Du ba tian xia

• Hongkong 獨霸天下 (více)
všechny plakáty

Císařský tajný agent dorazí do jednoho z čínských městeček a hledá nocleh v hostinci. Zanedlouho je však zabit, ihned na to dorazí do hostince další agent, který sledoval zabitého agenta, a je posléze také zabit. Zkušený agent Ho Kun (Barry Chan) se snaží pochopit souvislosti, aby neudělal stejnou chybu. Přichází do hostince a podaří se mu zkontaktovat s místními padouchy, poté se ovšem začíná situace komplikovat. (Epistemolog)

Epistemolog

Je nezvyklé vidět raritku, kde Judy Lee a Angela Mao mají spíše vedlejší úlohy. Příběh je trochu matoucí, ale vyvažují to solidní souboje. Vysoké kopy Angely Mao doceníš již v 6.minutě a akrobacie je poměrně dostatek. Neznámý režisér Chen Hung-Min natočil jen pár zajímavých flicků, ale je znám jako pilný filmový editor. Ikdyž na Barryho Chana v hlavní roli mám odměřený názor, musím docenit jeho šermířský um (24.minuta). Judy Lee přichází na scénu v 32.minutě a podává lehce nadprůměrný výkon. Poté, co Barry Chan projde ´zkušebkou´ dostane se do pofiderního hostince sexyproradné Angely Mao, která pro vysoký kick nekráčí daleko. To ona je tahounem snímku, ale také zapomenutá kung-fu hvězdička Liu Shanová. ()