Mimoni

• USA The Minions (více)
Trailer 3

Mimoni byli na světě dřív než lidé. Tito žlutí tvorové netoužili po ničem jiném než jen sloužit největšímu padouchovi, který se v jejich okolí vyskytoval. Zprvu sloužili dinosaurům, ale když se na světě objevil člověk, rychle si vybrali toho největšího lidského padoucha. Jejich pomoc skončila nepochopením, a tak museli prchnout do divočiny. Žili si tam docela dobře, ale chyběl jim padouch. A tak se jednoho dne Mimoň Kevin rozhodne s kamarády jít do světa ho hledat. Mimoni se na své výpravě ocitnou v Anglii, kde se setkají s mladou Alžbětou II., ale třeba i s kapelou The Beatles. Je až neuvěřitelné, do jakého maléru se během svého putování dostanou, a ještě víc obdivuhodné, jak z něho dokážou vybruslit. (TV Nova)

Hyssi

Podprůměr.. Mimoni jsou skvělá dějová linka v Já Padouch, ovšem udělat o nich samostatný 91 minutový snímek byl dost hloupý nápad.. Ale až tak k zahození to není. Mimoni pořád dokážou být vtipní i sami o sobě, ale moc jsem se teda neusmíval... Mimoni musí zůstat v Já Padouch samotný film opravdu neutáhnou. [45 %] ()

Cival

Zcela tuctový latentně homosexuálně-pedofilně-incestní animák, podporující terorismus a násilí a kriminalitu, hehe. Profesionálně odvedená práce: Když mimoň upadne, děti se smějí. ()

Galadriel

Mimoni jako vtipný doplněk filmu nebo mimoni jako krátké grotesky nemají chybu. Neutáhnou ale celovečerní film, resp. rozhodně ne tak, aby tím uspokojili dospělého diváka. Celá hodina a půl se žlutými kindervajíčky je v podstatě sledem pospojovaných gagů a krátkých grotesek slepených v předvidatelný příběh. Nutno říct, že dobrých gagů, ale to jedoduše na skvělý celovečerák nestačí. Audiovizuální stránka je dokonalá, navíc s mojí slabostí pro Londýn a 60. léta se mi trefili tvůrci do noty a spousta drobných odkazů a detailů (Beatles, Excalibur, Vlasy) opravdu pobaví. ()

Gemini

Zcela podle očekávání - vizuálně precizní (včetně rozvržení staveb v Londýně;)) groteskový ohňostroj, kterému chybí cokoliv, co by alespoň naznačilo nějaký krok za čáru vymezující náplň filmu jako humor založený na roztomilé hatmatilce sympatických nezdolných nešiků, nebo bazálním fyzickém humoru (pro někoho ani ne humoru) typu padání, mlácení, oslintání, atd. Scarlett Overkill (v českém znění výborná Ivana Chýlková) sice vypadá správně šedesátkově cool, ale jakékoliv mluvící scény jsou zkrátka slabé. Kam se tohle hrabe na Úžasňákovy. Čímž neříkám, že jsem se u toho nenasmál dosyta, to opravdu ne. Smát se je skoro pořád čemu - možná krom úplně naivního polovtipu s Beatles. Ale zkrátka tak nějak očekávám od dobrého animáku něco víc. I od animáku s Miniony, zvlášť když vím, jaké skvělé kraťasy dokáží jejich tvůrci dát dohromady. Je to promrhaný potenciál, ale neřekl bych, že se ho někdo vůbec snažil využít - tohle je zcela nevyhnutelně hlavně tutový kasaštyk. 70%... ale ani o nich nejsem úplně přesvědčený. ()

Tosim

Dětské a výdělečné. Co dodat - tomuhle skotačení zoufale chybí (dospělý) Gru, aby mu dal smysl. Snad za rok. ()

Cervenak

Škoda, že v úvodnom zostrihu chýba Hitler. Tvorcovia sa tomu ale zbabelo vyhli. Ak chceli mimoni slúžiť najhoršiemu zloduchovi, logicky by mali nakladať židovské deti do vagónov a šoférovať buldozéry v koncetrákoch. Inak relatívne slušná zábava, má to aj hluché miesta, ale v Londýne to postupne graduje a finále je príjemný bizar. ()

