Medvídek Pú: Nejlepší dobrodružství

The Many Adventures of Winnie the Pooh

Rodinný / Animovaný

USA, 1977, 71 min

Předloha:

Alan Alexander Milne (kniha)

Buddy Baker

Je v tom opět otisk mého dětství. Nicméně ne tak velký, aby ve mě asi zanechal dostatečnou nostalgii a pochopení. Mnohem větší vztah jsem asi měl k seriálu o Medvídkovi Pú, který jak tak pozoruju asi ani neexistuje, takže nevím co jsem celé své dětství dělal. Příběhy pro děti, ale na rozdíl od jiných Disney filmů s vámi asi nepůjdou do dospělosti. Bohužel.(10.8.2017)

První dobrodružství žlutého chlupáče. Walt Disney uctíval jeho knižní předlohu a to je na filmu znát v podobě téměř neustálého zobrazování "na papíře". Nevadí mi naivní old-school disneyovky, třeba Kniha džunglí má díky jisté infantilnosti dodnes svoje kouzlo, ale tady už těch písní o oslavách, přátelství a kráse bylo příliš. Kdo chce krásný a vtipný příběh z lesa, ať radši zkusí Bambiho, Pú si body zaslouží jen za králíka a Iáčka.(13.4.2006)

Kúzelná disneovská animácia a príbeh, ktorý musí očariť menšie deti aj po rokoch. Jedná sa síce iba o mix menších dobrodružstiev, ale páčilo sa mi to preskovanie v knihe medzi stránkami, ktoré nabádalo deti pričuchnúť ku knižkám. Mlsný a hlúpučký medvedík Pú síce nepatril nikdy medzi moje obľúbené postavičky, vynahrádzali to však iné postavičky v Stoakrovom lese - melancholický somár Iáčik, bázlivé prasiatko, svedomitý zajačik či vždy vysmiaty tyger. Práve preto zvyšujem hodnotenie o 1 medovú hviezdu.(14.2.2019)

Pokud máte doma knihu Medvídek Pú, otevřete ji a podívejte se na mapu Stokorcového lesa. Až najdete popis "zde není kolčavice" , řekněte mi. Je to tak infantilní a hloupoučké, až je to úžasné. Krásně strávené dětství s Medvídkem Pú. Na tom vyrůstá už málo dnešních dětí a proto to vypadá, jak to vypadá.(7.8.2008)

Pre mňa jeden z najobľúbenejších Disney filmov a jednoznačne najobľúbenejšia postavička od Disney s menom Winnie The Pooh. V človeku film vyvolá veľmi veľa příjemných pocitov, veľa hrejivej atmosféry ale rovnako aj dobrej zábavy a skvelých momentiek, ktoré človeku ostanú v pamäti. A to najmä vidno na vzťahoch medzi postavami. Pre mňa je tento film animovaná klasika. Nelimituje sa tým, aby to rozdelili na 3 akty ani nič podobné. Proste nám dá vtipné, milé, hrejivé príbehy, ku ktorým sa človek jako ja veľmi rád vráti.(11.12.2015)

• - Celovečerní film Medvídek Pú: Nejlepší dobrodružství vznikl spojením tří starších krátkometrážních filmů: Winnie the Pooh and the Honey Tree (1966), Winnie the Pooh and the Blustery Day (1968) a Winnie the Pooh and Tigger Too! (1974). V roce 1983 vznikl další krátkometrážní film Medvídek Pú: Ijáčkův den, který měl být připojen k předchozím dílům jako čtvrtá část celovečerního filmu, ale nakonec k tomu nikdy nedošlo a film byl vždy uváděn pouze samostatně. (Pertinacia)

• - Pri animácii boli väčšinou použité kreslené a akvalerové koncepty s prázdnymi časťami a atramentovými hrubými linkami naznačujúcimi tvary. (Hystory)

• - Prvotne plánovaná kvantita, zodpovedajúca celovečernému filmu, sa napokon redukovala na tri 30 minútové časti, ktoré boli spojené až v roku 1977. (Hystory)