Mall

USA, 2014, 88 min

Nečekal jsem od toho tolik. Velice zajímavé překvapení, že tak z obyčejného příběhu se dá udělat hodně. Pojetí o životě lidí jako jedinců doprovázeno vyprávěním hlavního hrdiny. Jen škoda, že to co rejža začal, tak nedokončil. Dát tomu větší tečku, bylo by to na pět hvězd. Samozřejmě za mě i velké plus za hudbu od Linkin Park (moje nejoblíbenější kapela no).(23.10.2014)

Na rovinu přiznám, že Mall jsem chtěl vidět díky Linkin Park a tedy režijnímu debutu Joe Hahna. Opravdu nejvíc jsem se těšil na hudbu a už po pár minutách bylo jasné, že LP odvedli práci na výbornou a mohu se více soustředit na film samotný. Scénář není nijak složitý a ani vlastně moc vyjímečný ale zpracování Hahna je skvělé. Šílenost a chaos vládne obchodnímu centru a ač se mohou herecké výkony zdát trochu mdlé, tak věřím, že přesně to Joe Hahn chtěl a mě se to líbilo. Emočně to na mě velice zapůsobilo a určité pasáže mi doslova braly dech. Za mě rozhodně 5 hvězdiček. Moc se těším na další počin nadějného tvůrce Josepha Hahna. Jen málo lidí by použilo takové efekty jako Joe a líbí se mi jeho přístup v tomto ohledu a největší přednosti jeho videoklipů přenesl i do obchoďáku.(8.10.2014)

• digishit

Další film, který klame jak názvem tak trailerem. Někdy je to ovšem v pořádku, protože jste pak mile překvapeni, ale toto není ten případ. Samozřejmě, že očekáváte děj, který se točí okolo chlápka, kterému jednou rupne v bedně, vezme kvéry a rozhodne se vystřílet místní vidlácký obchoďák kam se chodí bavit znuděná mládež a paničky v domácnosti. A ano takový film dostanete, ale pouze v prvních pěti minutách. Dál se rozjede úplně jiný film, který vesměs nedává smysl a hlavně je naprosto nudný. Rádoby intelektuálské kecy hlavního hrdiny se po chvíly nedají poslouchat a v ten moment víte, že pokud chcete počkat na pointu tak je budete muset vydržet. Bohužel na konci filmu žádná pointa neexistuje takže je to naprostá ztráta času! Mr. Hahn by se měl raději dál věnovat muzice, i když ta za poslední roky už taky není co bývala (ale to sem nepatří).(9.12.2014)

• srolyma

To jsem si zase naběhl... A přitom to začalo tak nadějně! Týpek zastřelí matku, zapálí karavan, naloží do auta pár bouchaček a kanystrů a vyrazí se odreagovat směr obchoďák. Jo, jenže pak se film najednou začne motat kolem přemoudřelého nesympatického puberťáka, který má plnou hubu globalizace a pořád cituje pasáže z nějaký přitroublý knihy, a na to se snaží (pochopitelně že marně) sbalit vypatlanou kámošku. Když se tohle přetrpí, tak se zase na chvilku vrátíme k prvnímu týpkovi, který odpráskne pár poldů a v poklidu se zajde schovat do přilehlého parčíku. Ale tím nám jeho role v příběhu bohužel téměř končí, protože už tady zase opruzuje to puberťácký pako. Teď se zase z nějakého důvodu nechá sbalit vyšeptalou milfkou v motelu. No, ještě že je poměrně záhy konec. Pan režisér se patrně snažil o jakousi obžalobu něčeho. Konzumní společnosti, citové prázdnoty, prodejců smokingů, já nevím. Ale jo, ať si klidně žaluje, ale ne sakra u mě v obýváku. Já chtěl akci!(12.11.2014)

K filmu som sa dostal, a vlastne som ho pozeral iba vďaka faktu, že ho režíroval Joe Hahn a zaujímal ma jeho celovečerný debut, a taktiež vďaka tomu, že viem kto pracoval na soundtracku. Paradoxne, toto sú dva najsilnejšie aspekty filmu. Scény podchytené zaujímavou hudbou od LP sú najlepšie z celého filmu, no a z trikov a vizuálu srší Hahnov rukopis, ktorý sme doteraz videli iba vo videoklipoch a je skutočne originálny a dostatočne divný. Vďaka týmto dvom veciam má film správnu "nafetovanú" atmosféru, ale tam to asi končí. Obsahovo toho ale moc nepovie a pôsobí to neuceleným dojmom, bez nejakej hlavy a päty. Našťastie to ale nemá ani hodinu a pol, a na prvotinu to vyslovene zlé určite nie je. 55%(7.9.2014)

• - Režisér Joe Hahn se ve filmu objeví na fotce visící v knihkupectví, odkud Jeff (Cameron Monaghan) ukradne knížku "Stepní vlk". (eMeMko)

• - Jedná sa o prvý film, ku ktorému zložila hudbu kapela Linkin Park. Režisér Joseph Hahn je jej členom. Kapela pre soundtrack použila najmä staršie materiály a demá pôvodne určené pre ich piaty a šiesty štúdiový album (Living Things, The Hunting Party) a ich druhý remixový album (Recharged). Niektoré skladby sú ale ešte staršie, napríklad skladba "Ammosick" bola nahraná a napísaná už v roku 2007 pre album Minutes to Midnight. (AngelusCZ)