Kniha džunglí

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Muzikál

USA, 1967, 78 min

George Bruns

Walt Disney

Dal bych tři a půl, ale to nejde - a jelikož byla "Kniha džunglí" moje zřejmě první PC hra, kterou jsem projel celou od počátku až do konce a ty Disneyho postavičky jsem si tedy zamiloval, dávám tedy za čtyři. Na ty největší Disneyovské klasické pohádky to nemá, ovšem pořád si to drží svůj velmi dobrý standard a je to roztomilé a hravé. Ty zvířata si prostě zamilujete a pro mě osobně je největší elegán Šér Chán, hned po Baghírovi. :) Na medvědy já nikdy nebyl, promiň Balú...(28.11.2013)

Budu si muset doplnit vzdělání o nová zpracování Knihy Džunglí, protože by mě opravdu zajímalo, jestli i v současné ustrašeně korektní době jde natočit film s hudebními čísly, kde orangutani - a jenom oni - jedou regulérní černošskou muziku:) Ale k původní Knize - viděl jsem sice jakousi výroční remasterovanou verzi, ale to nic nemění na tom, že ta plynulost animace, která plně respektuje anatomické zvláštnosti jednotlivých zvířat (a není opravdu jednoduché udělat věrohodně se pohybující kočku), je dokonalost sama. Nemyslím si, že by dnes takto koncipovaný film mohl udělat nějakou díru do světa, ale je to rozhodně oprávněně žánrová klasika, která vám hrozí implantovat do mozku tak na jeden až tři dny nějakou ze svých chytlavých písniček:) 70%(31.1.2019)

Klasika medzi rozprávkami. Tak hravé, vtipné, dobrodužné a zároveň silno vrcholujúce,... to sa málo kedy vidí. Iba vo Walt Disneyho Štúdiach kedysi kraľovala tak pravá orechová zážitková kuchyňa ako nikde inde, či už po technicky vykreslených priestoroch a obrysoch, tak medzi samotnou dejovou líniou, ktorá je plná nápadov. Kto nepozná Mauglího, má veľký deficit v animovanej sfére.(5.10.2012)

Pro starší deseti let v podstatě nekoukatelné, ale na to se tu nehraje - malé děti mají rády veselá zvířátka a veselé písničky, a že v tom "filmu" během jeho hodiny a čtvrt není nic jiného jim ani zbla nevadí. Nepopiratelným faktem je že průměrná pětiminutová epizoda Toma a Jerryho stihne odvyprávět složitější příběh než tenhle kinder-atlas fauny asijské džungle. A samozřejmě tu nechybí ani důležité morální ponaučení bez kterého se žádný pořádný film pro děti neobejde, poučující malé šklebánky tentokrát o tom že až s nimi začnou mlátit hormony, tak jdou všechny jejich dřívější ideály okamžitě do kopru. 5/10(4.10.2011)

Já si plně uvědomuju, že to hodnocení je přehnané, ale nemůžu si prostě pomoct...jak já to milovala, když jsem byla malinká a jak moc jsem u toho vždycky plakala na konci..jakoby to bylo včera, ten svíravej pocit mi naběhne ještě teď, když si na to vzpomenu, přitom už jsem to neviděla tak strašně dlouho...to je zvláštní....(15.8.2012)

• - V scéne, keď Bagheera presviedča plukovníka Hathiho, aby pomohol nájsť Maugliho, Hathiho žena Winifred sa vyháža, že prevezme velenie stáda, ak Hathi chlapca hľadať nepomôže. Hathi je pobúrený myšlienkou, že by ženská mala viesť stádo. Vtip je v tom, že v prírode vedie slonie stádo vždy slonica - matka, kým dospelí samci žijú spravidla samotársky. Ako jediná slonica v stáde by bola vodkyňou tak či tak Winifred. (LadyJinx)

• - Jde o poslední film Walta Disneyho, který vznikal pod jeho vlastním dohledem. (hippyman)

• - Medveď Baloo, panter Bagheera a slon Hathi majú mená podľa pomenovania svojho druhu v hindčine. Shere Khan znamená v hindčine "kráľ tiger". (LadyJinx)