T2

Rozpočet $74miliónovTržby USA $336,045,770Tržby Celosvetovo $1,159,398,397Tržby za predaj Blu-ray v USA $61,449,386Tržby za predaj DVD v USA $46,672,086║ úplne bez šťavy, čo zamrzí keď si zoberieme ako dobre fungovali prvé dva animáky a hlavne keď sa snažili tvorcovia pokračovať v nastavenej šablónke predošlích dielov ale výmena zloducha Grua za Scarlett vôbec nevyšla, súhra žiadna, popritom potenciál bol tak veľký, ukážky navnadili ale tá príjemná hravosť ostala len nakoniec tam, veď každý jeden krátkometrážny mimoňovský flák mal výbornú tendenciu zábavnosti, tu nič poriadne nefunguje, škoda je začiatku kde sa to mohlo trošku viac rozobrať ten vznik a história mimoňov, lebo ten úsek prefrčal ako z rýchlika a nemal žiadnu lepšiu momentku ktorá by to odpálila hneď na začiatku a odštartovala zábavnosť, obohraná príbehová schéma úplne podrazí nohy, minoni doslova skôr nudia než zabávajú, nemajú oporný bod od ktorého by sa poriadne odrazili ich praštené gagy, veru vydarených momentov narátate asi na jednej ruke, sklamanie /videl v kine 2x: 40%/ druhé pozretie v kine len prehĺbilo tú príbehovú prázdnotu, fakt to nevyšlo ()

Radek99

Celkem zbytečný prequel, neboť Mimoni coby hlavní postavy jsou jen sotva z poloviny tak vtipní, než tomu bylo v případě, kdy sehrávali dřívější role padouchovských postav vedlejších. A sázka na popkulturní odkazy opravdu stěží zachrání absenci jakéhokoliv nosnějšího příběhu. Formát grotesky stopáž celovečerního filmu zjevně neunese... Téměř naprosto promrhaný potenciál! ()

Dever

// Distribútor: Universal // Počet premietajúcich kín v USA: 4,311 // Otvárací Víkend v USA: $115,718,405 // ()

B!shop

Jasne, je to naprosta infantilni kravovina, ale je to ciste o tom, jestli vas ty maly zluty banany serou nebo ne. Me v Ja, padouch bavili, takze jsem vicemene cekal, ze se budu bavit a to se skutecne stalo. Nechapu sice cely to halo okolo, kdy skoro na kazdym kroku v obchodech jsou hracky a jidlo ve tvaru Mimonu, ale budiz. Co se tyce samotnyho filmu, to je proste cistokrevna oddechovka, zadny poucovani, zadny zbytecny kecani, proste sled tu vice, tu mene vtipnejch scenek. Jedina skoda, ze uvodni putovani historii neni delsi. Ale i tak za me naprosta spokojenost a pro me jeden z nejvtipnejsich animaku minulyho roku. ()

Lateef

Mila Kunis ve filmu Kamarád taky rád to vystihla zcela přesně: No relationship, no emotions, just s... žvatlání! Ano, přesně tak! K Mimoňům jako k celovečeráku jsem si nenašel žádný vztah a necítil téměř žádné emoce. V Já, padouch fungují jejich gagy a výstupy perfektně, protože jsou dávkovány střídmě, jakmile tyhle žvatlající bonbóny melou více než tři minuty v kuse, začíná to zavánět ukrutnou nuuudouuu. Ten samý osud potká imho i veverčáka Scrata, pokud dostane celý film. Pár momentů vtipných je, závěr hezky propojuje s prvním Padouchem, ale víc nic. Skoro všechny best gagy byly vyzrazeny v traileru, naplno tak rozesměje max. imitace objímačky. Zřejmě to ale vydělá raketu, vůbec nechápu ten humbuk kolem, když dospělí lidé chodí do kin v tričkách Mimoňů a kupují si kelímky s postavičkami. Teď už jen chybí, aby si po představeních vyměňovali ty, které mají dvakrát za ty, které jim ještě chybí. No OMG! ()

