Medvídek Pú: Nejlepší dobrodružství

Many Adventures of Winnie the Pooh, The

Rodinný / Animovaný

USA, 1977, 71 min

Předloha:

Alan Alexander Milne (kniha)

Buddy Baker

První dobrodružství žlutého chlupáče. Walt Disney uctíval jeho knižní předlohu a to je na filmu znát v podobě téměř neustálého zobrazování "na papíře". Nevadí mi naivní old-school disneyovky, třeba Kniha džunglí má díky jisté infantilnosti dodnes svoje kouzlo, ale tady už těch písní o oslavách, přátelství a kráse bylo příliš. Kdo chce krásný a vtipný příběh z lesa, ať radši zkusí Bambiho, Pú si body zaslouží jen za králíka a Iáčka.(13.4.2006)

Nejlepší dobrodružství medvídka Pú mají jednu velkou a jednu malou chybu. Tou velkou je Pú, nesnáším toho nenažraného vlezlého medvěda s "malým rozoumkem". Malou chybou je přehnané zpívaní a oslavování (obvykle nezaslouženě Půa). No ale Iáček a Králík jsou moc fajn, takže moje hodnocení vytáhli na tři hvězdičky.(20.9.2011)

Nejstarší a nejznámější příběh medvídka o tom jak uvíznul v noře. Jako malej jsem ho četl a doteď si ho dobře pamatuju. Jen mě trošku rozhazovali drobné niance v dabingu, oproti jiným dílům. Tady byl Sova ženskeho rodu, prasatko zase mužského (přestože ten střední je vynikající) a les byl najednou stoakrový a né stokorcový. Jinak jako vždy dobře pobavil.(26.10.2011)

"Kouzelná a roztomilá dobrodružství Medvídka Pú těší děti i dospělé na celém světě už řadu let." Presne tak i keď detské časy mám už dávno za sebou (i keď je pravda, že ja budem večné dieťa) Macko Pú ma rozhodne potešil. Najviac však môj obľúbený Tiger. Film som videla v originále a bez titulkov, trošku som sa toho obávala, že nebudem dobre rozumieť ale našťastie to bolo naozaj jednoduché. Skôr mi robili problémy prízvuky niektorých zvieratiek ako napr. toho hlodavca ako samotné anglické vety. Občas som proste nemala vôbec šajnu čo vravel za slová. Tak či tak to bolo príjemné a zábavné. Veľmi vydarená disneyovka. Tu dokonca aj ten med vyzeral chutne a mala som naň chuť a to ja med nemusím. Ale keď som si predstavila ako naozaj vyzerá aj ma tá chuť akosi prešla. Mimochodom originál dabing Macka Pú naozaj stojí za to.(18.4.2014)

• LadyVader

Nemám tuhle bandu od disneye moc ráda, přišlo mi to hloupé už jako děcku. Po dnešku, kdy jsem si řekla že to už můžu brát s nadhledem, se můj názor nemění. Hloupočký postavičky neustále si patlající čumák medem nejsou nic pro mě. Nehledě na dost otřesnej psychedelickej sen se slonama a medem, kterej by mě jako dítě asi docela vyděsil.(25.12.2009)

• - Pri animácii boli väčšinou použité kreslené a akvalerové koncepty s prázdnymi časťami a atramentovými hrubými linkami naznačujúcimi tvary. (Hystory)

• - Prvotne plánovaná kvantita, zodpovedajúca celovečernému filmu, sa napokon redukovala na tri 30 minútové časti, ktoré boli spojené až v roku 1977. (Hystory)

• - Ilustrátori pracovali na základe Milneovho románu a Shepardových ilustrácií. (Hystory)