Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

USA, 1973, 83 min

Robin Hood patří spíše mezi průměrné filmy studia Walta Disneyho. Děj je hodně jednoduchý, v podstatě by se dal shrnout do pár vět. Postavy jsou i na animovanou pohádku až příliš extrémně černobílé. Ale jinak je to docela svižné, s povedenou hudbou, celkem vtipné a rychle to uteče. Průměrné 3 hvězdičky. (Blu-ray, orig.)(6.6.2016)

Přesně tak bezelstné a upřímné, jak to klasickým Disneyovkám sluší. Malý John bere bohatým, Robin rozdává chudým, šerif z Nottinghamu je záporák každým svým chlupem a krásná Marianna zamilovaně mrká, až z toho šípy létají mimo terč. V houpavém písničkovém aranžmá a s vydatnou pomocí hláškujícího hada tak vzniká nenápadné, ale o to kouzelnější podání nejslavnějšího zbojnického dobrodružství. Cílí sice "jen" romanticko-výchovným směrem, ale trefuje přímo do černého.(24.3.2012)

Od tohoto filmu jsem nic moc neočekával ale dopadlo to celkem dobře. Animace zase o krok postoupila což je velmi milé potěšení. Příběh Robina Hooda asi všichni známe. Robin Hood okrádá bohaté a dává chudým. To co musím vyzdvihnout je Robin Hood který je naprosto dokonalá a sympatická hlavní postava a celí film mu budete fandit. Nevím co dál říct, 80% ( 4 hvězdy z 5).(10.4.2017)

Jůů.. přesně tyto obrázky, co jsou zde na CSFD, jsem si celé dětství prohlížela v jedné ze svých Disney knížek. Nevím, jak zhodnotit, co přesně se mi na tom líbí. Je to čistě ta nostalgie a láska. Objektivně přiznávám, že to možná není tak úchvatné veledílo, ale ty vzpomínky mi nikdo nevezme :) Raději bych, aby se děti dívaly na takovou to čistou krásu nezaobalenou do pozlátka, jako je tomu u kdejaké ptákoviny pod záštitou 3D technologie.(13.4.2011)

Ani rovnaka zostava animatorov, scenaristov ci rezisera ako v Jungle Book neuchranilo toto dielko pred iba priemernostou v porovnani s ostatnymi celovecernymi dielkami z dielne Walta Disneyho. Moze mozno za to namet ktory je skutocne ponaty az prilis neoriginalne a znacne otrepane. Dialogy oproti Knihe dzungli postradaju vtip a vypointovanost aj ked snahu po nich scenaristom nemozno naozaj upriet. Genialitu uz spomenutej Knihy dzungli vsak dosahuju ledva spolovice. Cele je to prilis utarane a chyba zjavny nadhlad. Zasadenie africkej zveriny do Sherwoodskeho lesa tiez neposobi dvakrat presvedcivo. Ani hudobne sa tento celovecernak nijak extra nevyznamenal, piesne nie su nijak originalne ba na Disney dilenu az prilis priemerne. Aj napriek vyhradam snimok Robin Hood moze potesit fandov animovaneho filmu ci pripadne sa niektorym dostat az tak pod kozu ze moze byt ich najoblubenejsim animakom. Vysoky standart tvorcov dielne Walt Disney totiz drzal vzdy kvalitu produkcie minimalne nad priemer oproti ostatnej konkurencii...(22.2.2009)

• - Animovaný Robin vystřelí v celém filmu jen 6 šípů. Zcela tak v tomto směru "zaostává" za svými filmovými protějšky Kevinem Costnerem z filmu Robin Hood: Král zbojníků (1991) se 16 šípy, Russelem Crowem ze snímku Robin Hood (2010) s 15 šípy či Carym Elwesem z komedie Bláznivý příběh Robina Hooda (1993) s 12 šípy. [Zdroj: jest.com] (hippyman)

• - Tvůrci původně do role faráře Tucka obsadili pěkně růžovoučké prasátko. Producent však tento počin ihned zamítl z obavy, že by je církev mohla žalovat. Proto z něj nakonec udělali alespoň šedivého jezevce. (Rodriguez)

• - Aby se ušetřilo, tvůrci hodně „obkreslovali“ ze starších disneyovek. Například taneční scény se nápadně podobají tancům ze Sněhurky a sedmi trpaslíků (1937), malý John se zase pohybuje nachlup stejně jako medvěd Balú z kreslené Knihy džunglí (1967). [Zdroj: kafe.cz] (Bioscop)