poster

Království bílé čarodějnice

 • Čína

  Bai fa mo nu zhuan zhi ming yue tian guo

 • Čína

  白髮魔女傳之明月天國3D

 • Čína

  白发魔女传之明月天国

 • anglický

  The White-Haired Witch of Lunar Kingdom

Fantasy / Akční / Romantický / Historický

Čína, 2014, 104 min

Režie:

Jacob Cheung

Hudba:

Peter Kam

Producenti:

Dong Yu

Střih:

Chi-Leung Kwong
(další profese)
 • Ceres
  **

  Film je dobrý jen v momentech, ve kterých se vůbec nebojuje (naštěstí jich je málo) a není omáčen v té digitální sračce. No ale ten konec to je kopanec do koulí zabalený do pořádné porce digitálního hnusu. Škoda, toto na průměr vůbec stačit nebude, a to to v některých částech vypadalo na docela slušný film.(14.1.2015)

 • sniper18
  ***

  Je to celkom dobrá historická fantasy dráma. Má pomerne dobrý príbeh odohrávajúci sa v dobách, keď je cisársky dvor plný korupcie a nečestných ľudí, ktorým ide len o moc a vlastný prospech a o bežných ľudí sa vôbec nezaujímajú. Schopný muž z vplyvnej rodiny sa zoznamuje s čarodejnicou, do ktorej sa hneď zamiluje, pričom ona jeho city opätuje a keďže sa čarodejnica už nemôže pozerať na tieto nespravodlivosti, stojí na strane vzbúrencov a bojuje so skorumpovanými vojakmi, s čím sa zoznamuje aj jej nový priateľ. Lenže situácia je komplikovaná a čakajú ich len samé problémy. Spracovanie nie je zlé, ale dalo sa z toho získať aj viac. A môže za to niekoľko výrazných záporov, ktoré mi to kazia, obzvlášť hlavný hrdina, ktorý si ma moc nezískal, pričom ani chémia medzi ním a čarodejnicou mi neprišla až tak silná, takže som im ani neprial, aby im to spoločne vyšlo, čo je v tomto type filmu dosť problém a rovnako si myslím, že kombinovať historickú drámu, kde ide o rôzne intrigy, snahu získať trón a podobne a na druhej strane čarodejnicu, ktorá ale nie je len doplnkovou postavou, ale prakticky hlavnou hrdinkou sa vôbec nehodí. Ale zase určite musím pochváliť výborné tempo filmu, keďže tu sa skutočne stále niečo deje, za čo môže aj ideálny výber dĺžky, sadla mi postava čarodejnice a celá tá mytológia okolo nej, plno scén má také veľmi príjemné čaro a často z toho cítiť, že by z toho mohlo byť skutočne vydarené fantasy, ale to sa nanešťastie kvôli spomínaným nedostatkom nestane. Akcie je tu pomerne dosť a som s ňou celkom spokojný. Súboje síce neobsahujú nič, kvôli čomu by vynikali, či už nejaké fantasy nápady, alebo zaujímavejšie chvaty, čo ma určite trochu mrzí, choreografia je skôr len štandardom, ale sadlo mi vizuálne prevedenie, natočené je to okulahodiaco a aj ten wuxia štýl je na pomery žánru v posledných rokoch celkom kvalitne zvládnutý. A tak ani jeden súboj nevyniká, ale aspoň si každý splní potrebný štandard. Čo sa týka hereckého obsadenia, najväčšiu pochvalu si rozhodne zaslúži výborná Fan Bingbing ako čarodejnica, ktorá si všetky svoje scény berie pre seba a nesklame ani druhá ženská postava, ale inak mi zvyšné postavy, či už záporné alebo vedľajšie aj napriek prítomnosti niekoľkých známych hercov prišli také nevýrazné, takže až na čarodejnicu ma prakticky žiadna postava nezaujímala. Réžia a technická stránka sú celkom slušné, síce občas to pôsobí zbytočne umelo, hlavne viacerými kulisami alebo niektorými efektami, ale inak sa mi to po tejto stránke páčilo, vizuál je väčšinou kvalitný a páči sa mi aj atmosféra. Takže určite som sklamaný, dúfal som, že konečne opäť uvidím kvalitné čínske fantasy, čo sa nestalo, ale určite to nie je ani zlé, kladov je tu aj tak dosť a nemám problém si to ešte niekedy pozrieť. 65%(21.12.2014)

 • Martrix
  ***

  Pokud se chce evropan podívat na film s nálepkou historický a současně fantasy a navíc jde o film čínský, je jasné, že dostane solidní dávku intrik a příběh, který bude poetický a současně plný patosu. A pokud to má být navíc i film romantický, je potřeba počítat s dvojnásobnou dávkou. The White Haired Witch Of Lunar Kingdom má trochu víc padouchů, než jsme zvyklí a vztahy se mezi postavami mění téměř celý film. Takže jsem se zpočátku příliš neorientoval, komu o co jde. O to větší radost ale budete mít, když na konci zjistíte, že je to tak, jak jste si mysleli. Já osobně mám tu asijskou poetiku a estetično moc rád, ale umím si představit, že v tomto případě, už je to pro někoho moc a je fakt, že posledních pár minut, je v tomto ohledu vysloveně hrůza. Nicméně pořád je tady moc hezký začátek a vcelku slušný prostředek filmu, který za ty tři hvezdy je. Snad nikde jinde, než v čínských filmech, se tak často nesetkáte s tím, že se ON a ONA zamilují během toho, co se jeden druhého snaží zabít. U nás je to trochu jinak. My se snažíme své ženy zabít, až když je poznáme :o) Vzhledem k tomu, že tady na CSFD chybí popis děje, dovolím si stručný nástin: Děj se odehrává kolem roku 1620 a jako tomu bylo po celé čínské dějiny, i tady se pokouší dostat k moci jiný klan. A jako vždy, je to pomocí intrik, různých podlostí a v neposlední řadě, za pomocí armády. A jako vždy, se najdou vzbouřenci, nebo aspoň nezávislí, či neutrální lidé, díky nimž se misky na vahách převáží na jednu, či druhou stranu. Když se potká ON a ONA, pokouší se táhnout za jeden provaz, než zjistí, že to tak docela nejde, protože každý hájí trochu jiné zájmy a navíc on je obviněn z vraždy a ona to má u císaře taky špatný. A tak se snaží být spolu, nebo aspoň aby přežil ten druhý a taky ti okolo a současně splnit své závazky, takže to mají opravdu blbý. No a vo tom to je.(14.11.2014)

 • Raziel811
  ***

  Na takovéto filmy je lepší dlouhá stopáž, 104 minut je žalostně málo a proto jsou některé události shrnuty jen do konstatování skutečnosti. Film bohužel působí jako levnější Painted Skin 2 a to naneštěstí vizuálem i kamerou. Každopádně ale pro HK pozitivní jedince slušný kousek, pro ostatní bych asi volil již zmínění Wa Pei 2.(24.10.2015)

 • Mi Nü-Chai
  ***

  [OBSAHUJE SPOILERY] Důrazné varování: film si třetí hvězdu zasloužil jen a pouze tím, jak moc dokázal být v některých okamžicích Trololo, takže hledá-li někdo kvalitní historické wuxia drama, nechť jeho kroky zamíří jiným směrem, s reálným Case of the Red Pills má společného jen velmi málo. Zde jsou k nalezení tradiční ňuňu CGI obrázky zaručeně neexistujících krajin, plejáda nelogicky se chovajících postav v čele s hlavním hrdinou, jemuž výraz prostoduchého optimismu ala reklama na šampon sleze z obličeje jen v moment, kdy hutně trpí a jeho milou, která sice na rozdíl od něj asi něco ví, ale moudře mlčí, co kdyby to náhodou mohlo zachránit situaci. Dobří jsou také Wudang mniši, kteří v jeden moment hrdinovi spílají, že již není členem klanu, aby následně zničehožnic (OK, po jedné z několika vydatných promluv na téma nutnost sjednocení v obraně Národa, ale jelikož ji Yihan pronášel v uzavřené jeskyni, moc netuším, jak by ji mohli slyšet) přiběhli a prohlásili, že nyní již vidí vše v širším kontextu a jsou zase kamarádi. Mniši ex machina. Jediný, kdo projevuje známky pokročilejší inteligence je záporák, který se nevykecává, když má příležitost, tak podřezává a nepromarní šanci blokovat rukojmím. A dokonce má něco jako backstory. Sice posléze projevuje dosti zvláštní módní vkus a zavdává příčinu k dohadům na téma fungování Hedvábné stezky v 17. století a doba dodání kožených oblečků z berlínského Lederszene krámku do odlehlé čínské province, nicméně važme si takových padouchů, jsou málo viděný druh a i tenhle nám vymřel. Ono to vlastně vymřelo všechno, pardon, povedený páreček ascendoval za zvuků řádně kýčovitého popu coby hvězdy na Nebesa.(2.2.2015)

 • - Herec Huang Xiaoming (Zhuo Yihang) si během natáčení po pádu z tří metrové výšky na levé noze zlomil dva prsty. Jednalo se o nešťastnou shodu okolností, kdy herec zavadil o filmařské vybavení; kabely. Po dobu rekonvalescence se herec po filmovém place pohyboval v kolečkovém křesle. (Conspi)

 • - Snímek čerpá z tradičního čínského wuxia příběhu, tzv. hrdinsko-romantického příběhu, "Baifa Monü Zhuan". Ten byl hongkongskými novinami Sin Wun Pao uveřejňován od 5. 8.1957 do 10. 12. 1958. Jeho autorem je známý čínský spisovatel Chen Wentong, více známý pod svým literárním jménem Liang Yusheng. Ten je považován za jednoho z předních pionýrů tzv. nové školy wuxia spisovatelů. Společně se spisovateli Jin Yong a Gu Long patří mezi nejznámější čínské wuxia spisovatele 20. století. (Conspi)

 • - Se 100 miliónovým rozpočtem, uváděno v čínských jüanech, odstartovalo natáčení snímku v listopadu roku 2012 a skončilo v březnu roku 2013. (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace