Kniha džunglí

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Muzikál

USA, 1967, 78 min

George Bruns

Walt Disney

100% ná záležitosť, prijemný originál no tu uprednosťujem naozaj staručký Slovenský dabing a texty, Český uberá rozprávke 20% a smola je, že Slovenský starší dabing na DVD verziách nie je možné zohnať. Kópia na VHS to už i tak nedá a tak ostávajú skvelé pesničky a texty ktoré viem dodnes v spomienkach.(16.2.2016)

Je zajímavé, že tomuto filmu dám pozitivnější hodnocení, než jiným i když tenhle je trochu pro mě depresivní materiál. Opět lehce dětská záležitost. Nicméně stále to nic nemění na tuně midrácích z hada a z otravnejch opic. Ten příběh mohl být úplně jinde než je dneska. A to je smutné i kouzelné. V tomhle filmu ale jednoznačně je nejlepší a nejsilnější postavou je Žer Chán. To bezkonkurenčně. Ale jde pořád o tvrdou a příběhově stabilní klasiku.(11.8.2017)

Teď už vím, že medvěd dosáhne orgasmu drbáním zad. Možná to bude lepší, když ho drbe někdo jiný, ale dokáže to i svépomocí o strom či skálu... Achjo. Tohle pro mě nikdy nemůže být klasika. Částečně proto, že jsem celé dětství koukala na ruskou verzi "Maugli" z roku 1973, částečně proto, že ona ruská verze je rozhodně lepší, a částečně i proto, že se mi tahle disneyovská verze prostě nelíbí. Moc zpěvu, zbytečně moc "vedlejších" dějových linií a málo Maugliho jako takového. Konec se mi ale líbil.(23.6.2013)

Další z téměř dokonalých disneyovek. Povedená animace, jednoduchý, ale celkem napínavý příběh, hezké písničky, prostě ideální snímek na relaxační odpoledně. Co na tom, že zápletka je chvílemi trochu šílená a některé vtipy nedopadají na úrodnou půdu. Líbila se mi knížka, líbí se mi i animované zpracování. Finální hodnocení: Velmi povedený filmek.(21.4.2016)

Soundtrack George Bruns : 1. Overture [2:43] ,2. Baby [2:11] ,3. Colonel Hathi's March [2:32] ,4. The Bare Necessities [4:51] ,5. I Wanna Be Like You [4:39] ,6. Monkey Chase [1:06] ,7. Tell Him [2:16] ,8. Colonel Hathi's March [2:00] ,9. Jungle Beat [1:22] ,10. Trust In Me [2:50] ,11. What'cha Wanna Do [3:09] ,12. That's What Friends Are For [2:06] ,13. Tiger Fight [2:43] ,14. Poor Bear [1:08] ,15. My Own Home [3:32] ,16. The Bare Necessities [0:57] ,17. Interview With The Sherman Brothers [12:26] ,18. Baloo's Blues [3:02] ,19. It's A Kick [1:42] ,20. Brothers All [3:41] ,21. Song Of The Seeonee [2:29],(10.5.2011)

• - V scéne, keď Bagheera presviedča plukovníka Hathiho, aby pomohol nájsť Maugliho, Hathiho žena Winifred sa vyháža, že prevezme velenie stáda, ak Hathi chlapca hľadať nepomôže. Hathi je pobúrený myšlienkou, že by ženská mala viesť stádo. Vtip je v tom, že v prírode vedie slonie stádo vždy slonica - matka, kým dospelí samci žijú spravidla samotársky. Ako jediná slonica v stáde by bola vodkyňou tak či tak Winifred. (LadyJinx)

• - Medveď Baloo, panter Bagheera a slon Hathi majú mená podľa pomenovania svojho druhu v hindčine. Shere Khan znamená v hindčine "kráľ tiger". (LadyJinx)

• - Jde o poslední film Walta Disneyho, který vznikal pod jeho vlastním dohledem. (hippyman)