poster

Robin Hood

 • USA

  Robin Hood

 • slovenský

  Robin Hood

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

USA, 1973, 83 min

Hudba:

George Bruns

Komentáře uživatelů k filmu (37)

 • Houdini
  ****

  Oscar 1 nominace: Píseň - "Love"(20.4.2004)

 • T2
  ****

  Rozpočet $15miliónovTržby USA $32,056,467Tržby Celosvetovo $37,200,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $12,374,466 //počet predaných kusov 534,214Tržby za predaj DVD v USA $69,759,658║ Príbeh Rodina Hooda som mal vždy rád, a to v akejkoľvek podobe a kreslenej nevynímajúc. Taká pohodička a zábavka pri pozeraní. /80%/(13.7.2008)

 • novoten
  ****

  Přesně tak bezelstné a upřímné, jak to klasickým Disneyovkám sluší. Malý John bere bohatým, Robin rozdává chudým, šerif z Nottinghamu je záporák každým svým chlupem a krásná Marianna zamilovaně mrká, až z toho šípy létají mimo terč. V houpavém písničkovém aranžmá a s vydatnou pomocí hláškujícího hada tak vzniká nenápadné, ale o to kouzelnější podání nejslavnějšího zbojnického dobrodružství. Cílí sice "jen" romanticko-výchovným směrem, ale trefuje přímo do černého.(24.3.2012)

 • tron
  ***

  „Bohatým bral a chudobným dával -“ koľkokrát ste túto frázu už počuli? No a kreslená celovečerná disneyovka ROBIN HOOD nie je výnimkou, strieda jedno triviálne klišé s druhým a ak ste videli aspoň jednu filmovú verziu o slávnom anglickom lesnom zbojníkovi, nemá šancu vás prekvapiť. Jediným plusom je pekná farebná animácia a jediným oživením nenápaditý fakt, že dôverne známe postavy (mních, John, panna a jej chyžná...) hrajú zvieratá. Inak snímka nemá ktovieako chytľavé pesničky a celé to pôsobí ako kreslená televízna inscenácia, kde najmasovejšou akčnou scénou je pasáž s desiatimi lukostrelcami v lese. ROBIN HOOD nepatrí medzi Disneyho zlato a tak je to správne.(13.7.2008)

 • monolog
  ****

  Jedna z dobrých, ale u nás zapomenutých disneyovek, která sice nedosahuje kvalit ani legendárnosti Lady a Trampa nebo Sněhurky a Dumba, no přesto má co nabídnout. A nejsou to jen krásné písničky (snad něco mezi žánry blues, pop, disco a swing) nebo pěkné malůvky, co se mi tu líbí. I vlastně adaptace Dumasova románu je citlivě napsána a humorně převedena do zvířecí říše. Příběh je známý, bez duševně hlubších momentů či nějakého patetismu. Pro děti je to bezvadná pohádka a i když konec trošku ztrácí, pořád se to k některým novým animovaným výtvorům nedá vůbec přirovnat. Kresby jsou hezký, ale co opravdu stojí za to, to je těch několik krajinek. Herci se v dabování svých postav opravdu vyžívají (viděl jsem pouze originál) a nejvíc asi Peter Ustinov jako olysalý lev princ Jan a Terry-Thomas jako jeho poskok had Hiss. Ten Ustinovův občas skřípavý, někdy trošku disharmonický a dost často vřeštivý hlas se na slabošskýho fanfaróna trpícího velikášstvím a touhou po penězích hodí výtečně. Taky nejde odhlídnout od pořádné dávky humoru, kterou tvůrci svým postavičkám vtiskli a mnoha vtipným situacím. Robin Hood je disneyovka v tom nejlepším slova smyslu.(8.2.2007)

 • BadoXXII
  ***

  Robin Hood je znovu len dobrodružstvom pre najmenších. Znovu jednoduchý humor, kopa zvieratiek, žiadne násilné scény a smrť (Levi kral - otec, Bambi - mama). Animácia je nevýrazná a nič výnimočné neprináša, ale postavy zvieratiek a ich mimika sú nakreslené naozaj dobre. Priemerné neškodné animované dobrodružstvo a slabé 3* (stále však omnoho lepšie ako dnešné Udatné kuriatka a podobná háveď).(9.4.2012)

 • Davies182
  ****

  Mám pocit, že v dnešní době se nedělají ani zdaleka tak krásné, dobrodružné, kvalitní a zábavné animované filmy pro chlapce, jako kdysi.(11.8.2009)

 • formelin
  *****

  Nejlepší zpracování Robina Hooda! V pořadí 24 celovečerák studia Disney..(22.6.2007)

 • Ilicka
  ****

  Alegorická vyprávěnka pro děti, na motivy příběhu Robina Hooda. Not Bad, veselé, napínavé:-)(3.6.2009)

 • Chrustyn
  ****

  Povedená Disneyovka, kterou si užijí hlavně ti nejmenší.(19.4.2008)

 • dopitak
  ****

  Tak u tohohle se naši dabéři opravdu vyřádili :-) Vydra vládne, a to v tomhle animáku ani jako "zviřátko" nevystupuje. Vtipná pohádka, která soudě podle anglických titulků byla vtipná už v originále.(22.2.2009)

 • Terva
  ****

  Povedený Robin, ale spíš pro nejmenší.(19.5.2012)

 • SexyAjinka
  ****

  Jůů.. přesně tyto obrázky, co jsou zde na CSFD, jsem si celé dětství prohlížela v jedné ze svých Disney knížek. Nevím, jak zhodnotit, co přesně se mi na tom líbí. Je to čistě ta nostalgie a láska. Objektivně přiznávám, že to možná není tak úchvatné veledílo, ale ty vzpomínky mi nikdo nevezme :) Raději bych, aby se děti dívaly na takovou to čistou krásu nezaobalenou do pozlátka, jako je tomu u kdejaké ptákoviny pod záštitou 3D technologie.(13.4.2011)

 • DinoRaptor
  *****

  Příjemný film na odreagování. Hlavně záporáci hodně pobavili.(30.12.2017)

 • Derek
  ***

  dalsia disneyovka z pre mna "nazazivneho obdobia" mysiakovho studia. pribeh je dost roztahany a nic moc (bavil som sa len pri streleckom turnaji), pesnicky sa mi vobec napacili ale animacia je opat bezchybna a i napriek svojmu veku film vyzera krasne...(2.11.2013)

 • Zmiu
  ****

  Hodnotím vysoko hlavně kvůli skvělému hadovi a králi, který ho častuje neuvěřitelně vtipnými urážkami. Ale i celkově jde o příjemný animák, který ničím neurazí.(24.11.2013)

 • kajas
  ***

  Animovaná Mariana je rozhodně tou nejkrásnější ze všech filmových adaptací příběhu o Robinu Hoodovi :).(29.6.2013)

 • uiu
  ***

  Tuhle pohádku jsme měli doma na videokazetě a daboval ji jeden člověk. To je nejsilnější zážitek, který si pamatuji. Co se týče děje, tak vím, že jsem tento příběh neměla moc ráda a jako dítě mě některé animované výjevy děsily.(13.10.2010)

 • bartias
  ****

  7/10(10.9.2013)

 • kaylin
  ***

  Klasický příběh o Robinu Hoodovi, jen s tím, že Robin Hood je lišák a všichni ostatní jsou zvířátka. Samozřejmě, že i taková lady Marian je také liška, protože jinak by to mohlo být docela úchylné, proto jí nemůže mít zlý šerif, který lišák není... Není to moc zapamatovatelné, jen sem tam je to humorné a zasměje to.(16.6.2017)

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace