Kufr 2013 (TV pořad)

Soutěžní / Komedie

Česko, 2013, 60 min

Kufr je svým způsobem legenda, pořad, bez kterého si určité období České televize nedovedu ani představit, na jeho silvestrovské speciály jsem se těšil celý rok stejně jako na vánoční dárky. Doba už je bohužel jinde! Nejsem si stoprocentně jist, zda má Pavel Zedníček s Alešem Ulmem dostatečně nabroušenou mačetu, aby se dokázal prodrat současnou televizní džunglí, ale jako vzpomínkové vysílání to beru a klidně bych přidal na pompéznosti. Takže proč se nerozloučit třeba takto: „za deset let opět nashledanou“.(14.5.2013)

• MrGregor

V rámci studijní prokrastinace jsem se rozhodl se po těch letech na Kufr podívat. Ne, že bych zrovna patřil mezi (věkovou) cílovku pořadu nebo pravidelného diváka, ale ve svém dětství jsem se tu a tam na nějaký ten díl podíval. Původní pořad si proto pamatuji jen rámcově, ale vzpomínám na něj poměrně v dobrém (aby také ne, když si z té doby pamatuji i takové "klenoty" typu Caruso nebo jeho pokračovatele Doremi) Jsem ale poměrně soudný člověk a proto jsem čekal, že si z pořadu pamatuji jen to dobré - hádání, pantomimu, pohotového Zedníčka a že se mi to špatné - zejména v podobě "celebrit" - z hlavy vytratilo. ... Ale teď už ke Kufru 2013: V rámci pořadu jako takového se toho moc nezměnilo, staré známé hry, starý známý moderátor, staré známé celebrity a "celebrity". Pár věcí však bohužel přibylo a nutno říct, že tyto "novoty" ubírají starému známému Kufru na kráse. První novotou je možná překvapivě přespřílišné nadšení, které ze všech přímo prýštilo - abych to nějak vysvětlil, zkrátka bylo vidět, že se všichni z této jediné epizody snaží vytřískat co nejvíc (zejména pochopitelně pan Zedníček). Další novotou (tedy snad, možná si to jen nepamatuji :) byly hudební předěly Tesaříkova Yo-Yo Bandu, proti kterým bych normálně nic neměl... ale čemu opravdu nerozumím je, proč musí někdo hrát X písniček na playback a to v předtáčeném pořadu !! ... Po prvním, druhém... playbackovém zážitku už mě občasné vtípky některých "celebrit" a dokonce i průpovídky pana Náhlovského nechávaly naprosto klidným ... Takže shrnutí: Nebýt hudebních předělů a za lepšího výběru soutěžících celebrit bych se vůbec nezlobil, kdyby se náhodou Kufr vrátil na televizní obrazovku :) ... Celebrity: Nějak mi to nedá a musim se podrobněji vyjádřit ještě k těm celebritám, protože zejména chování J.A.Náhlovského vůči mé oblíbené - nejen taxikářce - Monice Absolonové mi přišlo opravdu nevkusné a to nejsem žádný Špaček... Jinak mě velmi mile překvapila především Andrea Kerekestese...ová :) a Daniela Písařovicová, která byla na moderátorku zpráv, překvapivě poměrně nervózní :)(11.5.2013)

• Veseldaa.!

Zedníček s Ulmem snažící se seč jim síly stačí, oprašujíce repliky oblíbeného a zábavného pořadu České televize. Byl by to příjemný návrat do minulosti, kdyby k poslechu nehrál Tesaříkův Yo-Yo Band s notoricky známými odrhovačkami a kdyby mezi účinkující, místo 90tkových legend nebyly pozvány "stars" dnešní doby, jako všudepřítomný Klepl a trapka Absolonová.(13.5.2013)

Návrat dobrého a legendráního pořadu mne potěšil včetně toho, že se tam objevili i tváře celebrit, které v něm nikdy nebyli (výrazně to vneslo závan moderní doby). Jen nechápu, proč třeba na základě peoplemetru se nerozhodli jeden z těch pořadů k 60 letům, co měl největší sledovanost vrátit třeba v rámci toho výročí zpět na obrazovky. :((14.4.2015)

• triatlet

Ke Kufru mám osobní vztah:-) Ale Kufr 2013 připomínající 60. narozeniny ČT, to byla ostuda. Herci se hádají, kdo dřív odpověděl... Odpovědi po časovém limitu. Velice nesourodé obsazení hostů, kterému "vévodil" vulgární pseudobavič Náhlovský. Nudný hudební doprovod... Stačilo málo: vybrat třeba dvojice ze seriálu Vyprávěj (legrace by byla, kdyby vedle sebe nastoupili herci, kteří představovali Honzo:-), klidně pozvat i Michala Hrůzu a nebyla by to taková hrůza... Hvězdička za připomenutí pana Bonaventury.(20.5.2013)