Reklama

Reklama

Království bílé čarodějnice

  • Čína Bai fa mo nu zhuan zhi ming yue tian guo (více)
Fantasy / Akční / Romantický / Historický
Čína, 2014, 104 min

Obsahy(1)

Na súmraku dynastie Ming je cisársky dvor je sužovaný korupciou a tyrani vládnu krajine. Vojna s Mandžuskom, ktorého obyvatelia ťažia z oslabenia ríše, je nevyhnutná. V snahe zachrániť občanov pred utrpením sa kúzelníčka Jade Raksha rozhodne bojovať proti vojakom, ktorí utláčajú ľud pre ich vlastný zisk. Miestni vládni úradníci následne zvalia vraždu guvernéra Zhuo Zhongliana na Jade, aby sa jej pomstili. Tento podvod z Jade a jej kultu razom učiní najhľadanejších utečencov, a to za zločin, ktorý nikto z nich nespáchal. (figliar)

(více)

Recenze (19)

Mi Nü-Chai 

všechny recenze uživatele

[OBSAHUJE SPOILERY] Důrazné varování: film si třetí hvězdu zasloužil jen a pouze tím, jak moc dokázal být v některých okamžicích Trololo, takže hledá-li někdo kvalitní historické wuxia drama, nechť jeho kroky zamíří jiným směrem, s reálným Case of the Red Pills má společného jen velmi málo. Zde jsou k nalezení tradiční ňuňu CGI obrázky zaručeně neexistujících krajin, plejáda nelogicky se chovajících postav v čele s hlavním hrdinou, jemuž výraz prostoduchého optimismu ala reklama na šampon sleze z obličeje jen v moment, kdy hutně trpí a jeho milou, která sice na rozdíl od něj asi něco ví, ale moudře mlčí, co kdyby to náhodou mohlo zachránit situaci. Dobří jsou také Wudang mniši, kteří v jeden moment hrdinovi spílají, že již není členem klanu, aby následně zničehožnic (OK, po jedné z několika vydatných promluv na téma nutnost sjednocení v obraně Národa, ale jelikož ji Yihan pronášel v uzavřené jeskyni, moc netuším, jak by ji mohli slyšet) přiběhli a prohlásili, že nyní již vidí vše v širším kontextu a jsou zase kamarádi. Mniši ex machina. Jediný, kdo projevuje známky pokročilejší inteligence je záporák, který se nevykecává, když má příležitost, tak podřezává a nepromarní šanci blokovat rukojmím. A dokonce má něco jako backstory. Sice posléze projevuje dosti zvláštní módní vkus a zavdává příčinu k dohadům na téma fungování Hedvábné stezky v 17. století a doba dodání kožených oblečků z berlínského Lederszene krámku do odlehlé čínské province, nicméně važme si takových padouchů, jsou málo viděný druh a i tenhle nám vymřel. Ono to vlastně vymřelo všechno, pardon, povedený páreček ascendoval za zvuků řádně kýčovitého popu coby hvězdy na Nebesa. ()

LangiJ 

všechny recenze uživatele

Pěkný milostný příběh na pozadí palácových intrik, zrady, hrozící války, šermířských soubojů a bídy a hladu, který sužuje chudý lid. Kromě příběhu se mi moc líbilo herecké obsazení, kostýmy, exteriéry a hudba. Závěrečnou píseň točím po těch letech v přehrávači i dnes. Viděla jsem to několikrát a pořád dobrý. Pro mě zasloužené 4*. Přeloženo. ()

