba, která je naprosto skvělá a strašně chytlavá. Nevím co k tomuto filmu dál říct a už jen 85% (4 hvězdy z 5).(8.4.2017)

 • Madluska
  ****

  Knihy se to sice drží opravdu jen aby se neřeklo, nicméně to téhle pohádce jaksi neubírá na půvabu - najdete v ní spoustu skvělých písniček, na svou dobu výtečné animace (které neurazí ani oko dnešního diváka) a mnoho scén vtipných i mravoučných zároveň. Milý rodinný film o hledání vlastní identity. "Učit se moudrost medvědí, tu prostou moudrost medvědí, a zapomenout trápení i zlost..."(21.12.2012)

 • filmmovier
  ****

  No, jako... Kniha džunglí je fakt slabší disneyvka, ve který se navíc prakticky nic nestane (a nová verze 2016 je o mnoho řádů lepší a propracovanější). Přesto je to ale nadprůměrná, kvalitní podívaná. Postavy jsou samozřejmě sympatické (jen ten Šer Chán má žalostně málo prostoru) a sloní pochod je fakt výbornej song, v tomhle filmu je jasně nejlepší. Každý si navíc všimne, že konec je uspěchaný, urychlený a odfláklý (ale kouzelný). Fakt jsem to poprvé viděl až teď, takže moje hodnocení je naprosto objektivní... 80%.(7.2.2018)

 • Beastmaster4
  **

  Další shlédnutá klasika od Walta Disneyho a bohužel v tomhle případě celkem slušné zklamání. Většinu času jsem se nudil a vše mi přišlo moc šedivé a bez šťávy. Krom chvíle, kdy Balů a Baghíra zachraňují Mauglího ze spárů opic a jejich krále, se mi nic dalšího nelíbilo. Některé písně rvaly uši a 78 minut mi přišlo jak 2x tolik. On už podivuhodný mix zvířat v knize Rudyarda Kiplinga, která spolu v přírodě nežijí, je tak trochu pro staršího čtenáře/diváka protivný. Rozumím, že dětem to rozhodně vadit nebude. Možná to chtělo více barev, více života, jedním slovem více džungle. Podprůměrná pohádka, která dle mého názoru dětské publikum nijak zvlášť neučaruje.(18.8.2011)

 • lucascus
  ****

  Dal bych tři a půl, ale to nejde - a jelikož byla "Kniha džunglí" moje zřejmě první PC hra, kterou jsem projel celou od počátku až do konce a ty Disneyho postavičky jsem si tedy zamiloval, dávám tedy za čtyři. Na ty největší Disneyovské klasické pohádky to nemá, ovšem pořád si to drží svůj velmi dobrý standard a je to roztomilé a hravé. Ty zvířata si prostě zamilujete a pro mě osobně je největší elegán Šér Chán, hned po Baghírovi. :) Na medvědy já nikdy nebyl, promiň Balú...(28.11.2013)

 • - Medveď Baloo, panter Bagheera a slon Hathi majú mená podľa pomenovania svojho druhu v hindčine. Shere Khan znamená v hindčine "kráľ tiger". (LadyJinx)

 • - Jde o poslední film Walta Disneyho, který vznikal pod jeho vlastním dohledem. (hippyman)

 • - V scéne, keď Bagheera presviedča plukovníka Hathiho, aby pomohol nájsť Maugliho, Hathiho žena Winifred sa vyháža, že prevezme velenie stáda, ak Hathi chlapca hľadať nepomôže. Hathi je pobúrený myšlienkou, že by ženská mala viesť stádo. Vtip je v tom, že v prírode vedie slonie stádo vždy slonica - matka, kým dospelí samci žijú spravidla samotársky. Ako jediná slonica v stáde by bola vodkyňou tak či tak Winifred. (LadyJinx)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace