Kniha džunglí

USA, 1967, 78 min

Ken Anderson

George Bruns

Walt Disney

Budu si muset doplnit vzdělání o nová zpracování Knihy Džunglí, protože by mě opravdu zajímalo, jestli i v současné ustrašeně korektní době jde natočit film s hudebními čísly, kde orangutani - a jenom oni - jedou regulérní černošskou muziku:) Ale k původní Knize - viděl jsem sice jakousi výroční remasterovanou verzi, ale to nic nemění na tom, že ta plynulost animace, která plně respektuje anatomické zvláštnosti jednotlivých zvířat (a není opravdu jednoduché udělat věrohodně se pohybující kočku), je dokonalost sama. Nemyslím si, že by dnes takto koncipovaný film mohl udělat nějakou díru do světa, ale je to rozhodně oprávněně žánrová klasika, která vám hrozí implantovat do mozku tak na jeden až tři dny nějakou ze svých chytlavých písniček:) 70%(31.1.2019)

Knihu džunglí som ako dieťa nevidel a vlastne okrem Bambi som začal s animovanými klasikami od Disneyho až po dvadsiatke a tak nemajú pre mňa nostlagickú hodnotu. KDŽ má pre mňa hodnotu tú, že som čítal relatívne odlišnú predlohu a nový film, ktorý myslím viac odkazuje na toto dielo, ako na knihu a je zábavné všetky tri záležitosti navzájom porovnávať. Silný záver, kedy som bol skutočne dojatý, ovplyvnil moje hodnotenie. Samozrejme sú tu milé aj opice, had a nakoniec aj ten tiger, ale je to pochopiteľne v poriadku. Stále čakám, či sa dočkám sfilmovania aj ďalších príbehov tejto klasickej knihy.(9.7.2017)

Běh času nezastavím ... a z mého přespříliš dospělého, maličko cynického a zbytečně kritického úhlu pohledu dnes už není příběh lidského mláděte a jeho přátel dobrodružstvím, které by mi přinášelo nějaké nadměrné potěšení. Snad proto, že lehkomyslnost zápletky hraničí s povrchností .... snad proto, že její způsoby nekorespondují s filosofií opravdové džungle. Naštěstí je určena primádně dětskému divákovi - a bráno optikou dětského vnímání světa se jedná o vtipné a osvěžující vyprávění bez hluchých míst. P.S.: Chlapec, který od malička vyrůstá v džungli, se tady najednou nedokáže o sebe postarat ?(7.2.2018)

Taký klasický animovaný (v tom čase určite) trhák, ktorý keď si teraz pozriete v HD kvalite, tak to naozaj stojí za to a vyznieva to dosť nadčasovo, pritom sa jedná o dosť časovo ohlodaný príbeh. Každopádne toto už možno tak trochu radiť medzi rozprávkové legendy a vlastne len vďaka tomuto animáku som si akosi zapamätal príbehy o Mauglim. 60 %(20.9.2017)

Dal bych tři a půl, ale to nejde - a jelikož byla "Kniha džunglí" moje zřejmě první PC hra, kterou jsem projel celou od počátku až do konce a ty Disneyho postavičky jsem si tedy zamiloval, dávám tedy za čtyři. Na ty největší Disneyovské klasické pohádky to nemá, ovšem pořád si to drží svůj velmi dobrý standard a je to roztomilé a hravé. Ty zvířata si prostě zamilujete a pro mě osobně je největší elegán Šér Chán, hned po Baghírovi. :) Na medvědy já nikdy nebyl, promiň Balú...(28.11.2013)

• - Jde o poslední film Walta Disneyho, který vznikal pod jeho vlastním dohledem. (hippyman)

• - Medveď Baloo, panter Bagheera a slon Hathi majú mená podľa pomenovania svojho druhu v hindčine. Shere Khan znamená v hindčine "kráľ tiger". (LadyJinx)

• - V scéne, keď Bagheera presviedča plukovníka Hathiho, aby pomohol nájsť Maugliho, Hathiho žena Winifred sa vyháža, že prevezme velenie stáda, ak Hathi chlapca hľadať nepomôže. Hathi je pobúrený myšlienkou, že by ženská mala viesť stádo. Vtip je v tom, že v prírode vedie slonie stádo vždy slonica - matka, kým dospelí samci žijú spravidla samotársky. Ako jediná slonica v stáde by bola vodkyňou tak či tak Winifred. (LadyJinx)