Jara.Cimrman.jr

"A tak se potloukali od padoucha k padouchovi, ale toho pravého ne a ne najít." Cesta za největším padouchem všech dob byla lemována sympaticky žlutým žvatláním, fantastickým ping-pongem a fotbalem zmrzlých Mimoňů, placením zlatou cihlou, pólem na psech či legračním věšením hrdinů na šibenici. Pro mne by to byla klasická tříhvězdová zábava, kdyby Mimoni kromě sportovní stránky nepotěšili i rockovou část mého srdce. To činili jednak hrou na "super mega ukulele" a hlavně poslechem Doors, Who, Beatles nebo Kinks. Tyto šedesátkové pecky mi zkrátka zvedly náladu až ke čtvrté hvězdě. ()

ORIN

Spin-off mimořádně úspěšné animované franšízy Já, padouch, která má podobný komerční potenciál jako "kdysi" Shrek (a na áčkový animák dost nízký rozpočet okolo 70 milionů dolarů), je zároveň i prequelem celé série. Nutno podotknout, že zcela logicky, resp. pro projekt samostatného mimoňovského filmu se model prequelu jeví jako jediné možné řešení. Mimoni jsou totiž z kategorie těch postav, které velmi vhodně doplňují původní film, ale samostatný zdaleka neutáhnou. Poetika Mimoňů, jestli to tak vůbec nazývat a celá ta mánie kolem nich tkví v situačním humoru, doslova ve scénkovitosti, vizuálních gazích, jejich hatmatilce někde na pomezí angličtiny, francouzštiny, italštiny, španělštiny a obecně o napodobování těch nejelementárnějších a často protichůdných lidských vlastností - Mimoni jsou milující, přátelští, závistiví, hraví, zbrklí, nešikovní, dobrosrdeční, společenští, sukničkářští, atd. Je tedy ideální Mimoně v podstatě zcela dějově odtrhnout od Gruovy postavy a prezentovat je nezávisle s jen minimální návazností a standardním cliffhangerem. Takže komerční úspěch zaručen, na to je fanouškovská základna příliš silná, ale žádná přidaná hodnota. A navíc animace je až příliš precizní, což filmu paradoxně z mého pohledu spíše škodí. ()

Gilmour93

Plastovému pouzdru na hračku z Kinder vajíčka se přidělá oko nebo dvě, rozmluví se jazykem připomínajícím turistovu španělštinu po šesti cervézách, párkrát se s ním švihne o zem a je tu postavička populární u dětí a nepopulární v prkenicích jejich rodičů („Prosím dvakrát velký popcorn v kyblíku Mimoni a dvakrát sprite v kelímku Mimoni s malou figurkou neandrtálce nahoře.“ - „Budete to 275.“ - „Que? Mama minio, roberio..“). Universal zkrátka zavětřil potenciál a žlutí podržtaškové z Despicable Me mají svůj spin-off. Něco si v něm najdou i dospělí (soundtrack, Londýn, přechod na Abbey Road, studiový Měsíc), ale suma sumárum no mucho grande funo.. ()

Ainy

My, dospělí, bereme téma tohoto animáku s nadsázkou a humorem. Náš potěr si je ale snad za svůj vzor do budoucna nevezme a nebude se chtít stát padouchy, protože kdo by nechtěl doma takové vysmáté tik-tacy? Stuarta, Kevina a Boba bych totiž brala i já! Nemůžu popřít, že se mi zdálo, jako by většinu vtipných situací vystříleli už do traileru a zbytek filmu pak působil ... no, nechci říct vyloženě nudně, ale tak trošičku nezáživně jo. Jsou animáky, kterými jsem se prosmála teda mnohem víc. On je tady vidět totiž ten rozdíl, kdy mají ve filmu hlavní roli a vše se točí kolem nich, než když jsou "jen" vtipným doplňkem největšího padoucha Grua. Proto beru tento film jako zatím nejslabší z celé padouchovské série. Nicméně mám pro Mimoně opravdovou slabost a během projekce jsem se snažila vidět jen to pozitivní. Jejich mateřština, která je směsicí angličtiny, italštiny, španělštiny s prvky pravěké mimonštiny, mě rozesmávala. Posunky, reakce a vůbec celkově jejich bezelstnost, spontánnost a radost z kdejaké blbiny, taky. Takže proč to nezaokrouhlit nahoru. "Zupamegaukulele!" ()

