Medvídek Pú: Nejlepší dobrodružství

The Many Adventures of Winnie the Pooh

Rodinný / Animovaný

USA, 1977, 71 min

Předloha:

Alan Alexander Milne (kniha)

Buddy Baker

Je v tom opět otisk mého dětství. Nicméně ne tak velký, aby ve mě asi zanechal dostatečnou nostalgii a pochopení. Mnohem větší vztah jsem asi měl k seriálu o Medvídkovi Pú, který jak tak pozoruju asi ani neexistuje, takže nevím co jsem celé své dětství dělal. Příběhy pro děti, ale na rozdíl od jiných Disney filmů s vámi asi nepůjdou do dospělosti. Bohužel.(10.8.2017)

První dobrodružství žlutého chlupáče. Walt Disney uctíval jeho knižní předlohu a to je na filmu znát v podobě téměř neustálého zobrazování "na papíře". Nevadí mi naivní old-school disneyovky, třeba Kniha džunglí má díky jisté infantilnosti dodnes svoje kouzlo, ale tady už těch písní o oslavách, přátelství a kráse bylo příliš. Kdo chce krásný a vtipný příběh z lesa, ať radši zkusí Bambiho, Pú si body zaslouží jen za králíka a Iáčka.(13.4.2006)

Pokud máte doma knihu Medvídek Pú, otevřete ji a podívejte se na mapu Stokorcového lesa. Až najdete popis "zde není kolčavice" , řekněte mi. Je to tak infantilní a hloupoučké, až je to úžasné. Krásně strávené dětství s Medvídkem Pú. Na tom vyrůstá už málo dnešních dětí a proto to vypadá, jak to vypadá.(7.8.2008)

• LadyVader

Nemám tuhle bandu od disneye moc ráda, přišlo mi to hloupé už jako děcku. Po dnešku, kdy jsem si řekla že to už můžu brát s nadhledem, se můj názor nemění. Hloupočký postavičky neustále si patlající čumák medem nejsou nic pro mě. Nehledě na dost otřesnej psychedelickej sen se slonama a medem, kterej by mě jako dítě asi docela vyděsil.(25.12.2009)

Medvídek Pú je sice legendární animovaná postava, ale mě se tak nelíbí, jak je uctívaná. A to ani v tomto zpracování od Walta Disneyho. Sice se drželi knižní předlohy, což je vidět na tom, jak ve filmu listují knihou, ale nic extra fascinujícího to není. Jediné co mne zaujalo, byla chvíle, kdy Pú v králíkově noře tak papal med, že tak ztloustnul a nemohl se dostat ven. Ostatní je spíše takové seznamování se s ostatními postavičkami, z nichž se mi nejvíce líbil tygr a to, že tygr toho umí strašně moc, hlavně skákat. [2008. hodnocení, 56. komentář, 78%](15.3.2019)

• - Celovečerní film Medvídek Pú: Nejlepší dobrodružství vznikl spojením tří starších krátkometrážních filmů: Winnie the Pooh and the Honey Tree (1966), Winnie the Pooh and the Blustery Day (1968) a Winnie the Pooh and Tigger Too! (1974). V roce 1983 vznikl další krátkometrážní film Medvídek Pú: Ijáčkův den, který měl být připojen k předchozím dílům jako čtvrtá část celovečerního filmu, ale nakonec k tomu nikdy nedošlo a film byl vždy uváděn pouze samostatně. (Pertinacia)

• - Ilustrátori pracovali na základe Milneovho románu a Shepardových ilustrácií. (Hystory)

• - Prvotne plánovaná kvantita, zodpovedajúca celovečernému filmu, sa napokon redukovala na tri 30 minútové časti, ktoré boli spojené až v roku 1977. (Hystory)