poster

Robin Hood

 • USA

  Robin Hood

 • Slovensko

  Robin Hood

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

USA, 1973, 83 min

 • Sdoom
  ***

  Robin Hood patří spíše mezi průměrné filmy studia Walta Disneyho. Děj je hodně jednoduchý, v podstatě by se dal shrnout do pár vět. Postavy jsou i na animovanou pohádku až příliš extrémně černobílé. Ale jinak je to docela svižné, s povedenou hudbou, celkem vtipné a rychle to uteče. Průměrné 3 hvězdičky. (Blu-ray, orig.)(6.6.2016)

 • Gig
  ****

  Bravůrně vykreslené charaktery postav. Robin Hood - vychytralý lišák, Much - úzkostlivý králík, Mariana - Liška, hromotluk malý John - když hromotluk, tak medvěd, král Richard Lví srdce - no lví srdce, tedy Lev, princ Jan, jeho poslušný dohazovač Hugo, no had. To vše vypráví, no vypráví, vyzpívá kohout - trubadůr. Kdo by neznal ten klasický příběh o tom zbojníku ze Sharweedských lesů, co bohatým bral a chudým dával. Hořel láskou ke krásné Marianě....(13.12.2015)

 • novoten
  ****

  Přesně tak bezelstné a upřímné, jak to klasickým Disneyovkám sluší. Malý John bere bohatým, Robin rozdává chudým, šerif z Nottinghamu je záporák každým svým chlupem a krásná Marianna zamilovaně mrká, až z toho šípy létají mimo terč. V houpavém písničkovém aranžmá a s vydatnou pomocí hláškujícího hada tak vzniká nenápadné, ale o to kouzelnější podání nejslavnějšího zbojnického dobrodružství. Cílí sice "jen" romanticko-výchovným směrem, ale trefuje přímo do černého.(24.3.2012)

 • kaylin
  ***

  Klasický příběh o Robinu Hoodovi, jen s tím, že Robin Hood je lišák a všichni ostatní jsou zvířátka. Samozřejmě, že i taková lady Marian je také liška, protože jinak by to mohlo být docela úchylné, proto jí nemůže mít zlý šerif, který lišák není... Není to moc zapamatovatelné, jen sem tam je to humorné a zasměje to.(16.6.2017)

 • BadoXXII
  ***

  Robin Hood je znovu len dobrodružstvom pre najmenších. Znovu jednoduchý humor, kopa zvieratiek, žiadne násilné scény a smrť (Levi kral - otec, Bambi - mama). Animácia je nevýrazná a nič výnimočné neprináša, ale postavy zvieratiek a ich mimika sú nakreslené naozaj dobre. Priemerné neškodné animované dobrodružstvo a slabé 3* (stále však omnoho lepšie ako dnešné Udatné kuriatka a podobná háveď).(9.4.2012)

 • - Aby se ušetřilo, tvůrci hodně „obkreslovali“ ze starších disneyovek. Například taneční scény se nápadně podobají tancům ze Sněhurky a sedmi trpaslíků (1937), malý John se zase pohybuje nachlup stejně jako medvěd Balú z kreslené Knihy džunglí (1967). [Zdroj: kafe.cz] (Bioscop)

 • - Animovaný Robin vystřelí v celém filmu jen 6 šípů. Zcela tak v tomto směru "zaostává" za svými filmovými protějšky Kevinem Costnerem z filmu Robin Hood: Král zbojníků (1991) se 16 šípy, Russelem Crowem ze snímku Robin Hood (2010) s 15 šípy či Carym Elwesem z komedie Bláznivý příběh Robina Hooda (1993) s 12 šípy. [Zdroj: jest.com] (hippyman)

 • - Tvůrci původně do role faráře Tucka obsadili pěkně růžovoučké prasátko. Producent však tento počin ihned zamítl z obavy, že by je církev mohla žalovat. Proto z něj nakonec udělali alespoň šedivého jezevce. (Rodriguez)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace