Mi li ye

Mai lei yeh

Tales From The Dark

Horor / Thriller / Povídkový

Hong Kong, 2013, 114 min

Nič, čo by roztrhalo sietnicu, len ďalšia variácia na " CREEPY H.K " . Nezistila som nič zdraviu škodlivé a túto antológiu ( zatiaľ 3člennú - je už 2ka ) som v pohode absolvovala, od finančne vyprázdneného,maníka v urnovom(háji), cez vedmovské šantentie, až po voodoo bitch skicu. Spoločným menovateľom je duchársky motív, čo smrdí starinou, no kvalita či už filmárska, alebo tá feelingová, je pomerne vyrovnaná a na 3ku si vystačí.( veď ani creeper nemal len vydarené dni ).(22.9.2013)

• George Stobbart

Nevýrazná a otrepaná duchárska antológia, podobná väčšine duchárskych hororov z východoázijských krajín. Obsahu sa venovať nebudem, keďže jednak nie je ničím špeciálny a druhak ho už načrtli diváčky v ostatných komentoch, takže len dodám, že mi to neprišlo ani strašidelné, ani zábavné, iba predovšetkým zdĺhavé a prehnané (negatívne). A tých pár svetlejších momentov pravdepodobne nestojí za takmer 2 hodiny, ktoré tento troj-príbehovec zhltne.(25.9.2013)

• tereez

Tales from the dark jsou celkem tři příběhy s duchařskou tématikou. Upřímně, od hororů z Asie vždycky čekám nějakou úchylárnu nebo našlapanou atmosféru, tohle chvílemi plynulo až příliš pomalu, úchyláren málo a atmosféra taky nic, po čem bych se bála jít v noci na záchod. 1. příběh - Stolen Goods, aneb co asi udělají mrtví, když se místo v kolumbáriu ocitnou u vás doma, protože jste je prostě šlohli. (Nic převratného, přijdete na to sami, aniž byste to viděli). Hvězdička za báječnou scénu s okem. Zvracení tlusťochů nepovažuju za úchylárnu na úrovni. 2. příběh - A Word in the Palm, nejlepší část, bez ujetý brejlounky by to sklouzlo do průměru. Netuším, jestli bylo přehrávání záměrem, ale bylo to roztomile pitomý. Hvězdička za scénu špinavý nohy, krvavý oči. Příběh o teence, co měla brát prášky proti početí (a asi i na hlavu), ale pozdě bycha honiti.. 3. příběh - Jing Zhe, půl hodiny mlátí botou do špalku, občas někdo umře. Hm. Jo a má to mýtický pozadí a tak vůbec..(16.9.2013)

Môj obľúbený je tretí príbeh.... a tie predchádzajúce dve mu uberajú na hodnotení.(25.9.2013)

• - Povídkový snímek, který měl 28. 6. 2013 možnost otevřít noční promítací část jedenáctého ročníku newyorského mezinárodního filmového festivalu, The New York Asian Film Festival (NYAFF), pracuje s literárními motivy eponmyní knižní antologie, původně vycházející jen v novinových výtiscích, úspěšné čínské spisovatelky Lillian Lee (李碧華). Tedy autorky literární předlohy čínského dramatického snímku Farewell My Concubine (1993), Green Snake (1993) a dalších.   (Conspi)