Kniha džunglí

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Muzikál

USA, 1967, 78 min

George Bruns

Walt Disney

Další z téměř dokonalých disneyovek. Povedená animace, jednoduchý, ale celkem napínavý příběh, hezké písničky, prostě ideální snímek na relaxační odpoledně. Co na tom, že zápletka je chvílemi trochu šílená a některé vtipy nedopadají na úrodnou půdu. Líbila se mi knížka, líbí se mi i animované zpracování. Finální hodnocení: Velmi povedený filmek.(21.4.2016)

Je zajímavé, že tomuto filmu dám pozitivnější hodnocení, než jiným i když tenhle je trochu pro mě depresivní materiál. Opět lehce dětská záležitost. Nicméně stále to nic nemění na tuně midrácích z hada a z otravnejch opic. Ten příběh mohl být úplně jinde než je dneska. A to je smutné i kouzelné. V tomhle filmu ale jednoznačně je nejlepší a nejsilnější postavou je Žer Chán. To bezkonkurenčně. Ale jde pořád o tvrdou a příběhově stabilní klasiku.(11.8.2017)

Do dnesnich dnu mam Jungle book na kazete . Ovsem s prvnim ceskym dabingem a ten stoji 100% za to.....z te nove varianty jsem mel moznost videt sic jen kousek, ale novy dabing me dokonale odradil. Josef Zima, ktery mluvi Kha, Otakar Brousek st. jako Baghira,...ovsem nejlepsi vykon je znat snad u krale Louie v podani docela znameho trumpetisty Jiriho Jelinka!(7.5.2009)

Na tuto kreslenou klasiku jsem se opravdu moc těšil a jsem rád, že jsem dostal přesně to co jsem očekával. I přes fakt, že se zde nevyskytuje pevný příběh je "Kniha džunglí" pro mě nejzábavnější ručně kreslená Disneyovka, kde spousta zábavných a skvěle namluvených postaviček (ať už v originále tak i v českém dabingu) předvádí zajímavá taneční čísla v rytmu krásné hudby a to vše v úžasně namalovaném světě, kde se pořád něco děje. Výborná zábava.(18.4.2010)

Soundtrack George Bruns : 1. Overture [2:43] ,2. Baby [2:11] ,3. Colonel Hathi's March [2:32] ,4. The Bare Necessities [4:51] ,5. I Wanna Be Like You [4:39] ,6. Monkey Chase [1:06] ,7. Tell Him [2:16] ,8. Colonel Hathi's March [2:00] ,9. Jungle Beat [1:22] ,10. Trust In Me [2:50] ,11. What'cha Wanna Do [3:09] ,12. That's What Friends Are For [2:06] ,13. Tiger Fight [2:43] ,14. Poor Bear [1:08] ,15. My Own Home [3:32] ,16. The Bare Necessities [0:57] ,17. Interview With The Sherman Brothers [12:26] ,18. Baloo's Blues [3:02] ,19. It's A Kick [1:42] ,20. Brothers All [3:41] ,21. Song Of The Seeonee [2:29],(10.5.2011)

• - V scéne, keď Bagheera presviedča plukovníka Hathiho, aby pomohol nájsť Maugliho, Hathiho žena Winifred sa vyháža, že prevezme velenie stáda, ak Hathi chlapca hľadať nepomôže. Hathi je pobúrený myšlienkou, že by ženská mala viesť stádo. Vtip je v tom, že v prírode vedie slonie stádo vždy slonica - matka, kým dospelí samci žijú spravidla samotársky. Ako jediná slonica v stáde by bola vodkyňou tak či tak Winifred. (LadyJinx)

• - Jde o poslední film Walta Disneyho, který vznikal pod jeho vlastním dohledem. (hippyman)

• - Medveď Baloo, panter Bagheera a slon Hathi majú mená podľa pomenovania svojho druhu v hindčine. Shere Khan znamená v hindčine "kráľ tiger". (LadyJinx)