3DD!3

Nikdy bych netipoval, že půjdu do kina na žluté trdlující fazole, ale stalo se. Gagy fungují na děti přímo ukázkově a dospěláka zaujme hromada odkazů na významné události, především britského řádu. Asi to už nikdy nepotřebuju vidět, ale překvapivě občas i pobavilo. ()

Spiker01

Já, padouch, který patří k těm animákům, které si vychutnávám i po několikáté. Už přezpívané logo Universalu dává tušit, že i mimoňové se k těmto mým oblíbeným animáčům zařadí. Když pominu takový ten jednoduchý přiblblý humor, kdy někdo spadne na hlavu, který zde ale také mimochodem funguje lépe než v jiných filmech, cílených pouze na dětské publikum, jedná se o skrumáž mnoha velice vydařených gagů, které zaujmou všechny věkové kategorie, ba co víc, některé jsou cílovkou zejména na starší publikum, jelikož děti je nemůžou chápat. Bavil jsem se od začátku až do konce a z kina odešel velice mile naladěn. Smekám nad tím, jaký dobrý a hlavně vtipný film se ještě v dnešní době může objevit. Animáky už vesměs nejsou co bývaly, ovšem tato série má takřka nevyčerpatelný potenciál. PS : Universal si takřka podmanil Hollywood...95% ...[24.6.2015_ČSFD projekce_Kino Atlas] ()

Jezinka.Jezinka

Po prvním a druhém Padouchovi, z čehož druhý už byl projev masochismu, s tím, jak mě neoslovil padouch první, jsem si dala ještě Mimoně, protože když už se na něco vrhneme, jsme důslední. V duchu téhle zarputilosti či patologie, možná zarputilé patologie či patologické zarputilosti jsem v minulosti zaťala zuby i svěrače a dokoukala všechny díly Hobita, tentokrát jsem tedy dala celovečerák o blekotajících křupkách v lacláčích. Mé očekávání bylo po padouších na nule, k plácání cukroví je tenhle film ideální. Skoro mám místy u hodnocení některých uživatelů pocit, že některé vtipy a narážky nepochopili a tím pádem neocenili. Kvůli Vlasům a Beatles netřeba jásat, ale díky snaze o zasazení do dobového kontextu si to nezaslouží ani zatracení filmového pekla, ani doprovod mohutného chrápání znuděného diváka. Nadšený potlesk se však konat také nebude. ()

D.Moore

No ano, je to infantilní, ale zdaleka ne tolik, jak jsem se (po druhém Padouchovi) obával. Vtipy pro malé i velké, skvělá hudba, nejjednodušší možný příběh, ale přesto překvapivě se vyvíjející příběh, povedený dabing - původní i náš... A konec, po němž má člověk chuť si okamžitě pustit prvního Padoucha. Tak proč ne? ()

gogo76

Prečo nie? Čakal som prúser a hromadu situačného humoru, ktorý nebude držať pohromade žiaden príbeh, ale nakoniec sa zrodilo milé prekvapenie. Príbeh o zloduchoch, ktorým Mimoni radi slúžia je celkom vtipný a je plný spomínaného situačného humoru. Ten však srší nápadmi a je ho tu toľko, že jednoducho nie je možné, aby ste sa aspoň na niečom nezasmiali. K tomu výborný soundrack! +++++ Napriek môjmu enormnému úsiliu som nezistil interpreta a názov skladby, ktorá ma zaujala v 47. minúte, v scéne s astronautmi a Mimoňmi na krídle lietadla. Ak ju niekto spozná, nech mi neváha napísať, budem veľmi vďačný. 80%. ()