poster

Nezapomeň na lásku (TV film)

 • USA

  Remember Sunday

 • Slovensko

  Dnes áno, zajtra nie

Drama / Romantický

USA, 2013, 96 min

 • Solozo
  ****

  Zde několikrát zmíněná podobnost s 50 First Dates je zřejmá, ale pouze co se týče příběhu. I přes zjevnou podobnost se především zpracováním jedná o naprosto odlišné filmy. Remember Sunday (na TV hallmark produkci až neskutečně kvalitní) je silný příběh podán vážnou a formou s lehce nostalgickou atmosférou. Navíc je scénář napsán tak dovedně, že romantik si z příběhu odnese naději a pocit štěstí a cynik zase realistickou hořkou pachuť beznaděje. Tudíž každý bude spokojen!(4.11.2014)

 • Brinkley
  ****

  Remember Sunday ve mně navodilo natolik příjemně melancholické pocity, že kolísám mezi třemi a čtyřmi hvězdami. A to se v podstatě jedná o malý, nedůležitý TV snímeček, jenž táhne především na divákovy sympatie k té či oné seriálové hvězdičce. Nečekala jsem předem vůbec nic a dostalo se mi milého překvapení, např. v podobě nerozjuchaného konce. Když si vzpomenu na tématicky obdobnou sandlerovinu 50 First Dates, tak nakonec čtvrtou hvězdou toto televizní neambiciózní snažení podpořím.(12.1.2014)

 • hellstruck
  *****

  Pro mě osobně bylo 50 first dates neskutečně směšná "trapárna", takže jsem nesmírně ráda, že se mi dostalo i vážnější a asi tak stokrát lepší verze. Ačkoliv bych neřekla, že je to ten samý film, jen s jiným scénářem a herci; příběh mi připadal nenásilný, pořád originální, svůj a jednoduše krásný. Především, pokud vezmu v úvahu, že se jedná o televizní film a ještě navíc od Hallmarku, který obvykle produkuje průměr (a to mu ještě lichotím). Už dlouho jsem neviděla tak milou romanci se sympatickými představiteli - navíc taky jednou nešlo o žádný sex nebo vedlejší úmysly, ale čistou lásku. A o to je můj dojem z filmu lepší. Rory..ehm, Alexis to tu navíc vážně slušelo a předvedla skvělý výkon.(27.12.2013)

 • Fr
  ****

  ,,UVĚDOMUJEŠ SI, ŽE VŠECHNO CO JSEM KDY MĚL, JE DNEŠEK, A ŽÁDNÉ VČERA PRO MĚ UŽ DLOUHO DOBU NEEXISTUJE?“ … ,,NE, POKUD BUDEŠ MÍT MĚ.…“ /// Gus je klikař. Ne snad proto, že má každý ráno smázlou disketu, ale proto, že si ho vyhlídla Molly. Milá dívka lovící chlapa (že to nejde k sobě? Ale no tak, právě tehdy jsou všechny milý…). A tak sleduju milý lidi dělající milý věci a nějak mě nesere, že na začátku psali něco vo Hallmarku. Možná za to může Alexis Bledel, která už není ,,jen“ ta holka s modrejma vočima, co miluje zradu, možná ta romantika, jako čučení na hvězdy (ve dvou), večerní bruslení (hraje nám ABBA), a tak s grácií přehlídnu iritující chování (obou), páč nemám ve zvyku se v těhle věcech pitvat (ale kurva… je 21.století, takže mi neříkej...). Nefalšovaná brutální romantika na nevokoukaný (ale profláklý) téma ,,prasknutí artérie u hypomampu“. V mozku. Prejže někdy paměť není to nejdůležitější… Ach jo. Taková blbost!... A já dám4*. Už naposledy, slibuju! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Neexistuje pro mě žádný včera! 2.) Sledování spojenýho světla trilionu hvězd mně vždycky zaručeně dostane! 3.) Thx za titule ,,zuzana.mrak“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(2.11.2013)

 • hous.enka
  ***

  Čekala bych trochu víc zvratů, a ne tak přeslazenou limonádu s okatou Alexis Bledel v hlavní roli. Vlastně mám pocit, že Alexis byla mnohem lepší a uvěřitelnější než její herecký parner, který se tam celou dobu denně rozpomínal, kde nechal včera svůj hrnek s kafem. Dějové zvraty typu "ale jo/ale ne" mě uspávaly do té míry, že jsem film musela dokoukat napodruhé. Shrnutí: film měl být o holce, která se zamiluje do nesprávného muže, protože příběh Guse (Gustafa, bože) mě nedokázal vtáhnout a celou tu dobu mi vlastně nic důležitého neřekl.(11.11.2013)