Mall

USA, 2014, 88 min

K filmu som sa dostal, a vlastne som ho pozeral iba vďaka faktu, že ho režíroval Joe Hahn a zaujímal ma jeho celovečerný debut, a taktiež vďaka tomu, že viem kto pracoval na soundtracku. Paradoxne, toto sú dva najsilnejšie aspekty filmu. Scény podchytené zaujímavou hudbou od LP sú najlepšie z celého filmu, no a z trikov a vizuálu srší Hahnov rukopis, ktorý sme doteraz videli iba vo videoklipoch a je skutočne originálny a dostatočne divný. Vďaka týmto dvom veciam má film správnu "nafetovanú" atmosféru, ale tam to asi končí. Obsahovo toho ale moc nepovie a pôsobí to neuceleným dojmom, bez nejakej hlavy a päty. Našťastie to ale nemá ani hodinu a pol, a na prvotinu to vyslovene zlé určite nie je. 55%(7.9.2014)

• tuctovychlap

áno, toto dielo bolo natoľko preplnené intelektuálnymi myšlienkami, že my - prízemne uvažujúci a zároveň nefičiaci na akejkoľvek droge - sme to nepochopili..čakal som Stormara, dostal som Stormara, ale....jediným svetlým bodom bol čiastočne D´Onofrio..a to je pre film (i keď v podstate s krátkou stopážou) málo..40 %(26.12.2014)

Prvá polovica sa mi páčila. Chaotický, nevyspytateľný, nafetovaný a máličko krvavý začiatok, s dobrou atmosféru vďaka fajnej hudbe. Vlastne kvôli LP som to celé chcel vidieť. Potom to však išlo dolu vodou. Zbytočných kecov bolo stále viac, zlé herecké výkony sa len tak striedali a celý ten dej šiel tak nejak iným smerom. Zo začiatku som vážne uvažoval nad štvorkou, ale nakoniec dávam ledva 3* 50%(15.8.2014)

Po dlouhých letech čekání je Joeův film konečně na světě. Očekávání jsem měla poměrně vysoká a první zhlédnutí mě spíše zklamalo, ale po druhém musím hodnocení zvednout. Největší výhrou scénáře je režisérovo netradiční pojetí, které dokáže proměnit i sebenudnější příběh. Tento příběh mi ovšem nudný nepřišel, ačkoli v něm vlastně o moc nejde. Mall je temný film, který sleduje pár hodin pomatení mysli a bestiální zvrácenosti jedinců, která může mít na okolí nezvratný dopad. Syrové zobrazení odvrácené strany naší společnosti mě zasáhlo a uvrhlo do chmur. Film je samozřejmě doprovázen vynikající hudbou. Joe Hahn dokázal, že své řemeslo umí a jsem zvědavá na jeho další díla – snad si příště vybere scénář se silnějším dějem.(28.9.2014)

Na rovinu přiznám, že Mall jsem chtěl vidět díky Linkin Park a tedy režijnímu debutu Joe Hahna. Opravdu nejvíc jsem se těšil na hudbu a už po pár minutách bylo jasné, že LP odvedli práci na výbornou a mohu se více soustředit na film samotný. Scénář není nijak složitý a ani vlastně moc vyjímečný ale zpracování Hahna je skvělé. Šílenost a chaos vládne obchodnímu centru a ač se mohou herecké výkony zdát trochu mdlé, tak věřím, že přesně to Joe Hahn chtěl a mě se to líbilo. Emočně to na mě velice zapůsobilo a určité pasáže mi doslova braly dech. Za mě rozhodně 5 hvězdiček. Moc se těším na další počin nadějného tvůrce Josepha Hahna. Jen málo lidí by použilo takové efekty jako Joe a líbí se mi jeho přístup v tomto ohledu a největší přednosti jeho videoklipů přenesl i do obchoďáku.(8.10.2014)

• - Jedná sa o prvý film, ku ktorému zložila hudbu kapela Linkin Park. Režisér Joseph Hahn je jej členom. Kapela pre soundtrack použila najmä staršie materiály a demá pôvodne určené pre ich piaty a šiesty štúdiový album (Living Things, The Hunting Party) a ich druhý remixový album (Recharged). Niektoré skladby sú ale ešte staršie, napríklad skladba "Ammosick" bola nahraná a napísaná už v roku 2007 pre album Minutes to Midnight. (AngelusCZ)

• - Režisér Joe Hahn se ve filmu objeví na fotce visící v knihkupectví, odkud Jeff (Cameron Monaghan) ukradne knížku "Stepní vlk". (eMeMko)