Kniha džunglí

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Muzikál

USA, 1967, 78 min

George Bruns

Walt Disney

No, jako... Kniha džunglí je fakt slabší disneyvka, ve který se navíc prakticky nic nestane (a nová verze 2016 je o mnoho řádů lepší a propracovanější). Přesto je to ale nadprůměrná, kvalitní podívaná. Postavy jsou samozřejmě sympatické (jen ten Šer Chán má žalostně málo prostoru) a sloní pochod je fakt výbornej song, v tomhle filmu je jasně nejlepší. Každý si navíc všimne, že konec je uspěchaný, urychlený a odfláklý (ale kouzelný). Fakt jsem to poprvé viděl až teď, takže moje hodnocení je naprosto objektivní... 80%.(7.2.2018)

S hodně velkým odstupem jsem měl možnost tenhle můj dětský poklad znovu vidět a zjistil jsem, že nostalgie je ošemetná věc. Přestože je zub času na Jungle Book mnohem víc znát než třeba na o čtvrt století starším Bambim, nedokážu nakonec jít s hodnocením níž. Asi kvůli jednomu z nejkouzelnějších disneyovských závěrů.(30.3.2006)

• Prochy38

Myslel jsem, že se vrátím na pár chvil do dětských let, a to disneyovkou, která mi unikala odjakživa. Bohužel mě tento film úplně minul. Děj nulový, zábava žádná, nechápu asi. Písničky se mi nezdály ani hezké, ani chytlavé. Balu nemusel být takový idiot a Šerchán takový posera.... Škoda. Zlatá Nová kniha džunglí z roku 1994.(26.11.2010)

Perfektní animák, perfektní příběh s perfektním soundtrackem - především písnička/scéna I wana be like you mě vždycky dostane do kolen! :D Jako malý jsem dostal i knížku, od které jsem se mnoho let nemohl odtrhnout a se zájmem si jí prohlížel a četl.(13.5.2014)

Knihu som čítal pred pol storočím a prirodzene som bol zvedavý aj na film z dielne majstra. Nie som ním príliš sklamaný, ale mohlo a malo to byť lepšie. Predovšetkým sa film dosť odklonil od knihy a akcentoval niečo iné, ako kniha. Hudba ma nezaujala, dokonca mi chvíľami prekážala. Štandardne dobrá bola animácia a prekvapený som bol výnimočne dobrým slovenským dabingom. Ale to je tiež všetko. Musím sa priznať, že chvíľami som sa dosť nudil. Dúfam, že môj trojročný vnuk prijme film lepšie.(19.6.2010)

• - Medveď Baloo, panter Bagheera a slon Hathi majú mená podľa pomenovania svojho druhu v hindčine. Shere Khan znamená v hindčine "kráľ tiger". (LadyJinx)

• - Jde o poslední film Walta Disneyho, který vznikal pod jeho vlastním dohledem. (hippyman)

• - V scéne, keď Bagheera presviedča plukovníka Hathiho, aby pomohol nájsť Maugliho, Hathiho žena Winifred sa vyháža, že prevezme velenie stáda, ak Hathi chlapca hľadať nepomôže. Hathi je pobúrený myšlienkou, že by ženská mala viesť stádo. Vtip je v tom, že v prírode vedie slonie stádo vždy slonica - matka, kým dospelí samci žijú spravidla samotársky. Ako jediná slonica v stáde by bola vodkyňou tak či tak Winifred. (LadyJinx)