Reklama

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to celkom dobrá historická fantasy dráma. Má pomerne dobrý príbeh odohrávajúci sa v dobách, keď je cisársky dvor plný korupcie a nečestných ľudí, ktorým ide len o moc a vlastný prospech a o bežných ľudí sa vôbec nezaujímajú. Schopný muž z vplyvnej rodiny sa zoznamuje s čarodejnicou, do ktorej sa hneď zamiluje, pričom ona jeho city opätuje a keďže sa čarodejnica už nemôže pozerať na tieto nespravodlivosti, stojí na strane vzbúrencov a bojuje so skorumpovanými vojakmi, s čím sa zoznamuje aj jej nový priateľ. Lenže situácia je komplikovaná a čakajú ich len samé problémy. Spracovanie nie je zlé, ale dalo sa z toho získať aj viac. A môže za to niekoľko výrazných záporov, ktoré mi to kazia, obzvlášť hlavný hrdina, ktorý si ma moc nezískal, pričom ani chémia medzi ním a čarodejnicou mi neprišla až tak silná, takže som im ani neprial, aby im to spoločne vyšlo, čo je v tomto type filmu dosť problém a rovnako si myslím, že kombinovať historickú drámu, kde ide o rôzne intrigy, snahu získať trón a podobne a na druhej strane čarodejnicu, ktorá ale nie je len doplnkovou postavou, ale prakticky hlavnou hrdinkou sa vôbec nehodí. Ale zase určite musím pochváliť výborné tempo filmu, keďže tu sa skutočne stále niečo deje, za čo môže aj ideálny výber dĺžky, sadla mi postava čarodejnice a celá tá mytológia okolo nej, plno scén má také veľmi príjemné čaro a často z toho cítiť, že by z toho mohlo byť skutočne vydarené fantasy, ale to sa nanešťastie kvôli spomínaným nedostatkom nestane. Akcie je tu pomerne dosť a som s ňou celkom spokojný. Súboje síce neobsahujú nič, kvôli čomu by vynikali, či už nejaké fantasy nápady, alebo zaujímavejšie chvaty, čo ma určite trochu mrzí, choreografia je skôr len štandardom, ale sadlo mi vizuálne prevedenie, natočené je to okulahodiaco a aj ten wuxia štýl je na pomery žánru v posledných rokoch celkom kvalitne zvládnutý. A tak ani jeden súboj nevyniká, ale aspoň si každý splní potrebný štandard. Čo sa týka hereckého obsadenia, najväčšiu pochvalu si rozhodne zaslúži výborná Fan Bingbing ako čarodejnica, ktorá si všetky svoje scény berie pre seba a nesklame ani druhá ženská postava, ale inak mi zvyšné postavy, či už záporné alebo vedľajšie aj napriek prítomnosti niekoľkých známych hercov prišli také nevýrazné, takže až na čarodejnicu ma prakticky žiadna postava nezaujímala. Réžia a technická stránka sú celkom slušné, síce občas to pôsobí zbytočne umelo, hlavne viacerými kulisami alebo niektorými efektami, ale inak sa mi to po tejto stránke páčilo, vizuál je väčšinou kvalitný a páči sa mi aj atmosféra. Takže určite som sklamaný, dúfal som, že konečne opäť uvidím kvalitné čínske fantasy, čo sa nestalo, ale určite to nie je ani zlé, kladov je tu aj tak dosť a nemám problém si to ešte niekedy pozrieť. 65% ()

Grran 

všechny recenze uživatele

Inu tento asijský kousek si to za rámeček opravdu nedá. Námět potenciál měl, ale veškeré scény, co děj mohli rozvinout jsou mikrokrátké a naopak nic neříkající film natahují v jednotlivých situacích naprosto zbytečně, pak samotný film vyznívá tak nějak nedodělaně a uspěchaně. Jako když dáme maso do hrnce a po dvaceti minutách ho na minutu zapnem a zas vypnem a zas čekáme, pak zas zapnem... Kostými velice dobré, i když na lepší efekty už jim peníze taky nezbyly. Bohužel hlavní herec buď nemá zkušenosti s hraním s počítačovými efekty, nebo je prostě tak špatnej. Dá se říct, že je to ztráta času i pro ty, kterým se tyto filmy líbí... ()

Ainy 

všechny recenze uživatele

Film poukazuje na jakési milníky čínské historie. Přiznávám, že vůbec netuším, jestli je to tak či jinak. Je rovněž možné, že neumím dostatečně číst mezi řádky, že mi automaticky nedocházejí různé souvislosti, děj se mi totiž zdál zmatený a trochu zvláštní. Pár pouťových triků a už je z toho fantasy. Nechybí láska jako trám a stovky rozsekaných těl, které se staly pilíři celého snimku. Nejsem kdovíjaký odborník na Asii, ale několik skvělých filmů znám. S těmi se ale příběh téhle bloncky srovnávat nedá. ()

Galerie (71)

Zajímavosti (3)

  • Herec Huang Xiaoming (Zhuo Yihang) si během natáčení po pádu z tří metrové výšky na levé noze zlomil dva prsty. Jednalo se o nešťastnou shodu okolností, kdy herec zavadil o filmařské vybavení; kabely. Po dobu rekonvalescence se herec po filmovém place pohyboval v kolečkovém křesle. (Conspi)
  • Snímek čerpá z tradičního čínského wuxia příběhu, tzv. hrdinsko-romantického příběhu, "Baifa Monü Zhuan". Ten byl hongkongskými novinami Sin Wun Pao uveřejňován od 5. 8.1957 do 10. 12. 1958. Jeho autorem je známý čínský spisovatel Chen Wentong, více známý pod svým literárním jménem Liang Yusheng. Ten je považován za jednoho z předních pionýrů tzv. nové školy wuxia spisovatelů. Společně se spisovateli Jin Yong a Gu Long patří mezi nejznámější čínské wuxia spisovatele 20. století. (Conspi)
  • Se 100 miliónovým rozpočtem, uváděno v čínských jüanech, odstartovalo natáčení snímku v listopadu roku 2012 a skončilo v březnu roku 2013. (Conspi)

Reklama

Reklama