Záchranáři

The Rescuers

Záchranári

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný

USA, 1977, 77 min

Jedna z tých menej známych Disneyoviek. Veľmi ma neohúrila. Animácia je napríklad v porovnaní s o 22r staršou Popoluškou výrazne horšia. Dej je trošku chaotický a nudný. Tiež tu chýba nejaký silný odkaz. Okrem slabého "keď sa máš zle, pozri sa na hviezdu a bude ti lepšie" si človek z toho veľa nezoberie. Napriek tomu som rád, že som to videl. Je tu pár úsmevných situácií a troška napätia. 60% - 3*(13.3.2015)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Píseň - "Someone's Waiting For You"(15.4.2004)

Rozpočet $1,2miliónaTržby USA $71,215,869Tržby Celosvetovo $72,200,000║ Mierne temnejšia Disneyovka než býva zvyčajne zvykom ale za to graficky pútavá, dokonca na to že dej sa odohráva v prítmí noci aj zábavná, k tomu tu je veľa zaujímavých postavičiek. /80%/(10.4.2009)

Bernard a Bianca to ani u těch důslednějších tuzemských fanoušků světa mistra Walta nemají snadné. Svého času to sice dotáhli alespoň do edice krásných výpravných knížek od Egmontu, ale v kinech se na rozdíl od slavnějších kolegů dodatečného uvedení nedočkali. A byla to škoda. V pohádce bez princezen či hrdinských reků se to hemží hlavně odvážnými myškami, popletenými ptáky nebo maniakálními lidskými existencemi, ale tím spíš mají záchranáři v disneyovském světě své pevné místo.(5.2.2014)

Odvážné myšky Bernarda a Bianci v kresleném dobrodružném příběhu, plný vymožeností a triků tehdejšího studia Walt Disney. Myšky v pověření Mezinárodní myší záchranné organizace osvobodí malou holčičku z chapadel zlé medúzy. Roztomile kýčovitý Disneyův půvab- pečlivá kresba, originálně a vtipně ztvárněné zvířecí postavičky i velká záplava hudby, to vše mně na tomto méně známém snímku zaujalo a líbilo se mi. Elegantní miss Bianca a její bodrý průvodce Bernard prožili ještě dalších 1990 dobrodružství jako The Rescuers Down Under.(14.11.2006)

Myšky Bernard a Bianca plující po temné řece, bojácně se tisknoucí k sobě... odvážný racek letec...samé pěkné vzpomínky mám na tento parádní animovaný film.(11.8.2009)

Albatros a Ervínek nemali chybu.(12.12.2009)

Jednoduchý, ale vcelku originální příběh, nádherná animace, které ještě slovo kýč nic neříká a typické atributy filmů Walta Disneyho z dob, kdy je nestačili "tvořivci" dotáhnout do absurdního maxima a zprotivit každému nad (mentálních) deset let. Například song Rescue company je slušná hitovka :) Snad jen ten příběh byl až moc bez dramatických nástrah. Alespoň minimální gradace, napínavá scéna... Jinak totiž není moc co vytknout. Postavy jsou sympatické, dobře napsané, animace s důrazem na hnědou, červenou a zelenou stylová (je-li dokonalost styl), pár decentních gagů by se také našlo a stopáž tak akorát... Milá jednohubka.(9.12.2008)

treba povedat ze 4 hviezdicky su cisto z nostalgie (jedna z mnoha videokaziet ktore sa dost casto obracali v mojom videu) lebo viac menej je to cista trojka... neviem si predstavit ze by sa tento namet dostal dnes do vyroby lebo je celkom dost temny a to sa hlavne tyka vyuzavania malej penny na otrocku pracu, medusa ma zbran a vyhrozuje nou nielen dietatu ale i ostatnym naokolo (v dnesnej dobe dost politicky nekorektne a to sa nenosi)... animacia je na spickovej urovni ako u vacsine disneyovek a vsetky postavy ci uz zvieracie alebo ludske vyzeraju vynikajuco... najvacsiu vytku mam vsak k zvukovej stranke filmu, ktora je neskutocne odflaknuta. hudbu je pocut minimum, ziadna hlavna linka ktora by bola zapamatania hodna, pesnicky dej nikam neposuvaju ale su len vyplnou, pocas vacsiny scen nie je ziadna hudba ale ani ziadne alebo minimum zvukovych efektov! napriklad nahanacka vazky a netopierov je skvele nakrutena ma sem tam dobry napad, ale pocas celej sceny pocujeme len bzukot vazky a netopierov!!! tomu hovorim zabita scena ktora mohla byt jednym z vrcholov filmu a takychto pasazi sa tam nachadza neurekom co je skoda... a posledna vytka smeruje k dabingu myssich hrdinov ktory je dost slaby, to sa hlavne tyka bernarda ktory je strasne iritujuci... ale ako som povedal nostalgia zohrala svoje tak take slabsie 4 hviezdicky si to zasluzi...(27.12.2010)

Oproti jiným trochu temnější a pro menší děti jistě strašidelnější disneyovka. Malá Penny je roztomilá a jejím zachráncům musíte logicky fandit. Dokonce ani písničky (viděla jsem v originálním znění) mi nevadily. Milý film.(19.1.2014)

Jako malý jsem měl obrázkovou knížku, která byla o dvou myškách, které zachraňují malou holčičku. No a potom jsem náhodou narazil na tento animovaný filmek. Takže spíše trochu z nostalgie dávám o * navíc.(9.7.2015)

Príbeh ani animácia ma nejak extra neoslovili, ale na celkom zábavný humor sa dalo pozerať (hlavne s gunárom-lietadlom). Hodnotenie: 60 %(15.5.2013)

Hrozná záporáčka a jej hlad po obrovskom diamante robí z The Rescuers jednu z najdepresivnejších Disneyoviek. Aspoň pre deti určite. Mať tak 8 rokov a stotožniť sa s malým dievčatkom-sirotou, ktorá je držaná na lodi v opustenom močiari s dvoma krokodílmi a spúštaná do klaustrofobickej jaskyne, tak to vo mne zanechá doživotné stopy. No ale ako každá rozprávka aj táto sa nakoniec skončí dobre. Čo ma prekvapilo boli pesničky, ktoré sú jednoduché ale pri tom krásne už na prvé počutie.(30.12.2008)

Uřvaný a přemrštěně akční animák. Nelíbil se mi, tři dávám jen za syna, že se na to vydržel dívat víc než jednou.(21.12.2008)

Tento film není u nás tolik známí což je velká škoda. Animace podle mě zase o krok postoupila, ale né o moc. Příběh mě také mile překvapil, protože je velmi originální a celkem zajímavý. Postavy jsou taky moc zajímavé. Jsou zajímavý dobré charaktery i špatné charaktery (tím myslím záporáci). Jediný problém filmu je to že byl místy trošku natahovaný ale ničemu to moc nevadí. Tento film mě mile překvapil a 80% (4 hvězdy z 5).(12.4.2017)

Tak hezký a milý příběh. Na svoji dobu moc pěkně udělaný a už vím, jak se dali Bernard a Bianca dohromady. Neměla jsem tu možnost to vidět jako malá holka, ale i v téhle době mi to udělalo radost.(27.5.2012)

Syn na mě špatně koukal co jsem to vlastně pustil, po nic moc začátku jsme to dokoukali až do konce. Hezká pohádka, perfektní postavy.(21.3.2019)