Reklama

Reklama

I po smrti svého zakladatele si Studio Walta Disneyho snažilo udržet svůj náskok na poli animace a v pravidelných intervalech vyrábět celovečerní animované filmy pro kina. Náměty těchto produkcí byly klasické i moderní pohádky a také známé příběhy z historie. K nim patří legenda o Robinu Hoodovi, anglickém zbojníkovi ze Sherwoodského lesa, který bohatým bral a chudým dával. Disneyovští tvůrci pod vedením známého režiséra a producenta německého původu Wolfganga Reithermana (101 dalmatinů, Kniha džunglí) známý příběh zpracovali v roce 1973 se zvířecími hrdiny – lišákem (Robin Hood), lvem (princ Jan), medvědem (Malý John), jezevcem (bratr Tuck), vlkem (šerif z Nottinghamu) a dalšími. Každá správná disneyovka obsahuje písničky a nejinak je tomu i tady – jedna z nich, nazvaná Love, byla dokonce nominovaná na Oscara. A celý soundtrack filmu byl poctěn nominací na Cenu Grammy. (Česká televize)

(více)

Recenze (49)

BadoXXII 

všechny recenze uživatele

Robin Hood je znovu len dobrodružstvom pre najmenších. Znovu jednoduchý humor, kopa zvieratiek, žiadne násilné scény a smrť (Levi kral - otec, Bambi - mama). Animácia je nevýrazná a nič výnimočné neprináša, ale postavy zvieratiek a ich mimika sú nakreslené naozaj dobre. Priemerné neškodné animované dobrodružstvo a slabé 3* (stále však omnoho lepšie ako dnešné Udatné kuriatka a podobná háveď). ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Jedna z dobrých, ale u nás zapomenutých disneyovek, která sice nedosahuje kvalit ani legendárnosti Lady a Trampa nebo Sněhurky a Dumba, no přesto má co nabídnout. A nejsou to jen krásné písničky (snad něco mezi žánry blues, pop, disco a swing) nebo pěkné malůvky, co se mi tu líbí. I vlastně adaptace Dumasova románu je citlivě napsána a humorně převedena do zvířecí říše. Příběh je známý, bez duševně hlubších momentů či nějakého patetismu. Pro děti je to bezvadná pohádka a i když konec trošku ztrácí, pořád se to k některým novým animovaným výtvorům nedá vůbec přirovnat. Kresby jsou hezký, ale co opravdu stojí za to, to je těch několik krajinek. Herci se v dabování svých postav opravdu vyžívají (viděl jsem pouze originál) a nejvíc asi Peter Ustinov jako olysalý lev princ Jan a Terry-Thomas jako jeho poskok had Hiss. Ten Ustinovův občas skřípavý, někdy trošku disharmonický a dost často vřeštivý hlas se na slabošskýho fanfaróna trpícího velikášstvím a touhou po penězích hodí výtečně. Taky nejde odhlídnout od pořádné dávky humoru, kterou tvůrci svým postavičkám vtiskli a mnoha vtipným situacím. Robin Hood je disneyovka v tom nejlepším slova smyslu. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $15miliónovTržby USA $32,056,467Tržby Celosvetovo $37,200,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $12,374,466 //počet predaných kusov 534,214Tržby za predaj DVD v USA $69,759,658║ Príbeh Rodina Hooda som mal vždy rád, a to v akejkoľvek podobe a kreslenej nevynímajúc. Taká pohodička a zábavka pri pozeraní. /80%/ ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Bohatým bral a chudobným dával -“ koľkokrát ste túto frázu už počuli? No a kreslená celovečerná disneyovka ROBIN HOOD nie je výnimkou, strieda jedno triviálne klišé s druhým a ak ste videli aspoň jednu filmovú verziu o slávnom anglickom lesnom zbojníkovi, nemá šancu vás prekvapiť. Jediným plusom je pekná farebná animácia a jediným oživením nenápaditý fakt, že dôverne známe postavy (mních, John, panna a jej chyžná...) hrajú zvieratá. Inak snímka nemá ktovieako chytľavé pesničky a celé to pôsobí ako kreslená televízna inscenácia, kde najmasovejšou akčnou scénou je pasáž s desiatimi lukostrelcami v lese. ROBIN HOOD nepatrí medzi Disneyho zlato a tak je to správne. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Přesně tak bezelstné a upřímné, jak to klasickým Disneyovkám sluší. Malý John bere bohatým, Robin rozdává chudým, šerif z Nottinghamu je záporák každým svým chlupem a krásná Marianna zamilovaně mrká, až z toho šípy létají mimo terč. V houpavém písničkovém aranžmá a s vydatnou pomocí hláškujícího hada tak vzniká nenápadné, ale o to kouzelnější podání nejslavnějšího zbojnického dobrodružství. Cílí sice "jen" romanticko-výchovným směrem, ale trefuje přímo do černého. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (5)

  • Tvůrci původně do role faráře Tucka obsadili pěkně růžovoučké prasátko. Producent však tento počin ihned zamítl z obavy, že by je církev mohla žalovat. Proto z něj nakonec udělali alespoň šedivého jezevce. (Rodriguez)
  • Aby se ušetřilo, tvůrci hodně „obkreslovali“ ze starších disneyovek. Například taneční scény se nápadně podobají tancům ze Sněhurky a sedmi trpaslíků (1937), malý John se zase pohybuje nachlup stejně jako medvěd Balú z kreslené Knihy džunglí (1967). [Zdroj: kafe.cz] (Duoscop)

Reklama

Reklama